Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Schmiedlová titul nezískala

Anna Karolína Schmiedlová nezískala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Druhá nasadená hráčka nestačila na osmičku pavúka Evu Lysovú z Nemecka a podľahla jej 2:6, 6:4, 2:6 za 128 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nevyužila šancu na zisk 13. singlového titulu zo ženského okruhu ITF. V roku 2014 vyhrala v Trnave antukový turnaj Slovak Open po finálovom triumfe nad Češkou Barborou Strýcovou.
"Bol to pre mňa dobrý turnaj, oveľa lepší, ako som čakala na začiatku," zhodnotila na úvod svoje účinkovanie v Trnave Schmiedlová.
"Súperka dnes hrala dobre. Napriek prehre som spokojná s tým, že som postúpila až do finále. Je to pre mňa úspech. Na konci sezóny mi už trochu chýbajú sily, navyše v Trnave som odohrala štyri ťažšie zápasy," pokračovala dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra.
Lysová mala zo zisku titulu veľkú radosť: "Ani to neviem opísať slovami, cítim veľké emócie. Začiatok zápasu mi nevyšiel, prehrávala som 0:2, no potom som začala hrať agresívne, čo bol kľúč k úspechu. V Trnave som prežila skvelý týždeň, som veľmi spokojná s mojou hrou." (stz, tasr)
FOTO: tasr

Hrunčáková v Španielsku vypadla
Viktória Hrunčáková nepostúpila do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v španielskom meste Yecla (40 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej trojky nestačila v semifinále na päťku turnaja Harmony Tanovú z Francúzska a podľahla jej 3:6, 2:6 za 74 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa v rebríčku WTA posunie o 29 miest nahor, v jeho onlajn vydaní jej patrí 240. priečka.

Hrunčáková do semi v Španielsku
Viktória Hrunčáková postúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v španielskom meste Yecla (40 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej trojky hladko prešla prvými tromi zápasmi, vo štvrťfinále zdolala srbskú kvalifikantku Elenu Milovanovičovú 6:2, 6:2 za 67 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka zabojuje o postup do finále proti päťke pavúka Harmony Tanovej z Francúzska.

Gombos v Ostrave tesne prehral
Norbert Gombos nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii kvalifikanta na Španiela Daniela Rincona a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 6:1, 5:7 za 159 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza naďalej stúpa v rebríčku ATP, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 328. priečka.
FOTO: fb/ostravaopen

Mihalíková v Španielsku vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

Klein v Ostrave bez štvrťfinále
Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.
FOTO: fb/ostravaopen

Gombos v Ostrave do 2. kola
Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.
FOTO: fb/ostravaopen