RG: Kovalík s tesnou prehrou

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » RG: Kovalík s tesnou prehrou

Jozef Kovalík sa neprebojoval do hlavnej súťaže dvojhry druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). Vo finále trojkolovej kvalifikácie nestačil na Argentínčana Romana Andresa Burruchagu a podľahol mu 6:4, 6:7(2), 4:6 za 145 minút. Tridsaťjedenročný slovenský daviscupový reprezentant mal duel veľmi dobre rozohraný, v druhom sete podával za stavu 5:4 na víťazstvo v zápase. Súper však nezložil zbrane a vynútil si tretí set.

V tom Kovalík viedol 3:1, no náskok opäť neudržal a napokon zápas prehral. V hlavnej súťaži sa v Paríži predstavil naposledy v roku 2019.

Vložené: 24. 05. 2024       Kategória: Aktuality

Klein vypadol vo štvrťfinále

Lukáš Klein sa neprebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil vo štvrťfinále na siedmeho nasadeného Američana Zacharyho Svajdu a podľahol mu 4:6, 6:4, 1:6 za 96 minút. Dvadsaťšesťročný hráč Národného tenisového centra bude na budúci týždeň bojovať v kvalifikácii na trávnatý grandslamový turnaj Wimbledon.

20. 06. 2024

Klein v Ilkley po otočke ďalej

Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza otočil vývoj druhého kola proti kvalifikantovi Tomasovi Barriosovi Verovi z Čile, ktorého zdolal 2:6, 7:6(2), 6:4 za 116 minút. Jeho ďalším súperom bude siedmy nasadený Američan Zachary Svajda. Súboj by mali odohrať ešte vo štvrtok.