• PEUGOT
 • AEGON
 • NADACIA SPP
 • TIPOS
 • FORTUNA
 • J&T BANKA

Rybáriková doma o Wimbledone

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Rybáriková doma o Wimbledone

 
news img

Magdalénu Rybárikovú čaká po vydarenej trávnatej sezóne prechod na betónový povrch. Na tráve skončila s bilanciou 18:2 vo dvojhre, v júni zvíťazila na turnajoch ITF v Ilkley aj Surbitone, na podujatí WTA v Nottinghame postúpila do semifinále, kde podľahla Britke Johanne Kontovej. Všetko vyvrcholilo v grandslamovom Wimbledone, kde ako prvá Slovenka v histórii dosiahla semifinále, v ktorom prehrala s neskoršou víťazkou Garbine Muguruzovou Blancovou zo Španielska.  Najcennejší skalp získala v druhom kole, v ktorom vyradila nasadenú trojku a od pondelka oficiálne novú svetovú jednotku, Češku Plíškovú.

 

,,Nemyslím si, že tento rok by bolo niečo úplne odlišné. Pred Wimbledonom som mala veľa víťazstiev. Predtým som hrala stotisícové turnaje, ktoré mi dodali sebavedomie, pretože aj tam sú dobré tenistky. Po minulé roky som mala ťažké žreby, nehovorím, že teraz v druhom kole som nemala náročný, lebo som hrala proti Karolíne Plíškovej. Dôležité bolo zdravie, fungovalo, cítila som sa dobre. Mohla som sa naplno venovať tenisu, nemusela som rozmýšľať, čo ma bolí a čo nebolí. Bola som pripravená užiť si to. Po patáliách so zraneniami som nerobila drahoty, či prehrám v prvom alebo druhom kole," vravela Rybáriková na pondelkovom stretnutí s novinármi na pôde STZ. K wimbledonskému semifinále jej blahoželali prezident zväzu Tibor Macko a generálny sekretár Igor Moška.
      ,,Prekvapilo ma, aká pokojná som bola na centrálnom dvorci proti Plíškovej a aj v dôležitých momentoch. Tiež štvrťfinále som dopodávala v pohode, nebola som nervózna. Nervóznejšia som už bola na semifinále, nezachytila som začiatok. Súperka hrala úžasne, prevalcovala ma na začiatku a už sa to ťažko dobiehalo. Mala som stuhnuté nohy a zo začiatku som sa necítila na kurte úplne komfortne," pokračovala 28-ročná Slovenka.
      Ešte v marci bola na 453. priečke počítačového poradia a za sebou mala vlaňajšie operácie pravého kolena i ľavej ruky. V najnovšom vydaní rebríčka WTA figuruje na 33. pozícii: "Nikdy si nedávam renkingové ciele. Stane sa jedno zranenie, čo by som si nepriala, a môže byť všetko ináč. Keď budem zdravá a potrénujeme, môžu nasledovať výsledky. Teraz neobhajujem body, nechcem si robiť tlaky a mať veľké oči. Treba sa dobre pripraviť na americkú sériu."
      Rybárikovej predbežný najbližší program tvoria po oddychu podujatia v kanadskom Toronte (7. - 13. augusta), Cincinnati (14. - 20. augusta), New Haven (20. - 26. augusta) a grandslamové US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra). "Samozrejme, je príjemné, že som dokázala zdolať dobré hráčky. Už predtým som videla, že veľa hráčok, ktoré som prekonala, hralo semifinále alebo dokonca finále. Niekedy som si hovorila, prečo by som to nemohla byť práve ja. Nakoniec sa mi to podarilo, je to povzbudivé do budúcnosti, každá je zdolateľná. Treba len veriť, keď sa to zíde na jednom turnaji, tak je možné všetko. Ženský tenis je momentálne dosť otvorený. Dodalo mi to viac sebavedomia do ďalších turnajov na betóne v Severnej Amerike," uviedla Slovenka.
      "Semifinále na najznámejšom, najväčšom a najtradičnejšom turnaji je mimoriadny úspech, aký sa mnohým hráčom, ktorí tenisu venujú nesmierne veľa času, nepodarí. Som veľmi rád, že tento skvelý výsledok dosiahla hráčka, ktorá pochádza zo Slovenska a vyrastala na dvorcoch na Slovensku. Prešla náročnou cestou, vzhľadom na zdravotné a iné problémy v kariére. Neviem si ani predstaviť, čo všetko bolo pre to potrebné urobiť. Verím, že tento úspech nie je posledný a ešte nám urobí veľa radosti," povedal prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tibor Macko, ktorý bol Rybárikovej mládežníckym trénerom. Pre Rybárikovú bolo veľkou odmenou aj stretnutie a osobná gratulácia od Rogera Federera: "Vždy bol mojím najväčším vzorom, a vždy asi aj bude. To, čo dokázal, je absolútne neskutočné, najmä jeho správanie na kurte. Každého rešpektujem, ale pre mňa je Roger jednotka. Sotva vstúpi do miestnosti, ide z neho energia." (tasr)

 

Fotogaléria

 • Špalier detí z tenisového kempu v NTC

   Špalier detí z tenisového kempu v NTC

 • Igor Moška, Magdaléna Rybáriková

   Igor Moška, Magdaléna Rybáriková

 • Tibor Macko, Magdaléna Rybáriková, tenisový tréner Petre Huber, kondičný Kristián Cupák, Igor Moška

   Tibor Macko, Magdaléna Rybáriková, tenisový tréner Petre Huber, kondičný Kristián Cupák, Igor Moška


 •  


 •  


 •  


 •  

 
 
Vložené: 17. 07. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Gombos v Gstaade už len vo štvorhre

Norbert Gombos vypadol v 2. kole dvojhry na turnaji ATP vo švajčiarskom Gstaade (dotácia 540 310 eur, antuka vonku). Aktuálne najlepší slovenský tenista prehral so 4. nasadeným Talianom Fabiom Fogninim 6:1, 4:6, 3:6. V Gstaade pokračuje ešte vo štvorhre.

 

27. 07. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Martin proti Kamkemu

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále na challengeri v Prahe (dotácia 43 000 eur, antuka vonku). Ako štvrtý nasadený zvíťazil nad Nemcom Jeremym Jahnom 7:5, 2:6, 6:4. Súperom Slováka bude v piatok Nemec Tobias Kamke.

27. 07. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Škamlová bližšie k US Open

Chantal Šamlová v pozícii lucky losera postúpila v Prahe na 80-tisícovom turnaji ITF už do štvrťfinále, keď zdolala domácu Petru Krejsovú 6:2, 6:2. V rebríčku sa posunie okolo 235. miesta (najlepšie v kariére) a priblíži si šancu štartovať v kvalifikácii US Open.

27. 07. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko po troch rokoch v osmičke

Lukáš Lacko zdolal šiesteho nasadeného Američana Donalda Younga (51. ATP) 6:3, 6:2 a postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v americkej Atlante. Medzi posledných osem sa slovenský tenista prebojoval na tejto úrovni po troch rokoch. Jeho súperom bude domáci John Isner, turnajová dvojka.

27. 07. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

V Trnave štvrťfinále už bez Slovákov

Na turnaji ITF Futures Empire v Trnave (dotácia 15 000 USD, antuka vonku) vypadli v osemfinále všetci traja Slováci Tomáš Líška, Marek Semjan aj Patrik Obal. Takže štvrťfinále dvojhry bude v piatok už bez domácich tenistov. Viac o turnaji na: www.tcempire.sk

27. 07. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Mládežnícke ME 14, 16 a 18-ročných

V tomto týždni patrí naša pozornosť mládežníckym ME do 14 (Most), 16 (Moskva) a 18 rokov (Klosters), na ktorých štartujú slovenskí tenisti. V Moste obaja chlapci v 1. kole vypadli, dievčatá postúpili do 3. kola, v ktorom Vargová skrečovala zápas a Kotlíková prehrala. V Moskve už Slováci dohrali, vypadol aj János Fekete, ktorý bol v 3. kole. Vo švajčiarskom Klostersi tiež dohrali všetci naši singlisti. V treťom kole vypadli Fekiač aj Matúšová, ešte pokračujú juniorky vo štvorhre.

27. 07. 2017
Aktuality Více zde