• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Poprad - Tatry od soboty

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Poprad - Tatry od soboty

 
news img

V hlavnej súťaži turnaja challengerovej série ATP Poprad – Tatry (18. – 23. júna) má z domácich tenistov účasť istú štvorica Jozef Kovalík, na voľné karty Lukáš Klein, Dominik Šproch, Peter Vajda a pribudnúť by k nim mal ako piaty aj Filip Horanský, ktorý je zatiaľ prvý pod čiarou. Ďalší Slováci dostanú šancu na Mestských tenisových kurtoch v Poprade v kvalifikácii štartujúcej už túto sobotu.

Šestnásty ročník turnaja má dotáciu 64 000 eur + H. V doterajšej histórii chýba podujatiu slovenský singlový víťaz. ,,Tohto roku by sa mohol presadiť Jozef Kovalík. Bude druhý nasadený. V sezóne podáva dobré výkony, ale má aj výkyvy,“ hovorí Miloslav Mečíř, riaditeľ turnaja. ,,Mladík Lukáš Klein pochádzajúci z neďalekej Spišskej Novej Vsi bude mať výhodu domáceho prostredia. Vlani jeho účasť poznamenala choroba,“ dodáva Mečíř.

Zakladateľ podujatia a výkonný riaditeľ Branislav Stankovič ľutuje, že v Poprade budú chýbať Norbert Gombos, doposiaľ jediný slovenský finalista (2014), aj Andrej Martin. ,,Prednosť dali turnajom na tráve,“ uviedol Stankovič. V posledných troch rokoch nechýbali v Poprade hráči svetovej stovky, tohto roku bude najvyššie nasadený Rakúšan Gerald Melzer, v čase uzávierky prihlášok 111. v počítači. ,,Ešte sme nerozhodli o štvrtej voľnej karte. Debatoval som so španielskym trénerom Hidalgom o prípadnej účasti Nicolasa Almagra, ktorý sa vracia po zranení,“ uviedol na adresu bývalej svetovej deviatky Stankovič. ,,Ako hosťa privítame Martina Kližana, ktorý má kondičnú prípravu v Tatrách a sľúbil účasť v mimoturnajových aktivitách.“

Organizátori pripravili bohatý program pre deti s autogramiádou v obchodnom centri Forum (17. 6. O 15.00), hráčsku party v AquaCity (20. 6.), golf, VIP turnaj aj dražbu, do ktorej získala Daniela Hantuchová, popradská rodáčka, raketu od Bulhara Grigora Dimitrova. Výťažok z dražby poslúži na charitatívne účely.

AKCEPTAČNÁ LISTINA
Gerald Melzer Rakúsko 111
Jozef Kovalík Slovensko 146
Casoer Ruud Nórsko 157
Mohamed Safwat Egypt 182
Adam Pavlásek Česko 185
Vladimir Ignatik Bielorusko 202
Attila Balázs Maďarsko 211
Dennis Novak Rakúsko 217
Yang Tsung-Hua Taiwan 227
Blaž Rola Slovinsko 232
Tomislav Brkič Bosna a Hercegovina 241
Zdeněk Kolář Česko 247
Arthur De Greef Belgicko 249
Pedia Krstin Srbsko 254
Václav Šafránek Česko 257
Sergio Gutierrez-Ferrol Španielsko 258
Lukáš Rosol Česko 261
Daniel Muňoz de la Nava Španielsko 273
Ante Pavič Chorvátsko 274
Maximiliam Neuchrist Rakúsko 275
Mateo Viola Taliansko 283
Miljan Zekič Srbsko 289

Poznámka: Hráči sú zoradení podľa svetového rebríčka ATP v dvojhre k 28. 5. 2018. Zoznam aktérov na 32 doplnia štyria držitelia voľnej karty (troch poznáme - Lukáš Klein, Dominik Šproch, Peter Vajda), štyria kvalifikanti a dvaja hráči s tzv. špeciálnou výnimkou (Special Exempt), prípadne namiesto nich tenisti pod čiarou.

 

 

Vložené: 12. 06. 2018       Kategória: Aktuality
 
news img

Gombos do 2. kola kvalifikácie

Norbert Gombos postúpil do 2. kola kvalifikácie US Open v New Yorku (celková dotácia 25,282,400 USD, tvrdý povrch vonku). V zápase 1. kola zvíťazil  nad Holanďanom Scottom Griekspoorom 6:4, 4:6, 6:3 a v 2. kole ho čaká Francúz Nicolas Mahut.

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

V znamení 50. výročia

Tohtoročné medzinárodné tenisové majstrovstvá USA si pripomenú 50. výročie open éry záverečného grandslamu roka. Jubileum oslávia tenisti vo Flushing Meadows pod novým logom šampionátu. Organizátori rozdajú rekordných 53 miliónov dolárov. Víťazi dvojhier dostanú po 3,8 milióna dolárov. Šampionát USA bol v roku 1973 prvý, ktorý zrovnoprávnil odmeny pre mužov a ženy. Na facebookovej snímke Rebecca Šramková s Američankou Bethanie Mattekovou Sandsovou.

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

US Open: žreb kvalifikácie

Na US Open, záverečnom grandslamovom turnaji roka, sa predstavia v kvalifikácii traja slovenskí zástupcovia. Jozef Kovalík nastúpi v 1. kole ako nasadená jednotka proti domácemu Američanovi Ernestovi Escobedovi, Norberta Gombosa čaká už dnes okolo 18.30 Holanďan Scott Griekspoor. Rebecca Šramková si na úvod zmeria sily s Češkou Terezou Martincovou

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko vypadol v prvom kole

Lukáš Lacko na turnaji ATP World Tour 250 vo Winston Saleme vypadol už v prvom kole, keď prehral s 33-ročným kvalifikantom Horaciom Zeballosom z Argentíny 6:7(3), 5:7. Pred US Open odohral Lacko v zámorí na troch turnajoch 4 zápasy s bilanciou 1 víťazstvo/3 prehry. Vo Flushing Meadows ho čaká 9. štart, nikdy doposiaľ neprešiel cez prvé kolo.

21. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Páleníková v Kazani vo štvrťfinále

Katarína Páleníková s talianskou partnerkou Magali Garnierovou dosiahli v Kazani štvrťfinále na najväčšom turnaji na svete v plážovom tenise (dotácia 50 000 USD). Ako 7. nasadená dvojica podľahli tretiemu nasadenému nemecko-brazílskemu páru Maraike Bieglmaierová, Raffaela Millerová 4:6, 1:6. Slovenská reprezentantka Páleníková zavŕšila týmto turnajom mesačný výjazd, po ktorom nasleduje domáci štart na majstrovstvách Slovenska po boku Denisy Antolíkovej. Šampionát sa uskutoční 1. septembra  na Magio pláži.

20. 08. 2018
Aktuality Více zde
 
news img

Postúpila iba Rybáriková

Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola turnaja WTA v New Havene, keď jej Coco Vandewegheová vzdala zápas v treťom sete. Stav z pohľadu Američanky bol 6:2, 4:6, 3:2. Dominika Cibulková prehrala v 1. kole s piatou nasadenou Nemkou Juliou Görgesovou 3:6, 1:6. Rybárikovú v stredu čaká Ruska Jekaterina Makarovová, premožiteľka Češky Karolíny Plíškovej.

19. 08. 2018
Aktuality Více zde