• NADACIA SPP

Privara Hráčom roka do 16 rokov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Privara Hráčom roka do 16 rokov

Peter Benjamín Privara môže byť so sezónou 2019 naozaj spokojný. Pätnásťročný hráč, ktorý nedávno získal titul Talent roka na Slovensku, sa pýši ďalším veľkým ocenením. V kategórii do 16 rokov bol vyhlásený za Hráča roka na okruhu Tennis Europe. Počas roka vyhral 6 turnajov, z ktorých tri patrili do kategórie „jednotkových“ – v Barcelone, Varšave a Sarajeve. V nadväznosti na rekordnú zápasovú bilanciu na Tennis Europe Junior Tour v pomere 39-3 za rok 2019, Privara minulý týždeň zaznamenal aj prvý deblový titul na svetovom juniorskom okruhu ITF v nórskom Stavangeri.

„Stať sa hráčom roka bolo jedným z mojich najväčších snov. Stále tomu nemôžem uveriť, že sa mi to splnilo. V tejto sezóne som vyhral šesť turnajov na okruhu Tennis Europe, pričom tri z nich boli tej najvyššej kategórie. Mojim cieľom na ďalšiu sezónu je vyhrať majstrovstvá Európy a zahrať si na juniorských grandslamových turnajoch. Chcem poďakovať môjmu trénerovi a rodine za to, že ma podporovali počas celého roka,“ povedal zverenec trénera Daniela Trčku v TC Empire Trnava.

Vložené: 07. 12. 2019       Kategória: Aktuality

Jamrichová s Hradeckou víťazkami debla na TEJT 1 U14 v Piešťanoch

Renáta Jamrichová s Luciou Hradeckou sa stali víťazkami debla na turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch. Dvojky pavúka si vo finále hladko poradili s najvyššie nasadeným ukrajinsko-chorvátskym párom Drobyševová, Miškovičová 6:1, 6:1. Trinásťročná Jamrichová sa prebojovala aj do semifinále dvojhry, v ktorom nestačila na druhú nasadenú Chorvátku Doru Miškovičovú a tesne prehrala 6:7(5), 3:6.