• JANDL

PSO: Molčanovi ušlo finále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » PSO: Molčanovi ušlo finále

Alex Molčan nepostúpil do finále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2021. V sobotnom semifinále prehral ako nasadená päťka s turnajovou dvojkou Tallonom Griekspoorom 7:6(5), 3:6, 4:6 za 110 minút. Holanďan nastúpi v nedeľu o 17.00 h v boji o titul proti maďarskému kvalifikantovi Zsomborovi Pirosovi.

V prvom sete duelu medzi Molčanom a Griekspoorom si obaja hráči držali podanie a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mal navrch domáci hráč. Najlepší slovenský singlista si vybudoval náskok 4:1 a za stavu 6:5 premenil vďaka esu v poradí tretí setbal. V druhom dejstve Holanďan za stavu 2:1 prelomil podanie Molčana a výhodu brejku pretavil v zisk setu. Griekspoor sa dostal na koňa, v rozhodujúcom dejstve za stavu 2:2 opäť zobral Molčanovi servis a zápas už dotiahol do úspešného konca, hoci za stavu 5:4 čelil brejkbalu. Holanďanovi sa v tomto roku v slovenskej metropole darí, v júni triumfoval na antukovom challengeri Bratislava Open.

Molčan na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov dosiahol postupom do semifinále doposiaľ najlepší výsledok. Za účasť medzi najlepšou štvorkou mu patrí 33 bodov do rebríčka ATP. V onlajn verzii sa posunul na 102. priečku, čo je jeho doterajšie kariérne maximum. Na zabezpečenie si postupovej istoty v hlavnej časti Australian Open cestuje hneď v nedeľu do Helsínk na posledný turnaj sezóny.

"Súper hral dnes veľmi dobre, keď potreboval, často si pomohol servisom," povedal na úvod sklamaný Alex. "V prvom sete sme si obaja držali servis. On si vypracoval dva brejkbaly na moje podanie, ja pri jeho ani jeden. V tajbrejku som ho naknoniec vyhral. V druhom sete ma vo štvrtom geme brejkol. Mám pocit, že rozhodcovia tam nevideli aut, ale čo už, taký je tenis. V treťom sete mi opäť ušiel jeden gem na mojom podaní a potom bolo už veľmi ťažké si ho vziať späť," vyhodnotil priebeh zápasu dvadsaťtriročný hráč NTC.

Diváci hnali Molčana vpred, chceli vidieť domáceho hráča vo finále. "Áno, boli dnes skvelí, povzdbudzovali ma. Veľmi si to vážim. Škoda, že som sa nedokázal prebojovať do finále, ale každopádne, hral som podľa mňa dobrý tenis. Ďakujem im, že dnes prišli."

Griekspoor drží sériu 24 víťazných zápasov v rade, v tomto roku vyhral už sedem challengerových turnajov. "Jeho sebavedomie na kurte je veľmi vysoké. Verí si na údery, ktoré má rád a využíva to. Aj keď urobí zopár chýb, v ťažkých stavoch si dokáže pomôcť svojimi zbraňami," pozitívne ohodnotil výkon svojho súpera.

Vložené: 13. 11. 2021       Kategória: Aktuality

RG: Molčan vyzve Djokoviča

Alex Molčan sa prebojoval do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (43 600 000 EUR). Pri premiére v hlavnej súťaži na parížskej antuke zdolal Argentínčana Federica Coriu 6:3, 6:4, 3:6, 6:3 za 185 minút. Jeho ďalším súperom bude najvyššie nasadený obhajca titulu Srb Novak Djokovič. Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza, má so svetovou jednotkou bilanciu 0:1. Vlani v máji prehral s Djokovičom v dvoch setoch vo finále turnaja ATP v Belehrade. Koučom Djokoviča bol vtedy Vajda, ktorý ho priviedol k zisku 20 grandslamových titulov.