• TIPOS
  • AXA

Rebríčky po Roland Garros

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Rebríčky po Roland Garros

Viktória Kužmová sa po treťom kole na Roland Garros, čo bol najlepší výsledok slovenskej hráčky v Paríži, priblížila k pozícii slovenskej jednotky. Dosiahnuť ju môže už  v nasledujúcom rebríčku WTA o týždeň a vystriedať v líderskom postavení Dominiku Cibulkovú. U slovenských mužov k výrazným posunom nedošlo. Celkove v rebríčkoch ATP a WTA vedú Novak Djokovič a Naomi Osaková. Po zisku trofeje na RG je už druhá Austrálčanka Ashleigh Bartyová, u mužov Rafael Nadal, už 12-násobný šampión v Paríži.

Šarapovová - Kužmová 7:6(8), 6:0

Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na trávnatom turnaji WTA na Mallorke. Bývalej svetovej jednotke Ruske Marii Šarapovovej podľahla 6:7(8), 0:6. V tajbrejku úvodného dejstva nevyužila dva setbaly. Druhý set bol už jasnou záležitosťou Šarapovovej, ktorá sa úspešne vrátila do súťažného kolotoča po štvormesačnej pauze zavinenej zranením.

18. 06. 2019

Gombos do osemfinále

Norbert Gombos sa prebojoval do osemfinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V 2. kole si ako nasadená osmička poradil so Španielom Ricardom Ojedom Larom hladko 6:3, 6:2. Lukáš Klein s voľnou kartou nemal ďaleko v 2. kole od prekvapenia. S Lucasom Miedlerom urputne bojoval takmer dve a pol hodiny, ale v koncovke mal viac pokoja na svojej rakete favorit. Klein prehral s Rakúšanom, ktorý je v rebríčku bezmála o tristo miest vyššie, 4:6, 6:4, 5:7. Viac o turnaji TU.