• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Renča: S Terkou sme si sadli

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Renča: S Terkou sme si sadli

 
news img

Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra Renáta Jamrichová je rada, že už má vo svojej zbierke aj grandslamový titul z antuky. S Češkou Terezou Valentovou sa dohodli na spolupráci tesne pred Roland Garros a prvé spoločné vystúpenie zakončili triumfom v juniorskej štvorhre. Po singlovom aj deblovom titule z Australian Open je to už jej tretia grandslamová trofej.

"Týždeň či dva pred začiatkom Roland Garros som Terke napísala, či si spolu v Paríži nezahráme štvorhru. Nemala som deblovú partnerku a pomyslela som si, že spolu by sme mohli vytvoriť silný pár. Terka spočiatku neplánovala štartovať na antukovom vrchole sezóny v debli, no keď som sa ozvala, privolila. Bola to podobná situácia ako vlani pred Australian Open, keď sme sa dohodli s Taliankou Federicou Urgesiovou a napokon sme získali v Melbourne cennú trofej."

S Valentovou si od začiatku sadli. "Boli sme uvoľnené, na kurte sme si užili veľa zábavy. Dokázali sme sa v dôležitých momentoch navzájom potiahnuť. Super sme sa dopĺňali. Ona hrá rýchlo od základnej čiary a je šikovná aj na sieti. V kľúčových fázach zápasov sme obe veľmi dobre podávali. Najťažšie bolo prvé kolo, v ktorom sme otočili nepriaznivý vývoj. Finále proti Američankám Jovicovej s Grantovou, ktoré v januári vyhrali Australian Open, nám vyšlo na jednotku. Chytili sme úvod zápasu, bojovali sme o každú loptičku. Vo štvorhre nie je až taký tlak ako vo dvojhre, užili sme si to. Atmosféra v hľadiska bola fajn, hrali sme na väčšom dvorci," zdôraznila zverenka trénera Jána Matúša.

V singli skončila trojnásobná juniorská grandslamová šampiónka práve na rakete Valentovej. "Nebola som úplne zdravá, mala som zvýšenú teplotu, no aj tak to bol dobrý zápas. Terka potvrdila svoje kvality. Ak chcete proti nej uspieť, musíte byť stopercentne fit. Roland Garros bol zrejme jej posledný juniorský turnaj. Má dobré postavenie v rebríčku WTA, preto sa už sústredí na ženské turnaje."

Jamrichová sa už teší na trávnatú sezónu a juniorský Wimbledon. "Už v sobotu odlietam na ženskú stovku do Ilkley neďaleko Birminghamu. Tráva najviac vyhovuje mojej hre. Dúfam, že sa čo najrýchlejšie na nej rozohrám. Zatiaľ neviem, s kým budem hrať štvorhru vo Wimbledone. Musí to byť niekto, s kým si budem rozumieť na kurte i mimo neho. Na záverečnom grandslame sezóny US Open zrejme štartovať nebudem a uprednostním ženské turnaje."

Výkony Jamrichovej na Roland Garros vysoko vyzdvihol aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. "Chcem Renátke poďakovať za pekné výkony a výbornú reprezentáciu Slovenska. Teší ma, že som mohol niektoré jej zápasy sledovať priamo v Paríži. Potvrdila, že patrí medzi veľké talenty svetového tenisu. Veľmi dobrý dojem zanechala na Roland Garros aj Mia Pohánková." (stz, tasr)

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 11. 06. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Mihalíková hladko do semifinále

Tereza Mihalíková (na snímke vľavo) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili už do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi (232 244 eur, tráva vonku). Vo štvrťfinále zvíťazili nad gruzínsko-ruským párom Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ho presvedčivo 6:0, 6:3 za 62 minút. V súboji o postup do finále nastúpia proti domácemu páru štartujúcemu na voľnú kartu Suzan Lamensová, Eva Vedderová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

13. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková vo Valencii s tesnou prehrou

Rebecca Šramková sa neprebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 v španielskej Valencii (100 000 eur, antuka vonku). Nasadená štvorka nestačila v druhom kole na Brazílčanku Lauru Pigossiovú a podľahla jej vo veľmi vyrovnanom zápase 6:7(5), 7:6(6), 6:7(10) za takmer štyri hodiny. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nevyužila v tajbrejku tretieho setu päť mečbalov.

FOTO: Marleen Fouchier

13. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

BO: Kovalík do druhého kola

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V pozícii štvrtého nasadeného hráča zvíťazil v úvodnom zápase nad kvalifikantom Sebastianom Gimom z Rumunska a zdolal ho 6:3, 7:5 za 102 minút. Slovenská singlová jednotka vyzve v druhom kole držiteľa voľnej karty Martina Kližana.

12. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Holandsku víťazne

Tereza Mihalíková (na snímke) sa prebojovala do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi (232 244 eur, tráva vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou zvíťazili v úvodnom kole nad kazašsko-čínskou dvojicou Anna Danilinová, Sü I-fan a zdolali ju 6:1, 3:6, 10-5 za 80 minút. V súboji o postup do semifinále nastúpia proti gruzínsko-ruskému páru Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová.

12. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková vo Valencii do 2. kola

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v španielskej Valencii (100 000 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazila v pozícii nasadenej štvorky nad kvalifikantkou Lanlanou Tararudeovou z Thajska a zdolala ju 6:3, 6:1 za 65 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza zabojuje v ďalšom kole proti Brazílčanke Laure Pigossiovej.

FOTO: Marleen Fouchier

10. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík slovenskou jednotkou

Jozef Kovalík (na snímke) sa v pondelok 10. júna stal novou slovenskou singlovou jednotkou. Tridsaťjedenročný daviscupový reprezentant vystriedal na tomto poste po troch mesiacoch Lukáša Kleina. V ére samostatného Slovenska je desiatym hráčom, ktorému sa túto métu podarilo dosiahnuť. Pred ním boli lídrami slovenského mužského rebríčka postupne Karol Kučera, Dominik Hrbatý, Lukáš Lacko, Karol Beck, Martin Kližan, Norbert Gombos, Andrej Martin, Alex Molčan a spomínaný Lukáš Klein.

10. 06. 2024
Aktuality Více zde