Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » RG: Šramková do hlavnej súťaže!
Rebecca Šramková postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V eliminačnom finále si v pozícii nasadenej šestnástky poradila s Maďarkou Pannou Udvardyovou a zdolala ju 7:5, 3:6, 7:6(2) za 164 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza sa v hlavnej súťaži parížskeho grandslamu predstaví po druhý raz, v roku 2022 vypadla v prvom kole.
Dvadsaťsedemročná hráčka Národného tenisového centra prehrávala v prvom sete 1:5, no nepriaznivý stav dokázala odvrátiť a prvý set išiel na jej konto. Na začiatku druhého setu dvakrát zobrala súperke servis, no tá vždy kontrolovala rebrejkom. V ôsmom geme sa do vedenia dostala Maďarka, brejk následne potvrdila a o víťazka sa muselo rozhodnúť až v treťom sete. Šramková nevyužila vedenie 4:1, rozuzlenie prišlo až v tajbrejku. Ten sa v rozhodujúcom sete hrá v Paríži do desať. Slovenka si výbornou hrou vybojovala náskok 7:0, ktorý už z rúk nepustila. Zápas zakončila svojim 46. víťazným úderom.
FOTO: Instagram Rebecca Šramková
Mia: Chcem od seba ešte viac
Mia Pohánková siahala tento týždeň na svoj tretí titul na ženskom okruhu ITF. V nemeckom Wiesbadene sa na stotisícovom turnaji prebojovala do finále. Na ceste doň zdolala niekoľko kvalitných hráčok, medzi ktorými boli napríklad druhá nasadená Švajčiarka Simona Waltertová a štvorka pavúka Britka Francesca Jonesová, obe hráčky svetovej stovky rebríčka WTA. Po sérii kvalitných výkonov, skvelých obratov a veľkej túžbe po víťazstve bola nad jej sily až finálová súperka Noma Noha Akugueová z Nemecka.
Pohánkovej tesne ušiel titul
Mia Pohánková nezískala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W100 v nemeckom Wiesbadene (100 000 USD, antuka vonku). Zverenka trénera Róberta Gašparetza, kondičného Kristiána Cupáka a mentálneho kouča Adama Kociana nestačila vo finále na domácu hráčku Nomu Nohu Akugueovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 2:6, 6:7(3) za 88 minút. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra tak nezískala svoj tretí titul na ženskom okruhu ITF. V roku 2024 sa radovala v Bratislave, na začiatku tohto roka v poľskom Leszne.
Mihalíková v Španielsku bez titulu
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v španielskom meste La Bisbal d´Emporda (100 000 eur, antuka vonku). V pozícii druhého nasadeného páru nestačili vo finále na rusko-čínsku dvojicu Jelena Pridankinová, Qianhui Tang a podľahli jej 1:6, 3:6 za 73 minút. Dvadsaťsedemročná slovenská reprezentantka má doposiaľ na svojom konte jeden spoločný titul s Nichollsovou. Získali ho vlani na turnaji WTA 500 v Berlíne. Celkovo má na svojom konte dva tituly z hlavného okruhu WTA, tri z turnajov WTA 125 a devätnásť z okruhu ITF.
FOTO: Marleen Fouchier
Pohánková je už v semifinále
Mia Pohánková sa prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v nemeckom Wiesbadene (100 000 USD, antuka vonku). Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka zvíťazila vo štvrťfinále nad domácou držiteľkou voľnej karty Tessou Johannou Brockmannovou a zdolala ju 7:6(6), 6:2 za 122 minút. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra vyzve v súboji o postup do finále štvorku pavúka Francescu Jonesovú z Veľkej Británie (102. WTA).
Mihalíková v Španielsku o titul
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do finále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste La Bisbal d´Emporda (100 000 eur, antuka vonku). V pozícii druhého nasadeného páru zvíťazili v semifinále nad argentínsko-japonskou dvojicou Nicole Fossová Huergová, Makoto Ninomijová 6:1, 3:6, 10-7 za 81 minút.
FOTO: Marleen Fouchier
Mihalíková v Španielsku do semi
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste La Bisbal d´Emporda (100 000 eur, antuka vonku). V pozícii druhého nasadeného páru zvíťazili vo štvrťfinále nad domácim párom štartujúcim na voľnú kartu Marina Bassolsová Riberová, Aliona Bolsová 6:3, 7:5 za 92 minút.








