• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Privara Hráčom roka do 16 rokov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Privara Hráčom roka do 16 rokov

 
news img

Peter Benjamín Privara môže byť so sezónou 2019 naozaj spokojný. Pätnásťročný hráč, ktorý nedávno získal titul Talent roka na Slovensku, sa pýši ďalším veľkým ocenením. V kategórii do 16 rokov bol vyhlásený za Hráča roka na okruhu Tennis Europe. Počas roka vyhral 6 turnajov, z ktorých tri patrili do kategórie „jednotkových“ – v Barcelone, Varšave a Sarajeve. V nadväznosti na rekordnú zápasovú bilanciu na Tennis Europe Junior Tour v pomere 39-3 za rok 2019, Privara minulý týždeň zaznamenal aj prvý deblový titul na svetovom juniorskom okruhu ITF v nórskom Stavangeri.

„Stať sa hráčom roka bolo jedným z mojich najväčších snov. Stále tomu nemôžem uveriť, že sa mi to splnilo. V tejto sezóne som vyhral šesť turnajov na okruhu Tennis Europe, pričom tri z nich boli tej najvyššej kategórie. Mojim cieľom na ďalšiu sezónu je vyhrať majstrovstvá Európy a zahrať si na juniorských grandslamových turnajoch. Chcem poďakovať môjmu trénerovi a rodine za to, že ma podporovali počas celého roka,“ povedal zverenec trénera Daniela Trčku v TC Empire Trnava.

 

Vložené: 07. 12. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Klein nestačil na Diega

Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále turnaja ATP 250 v argentínskom Buenos Aires (411 940 USD, antuka vonku). Nad sily úspešného kvalifikanta bol v osemfinále najvyššie nasadený domáci hráč Diego Schwartzman (9. ATP), ktorému podľahol 4:6, 2:6 za 86 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si do rebríčka ATP pripíše spolu s kvalifikáciou 32 bodov a v onlajn renkingu dvojhry sa posunul o 16 priečok nahor na aktuálne 275. miesto, čo je jeho doterajšie kariérne maximum.

05. 03. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Horanský prehral v osemfinále

Filip Horanský (na snímke) nepostúpil do štvrťfinále challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Siedmy nasadený v osemfinále nestačil na talianskeho kvalifikanta Giulia Zeppieriho a podľahol mu 6:7(7), 1:6 za 99 minút. V Las Palmas je však stále v hre druhý zverenec Ladislava Simona - Alex Molčan. Ten si v piatkovom štvrťfinále zmeria sily so Slovincom Blažom Kavčičom.

FOTO: facebook/meftennisevents

04. 03. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

ITF WTT M15: Gálik s Karolom skončili vo štvrťfinále

Matej Gálik spolu s Milošom Karolom nepostúpili do semifinále štvorhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Vo štvrťfinále nestačili na štvrtý nasadený francúzsky pár Baptiste Crepatte, Gabriel Petit a vo vyrovnanom zápase mu podľahli 7:6(6), 4:6, 8-10 za 90 minút. Obaja hráči NTC si pripíšu do deblového rebríčka ATP svoje prvé dva body. Bratislavský turnaj tak bude od piatka už bez domáceho zastúpenia.

Všetky dôležité informácie, program, pavúky, výsledky, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.itfwttba.sk.

FOTO: Dušan Barbuš

04. 03. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Palovič skončil v druhom kole

Lukáš Palovič skončil na turnaji ITF WTT M15 Bratislava vo dvojhre v druhom kole. Nad sily zverenca trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza bol štvrtý nasadený Maďar Zsombor Piros, ktorému podľahol 3:6, 2:6 za 80 minút. Za postup do druhého kola si do singlového rebríčka ATP pripíše svoj prvý bod.

Všetky dôležité informácie, program, pavúky, výsledky, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.itfwttba.sk.

FOTO: Dušan Barbuš

04. 03. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v semifinále debla

Viktória Kužmová spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 vo francúzskom Lyone (235 238 EUR, tvrdý povrch hala). Najvyššie nasadená dvojica si vo štvrťfinále poradila s rumunsko-nemeckým párom Laura-loana Paarová, Julia Wachaczyková a zvíťazila 6:4, 6:4 za 75 minút. O postup do finále zabojujú proti kazašsko-bieloruskému páru Anna Danilinová, Lidziya Marožavová.

04. 03. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Zákaz športovania v tenisových kluboch do 15. marca 2021

Na základe IV. stupňa varovania - čierna farba covid automatu pre celé Slovensko - a čiastky Vestníka č. 40 zo dňa 3. marca 2021 Slovenský tenisový zväz upozorňuje, že naďalej nie je možné zúčastňovať sa športovej a tréningovej činnosti v kluboch s platnosťou do 15. marca 2021.

Situáciu sledujeme a 12. marca 2021 budeme informovať o ďalšom postupe.

04. 03. 2021
Aktuality Více zde