Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » RG: Molčan vyzve Djokoviča

Alex Molčan sa prebojoval do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (43 600 000 EUR). Pri premiére v hlavnej súťaži na parížskej antuke zdolal Argentínčana Federica Coriu 6:3, 6:4, 3:6, 6:3 za 185 minút. Jeho ďalším súperom bude najvyššie nasadený obhajca titulu Srb Novak Djokovič. Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza, má so svetovou jednotkou bilanciu 0:1. Vlani v máji prehral s Djokovičom v dvoch setoch vo finále turnaja ATP v Belehrade. Koučom Djokoviča bol vtedy Vajda, ktorý ho priviedol k zisku 20 grandslamových titulov.
Molčanovi sa v Paríži podarilo nadviazať na víťazstvo nad Coriom zo štvrťfinále turnaja ATP v Lyone, na ktorom postúpil až do finále. Najlepšiemu slovenskému singlistovi vyšiel úvod zápasu. V druhom geme aj vďaka dvom dvojchybám Coriu prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 3:0. Za stavu 4:2 a 40:15 duel prerušili pre dážď. Po návrate na dvorec si Molčan podržal servis a v deviatom geme premenil tretí setbal.
V druhom dejstve Coria pridal na agresivite, zlepšil returny a po dvoch brejkoch si vybudoval náskok 4:0. Molčan však ani za nepriaznivého stavu nezložil zbrane, v ďalších minútach získal šesť gemov za sebou a aj druhý set sa stal jeho korisťou. V treťom dejstve Molčan vyrovnal z 1:3 na 3:3, v ďalších troch gemoch však slávil úspech Coria. Na začiatku štvrtého setu Argentínčan Molčana brejkol, no 38. hráč rebríčka ATP sa rýchlo otriasol. Získal päť gemov za sebou, v deviatej hre využil prvý mečbal a vyrovnal vzájomnú bilanciu s Coriom na 2:2. (stz, tasr)
FOTO: tasr

RG: Mihalíková začala víťazne
Tereza Mihalíková (na snímke) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do druhého kola štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). V pozícii dvanásteho nasadeného páru zvíťazili vo vyrovnanom prvom kole nad česko-dánskou dvojicou Linda Nosková, Clara Tausonová a zdolali ju 6:3, 4:6, 7:6(6) za 146 minút. V ďalšom kole si zmerajú sily s víťaznou dvojicou z duelu medzi Monicou Niculescuovou s Katarzynou Piterovou a Leylah Fernandezovou s Juliou Putincevovou.

Šramková nestačila na Swiatekovú
Rebecca Šramková nepostúpila do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza nestačila v úvodnom kole na piatu nasadenú obhajkyňu titulu Igu Swiatekovú z Poľska a podľahla jej 3:6, 3:6 za 84 minút. Šramková tak rovnako ako v rokoch 2022 a 2024 stroskotala v Paríži na úvodnej prekážke. Swiateková upravila vzájomnú bilanciu s najlepšou slovenskou singlistkou na 2:0, keď na začiatku tohto roka uspela aj v druhom kole na grandslamovom turnaji Australian Open.

Kužmová s deblovým titulom na ITF W35 V Bole
Katarína Kužmová (na snímke vpravo) získala deblový titul na turnaji ITF WTT W35 v chorvátskom Bole (25 000 USD, antuka vonku). V pozícii druhého nasadeného páru zvíťazili spolu s Holanďankou Stephanie Visscherovou nad brazílsko-ruskými štvorkami pavúka Anou Candiottovou s Dariou Lodikovovou a zdolali ich 6:4, 1:6, 11-9 za 94 minút. Pre dvadsaťtriročnú rodáčku z Košíc je to sedemnásty deblový titul na ženskom okruhu ITF, tretí v tomto roku.
FOTO: Instagram Kataríny Kužmovej

Barháčová s ďalším titulom vo štvorhre na ITF J100 v Lousade
Sofia Barháčová získala titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J100 v portugalskej Lousade. Spolu s Ruskou Annou Bazderovovou tvorili najvyššie nasadený pár, vo finále si poradili s ukrajinskými trojkami pavúka Katerynou Čuješovovou, Anastasiou Sorskou a zdolali ich 5:7, 7:5, 10-6. Pre pätnásťročnú Barháčovú je to šiesty deblový titul na juniorskom okruhu ITF, štvrtý v tomto roku. V Lousade je to pre ňu po týždni už druhé turnajové víťazstvo vo štvorhre.

RG: Klein bez hlavnej súťaže
Lukáš Klein nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). V treťom eliminačnom kole nestačil na Francúza Uga Blancheta a podľahol mu 4:6, 5:7 za rovných 100 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra sa tak ani pri tretej účasti v kvalifikácii na parížsky grandslam neprebojoval do jeho hlavného pavúka. V zápase si vypracoval štyri brejkbalové možnosti, no ani raz sa mu nepodarilo prelomiť Francúzov servis.
FOTO: Marleen Fouchier

Farkašová získala titul na ITF J200 v Rumunsku
Nikola Farkašová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v rumunskom Targu Jiu. Vo finále si poradila so šiestou nasadenou Češkou Sofiou Hettlerovou a zdolala ju 6:4, 7:6(2). Pre pätnásťročnú zverenku trénera Edmunda Pavlíka a kondičného Juraja Fuljera je to štvrtý singlový titul na juniorskom okruhu ITF, doteraz najcennejší. Okrem toho má na svojom konte aj štyri deblové tituly.