• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Sloboda: Sebadôvera je základ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Sloboda: Sebadôvera je základ

 
news img

Leon Sloboda je štrnásťročný hráč z Banskej Bystrice, ktorého tenisoví odborníci vybrali v hlasovaní za Talent roka 2023. V aktuálnej sezóne dokázal vyhrať majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo dvojhre i štvorhre a v európskom rebríčku hráčov do 14 rokov mu v súčasnosti patrí 20. priečka. V roku 2023 bol členom slovenského družstva na majstrovstvách Európy aj majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov.

„Je to moje prvé veľké ocenenie, veľa to pre mňa veľa znamená. Rád by som sa poďakoval celému svojmu tímu, rodičom aj Slovenskému tenisovému zväzu. Veril som, že by som mohol vyhrať, hoci aj dievčatá, ktoré boli v tejto katergórii nominované, by si to určite zaslúžili,“ povedal talentovaný Leon, ktorý za kľúč k úpechu v tenise považuje sebadôveru: „Na kurte si verím, je to základ úspechu. Bez tenisu si vôbec neviem predstaviť život. Považujem sa za bojovného a energického hráča s agresívnym štýlom hry. Najviac si asi verím na servise a forhende, ale vlastne na všetkých úderoch,“ povedal so smiechom Leon.

V novej sezóne sa bude tenisovo pripravovať v susednej Českej republike. "Na Slovensku som doteraz trénoval s Tomášom Kubišom, ktorému by som sa chcel aj touto cestou veľmi pekne poďakovať. Bez jeho pomoci by som sa na takéto ocenenie určite nenominoval.  Aktuálne som sa kvôli tenisu presťahoval s maminou do Prostějova, kde budem trénovať pod vedením Antonína Páneka. Veľmi sa na túto spoluprácu teším, bude to pre mňa nová skúsenosť,“ povedal Leon, ktorý za najväčší úspech končiacej sa sezóny považuje finálovú účasť na medzinárodnom jednotkovom turnaji Tennis Europe do 14 rokov v Piešťanoch: „Hral som tam s najlepšími európskymi hráčmi, mnohých z nich som tam zdolal. Bola to pre mňa obrovská motivácia."

FOTO: tasr

 

Vložené: 16. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Kovalík v Maii končí v 1. kole

Jozef Kovalík nepostúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v portugalskej Maii (118 000 EUR, antuka hala). V úvodnom zápase nestačil na druhého nasadeného Španiela Alberta Ramosa-Viňolasa a podľahol mu 4:6, 3:6 za 79 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan sa v roku 2019 v Maii tešil zo zisku singlového titulu.

28. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Trnave do hlavnej

Katarína Kužmová sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Piata nasadená hráčka prešla dvojkolovou kvalifikáciou bez straty setu, v prvom kole vyradila Nemku Tayisiyu Mordergerovú, v eliminačnom finále si poradila s Češkou Anetou Laboutkovou. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Košíc si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily so Švajčiarkou Nadine Kellerovou.

27. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková vo Valencii skrečovala

Rebecca Šramková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v španielskej Valencii (100 000 USD, antuka vonku). Šiesta nasadená hráčka nedohrala štvrťfinálový duel proti trojke pavúka Jaqueline Cristianovej z Rumunska. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza jej za stavu 1:6, 0:3 zápas skrečovala.

24. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Rada STZ odvolala Miklušičáka a Babeja z VV STZ

Hlasovaním per rollam ku dňu 21. 11. 2023 na základe návrhu prezidenta STZ Miloslava Mečířa v zmysle článku VI., bodu 11., písm. e) Stanov STZ Rada STZ odvolala Mgr. Petra Miklušičáka, PhD. a Františka Babeja, BSBA. z funkcie členov VV STZ z dôvodov závažných porušení povinností člena VV STZ (najmä nedodržiavanie Stanov, predpisov a rozhodnutí STZ, poškodzovanie dobrého mena STZ a šírenie nepravdivých informácií) v zmysle ustanovenia článku V., ods. 4., písm. c) platných Stanov STZ.

24. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková vo Valencii do osmičky

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v španielskej Valencii (100 000 USD, antuka vonku). Šiesta nasadená hráčka si v druhom kole poradila so švajčiarskou kvalifikantkou Sebastiannou Scilipotiovou a zdolala ju 6:2, 3:6, 7:6(3) za 146 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s trojkou pavúka Jaqueline Cristianovou z Rumunska.

23. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík nestačil na Fogniniho

Jozef Kovalík nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 vo Valencii (118 000 EUR, antuka vonku). V pozícii náhradníka nestačil v druhom kole na ôsmeho nasadeného Taliana Fabia Fogniniho a podľahol mu 1:6, 6:4, 3:6 za 122 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan mal v prvom geme rozhodujúceho setu k dispozícii dva brejkbaly. Ani jeden však nevyužil a z víťazstva sa tešil jeho súper, bývalá svetová deviatka.

23. 11. 2023
Aktuality Více zde