• PEUGEOT
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA
 • ADIFEX

Renčin triumf s natrhnutým svalom

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Renčin triumf s natrhnutým svalom

 
news img

Renáta Jamrichová triumfovala pred pár dňami vo dvojhre junioriek na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open. Málokto však tušil, že od tretieho kola ju trápil brušný sval. Až vyšetrenie na Slovensku ukázalo, že šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra dokázala ovládnuť turnaj v Melbourne s vyše centimetrovou trhlinou  na pravej strane brušného svalu.

"Mala som s brušným svalom problémy už od tretieho kola, snažila som sa však na to nemyslieť. Boľavé miesto som si zatejpovala a užívala som Voltaren. Počas duelov som cítila taký adrenalín, že som si vôbec nepripúšťala, že som limitovaná nejakým zranením," uviedla Jamrichová po návrate domov na tlačovej konferencii STZ.

Po triumfe na prvom grandslamovom turnaji roka sa stala novou juniorskou svetovou jednotkou. "Najprv som to vôbec nevedela. Môj tréner Janko Matúš mi potom povedal, že to bolo isté už po semifinále, ktoré bolo pre mňa najťažšie na celom turnaji. To bol asi jediný zápas, v ktorom som pociťovala nejaký tlak. Ináč som sa cítila na kurte výborne. Pomohlo mi aj to, že sme s trénerom prišli do Austrálie skôr, aby som sa adaptovala na čas a počasie, keďže v Melbourne bolo leto."

Jamrichová sa teší, že ako juniorská šampiónka dostane v roku 2025 voľnú kartu do kvalifikácie ženskej dvojhry. "Určite to bude veľký zážitok. Ten som mala aj počas finále, keď som nastúpila na dvorec Roda Lavera, na ktorom dosiahol najväčšie úspechy môj obľúbenec Roger Federer. Určite mi pomohlo aj to, že vlani som na Australian Open vyhrala štvorhru."

Jej tréner prežíval každý fiftín veľmi intenzívne. "Veľmi som želal Renátke úspech, lebo som vedel, že na to má. Súperky nemali proti nej čo stratiť, no ustála to. Dosiahli sme strop, vyššie sa už v juniorskom svetovom rebríčku ísť nedá. Chcel by som sa poďakovať Slovenskému tenisovému zväzu a jeho generálnemu sekretárovi pánovi Igorovi Moškovi za to, že sa počas pandémie Renátky ujali. Keby nie, asi by o nás nikto nevedel. Renátka bola veľmi mladá, no už vtedy videli, že má potenciál. Som rád, že sa ukázalo, že to bolo správne rozhodnutie," zdôraznil Matúš. (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Fotogaléria

 • Ján Matúš, Renáta Jamrichová

   Ján Matúš, Renáta Jamrichová

 • Miloslav Mečíř, Renáta Jamrichová

   Miloslav Mečíř, Renáta Jamrichová

 • J. Matúš, R. Jamrichová, M. Mečíř

   J. Matúš, R. Jamrichová, M. Mečíř

 • Renáta Jamrichová

   Renáta Jamrichová

 • Renáta Jamrichová

   Renáta Jamrichová

 • Ján Matúš

   Ján Matúš

 
 
Vložené: 05. 02. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

IW: Šramková zabojuje o hlavnú

Rebecca Šramková postúpila do finále kvalifikácie na turnaji WTA 1000 v Indian Wells (9 258 080 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom eliminačnom kole zdolala šiestu nasadenú Yaninu Wickmayerovú z Belgicka hladko 6:0, 6:1 za 53 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o postup do hlavnej súťaže proti Jessike Ponchetovej z Francúzska.

03. 03. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos sa vracia po zranení

Norbert Gombos sa po vyše štyroch mesiacoch vrátil do súťažného diania. Po zranení a následnej decembrovej operácii zápästia sa predstavil na challengeri 75 vo švajčiarskom Lugane (74 825 eur, tvrdý povrch v hale). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nestačil v prvom kvalifikačnom kole na ôsmeho nasadeného Nemca Henriho Squireho a podľahol mu 6:7(4), 3:6 za 76 minút.

03. 03. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Austine bez finále

Anna Karolína Schmiedlová nezabojuje o titul v dvojhre na turnaji WTA 250 v americkom Austine (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). V semifinále nestačila na ôsmu nasadenú Číňanku Jüe Jüan a podľahla jej 0:6, 3:6 za 70 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si vďaka semifinálovej účasti polepší v renkingu o sedem priečok, v jeho onlajn vydaní jej patrí 69. miesto.

03. 03. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová je už v semifinále

Anna Karolína Schmiedlová postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA 250 v americkom Austine (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). Vo štvrťfinále prehrávala s Anastasiou Sevastovovou 4:6, 1:2, Lotyška však následne duel skrečovala pre zranenie ľavej nohy. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza sa v súboji o postup do finále stretne s ôsmou nasadenou Číňankou Jüe Jüan.

FOTO: fb/ATXOpenTennis

02. 03. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová po boji do štvrťfinále

Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 250 v americkom Austine (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole zvíťazila nad domácou kvalifikantkou Sachiou Vickeryovou, ktorú vo vyrovnanom a dlhom zápase zdolala 5:7, 7:6(5), 7:5 za 170 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza odplatila Vickeryovej hladkú prehru z minulotýždňového turnaja v Mexiku.

01. 03. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková do semifinále štvorhry

Tereza Mihalíková spolu s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v americkom Austine (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii štvrtého nasadeného páru zvíťazili vo štvrťfinále nad domácou dvojicou Peyton Stearnsová, Sloane Stephensová a zdolali ju 4:6, 6:2, 10-2 za 78 minút. V súboji o potup do finále si zmerajú sily s austrálsko-britským tandemom Olivia Gadecká, Olivia Nichollsová.

28. 02. 2024
Aktuality Více zde