• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Sloboda: Sebadôvera je základ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Sloboda: Sebadôvera je základ

 
news img

Leon Sloboda je štrnásťročný hráč z Banskej Bystrice, ktorého tenisoví odborníci vybrali v hlasovaní za Talent roka 2023. V aktuálnej sezóne dokázal vyhrať majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo dvojhre i štvorhre a v európskom rebríčku hráčov do 14 rokov mu v súčasnosti patrí 20. priečka. V roku 2023 bol členom slovenského družstva na majstrovstvách Európy aj majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov.

„Je to moje prvé veľké ocenenie, veľa to pre mňa veľa znamená. Rád by som sa poďakoval celému svojmu tímu, rodičom aj Slovenskému tenisovému zväzu. Veril som, že by som mohol vyhrať, hoci aj dievčatá, ktoré boli v tejto katergórii nominované, by si to určite zaslúžili,“ povedal talentovaný Leon, ktorý za kľúč k úpechu v tenise považuje sebadôveru: „Na kurte si verím, je to základ úspechu. Bez tenisu si vôbec neviem predstaviť život. Považujem sa za bojovného a energického hráča s agresívnym štýlom hry. Najviac si asi verím na servise a forhende, ale vlastne na všetkých úderoch,“ povedal so smiechom Leon.

V novej sezóne sa bude tenisovo pripravovať v susednej Českej republike. "Na Slovensku som doteraz trénoval s Tomášom Kubišom, ktorému by som sa chcel aj touto cestou veľmi pekne poďakovať. Bez jeho pomoci by som sa na takéto ocenenie určite nenominoval.  Aktuálne som sa kvôli tenisu presťahoval s maminou do Prostějova, kde budem trénovať pod vedením Antonína Páneka. Veľmi sa na túto spoluprácu teším, bude to pre mňa nová skúsenosť,“ povedal Leon, ktorý za najväčší úspech končiacej sa sezóny považuje finálovú účasť na medzinárodnom jednotkovom turnaji Tennis Europe do 14 rokov v Piešťanoch: „Hral som tam s najlepšími európskymi hráčmi, mnohých z nich som tam zdolal. Bola to pre mňa obrovská motivácia."

FOTO: tasr

 

Vložené: 16. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Wimbledon: Jamrichová o titul!

Renáta Jamrichová postúpila do finále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu zvíťazila v pozícii nasadenej jednotky v semifinále nad Češkou Vendulou Valdmannovou hladko 6:0, 6:2 za rovnú hodinu. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra nastúpi v dueli o titul proti turnajovej trojke Austrálčanke Emerson Jonesovej, ktorú zdolala aj vo finále juniorky na Australian Open.

13. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Jamrichová do semi!

Renáta Jamrichová postúpila už do semifinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky zdolala vo štvrťfinále Bulharku Rositu Denčevovú hladko 6:3, 6:1 za necelú hodinu. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa sa v súboji o svoje druhé juniorské grandslamové finále stretne s víťazkou súboja medzi Češkou Vendulou Valdmannovou a desiatou nasadenou Belgičankou Jeline Vandrommeovou.

FOTO: itf

12. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Jamrichová v osmičke

Renáta Jamrichová postúpila do štvrťfinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu v pozícii nasadenej jednotky zvíťazila v osemfinále nad Sonjou Žijenbajevovou z Kazachstanu a zdolala ju 7:5, 6:4. Víťazku juniorského Australian Open čaká v súboji o semifinále Bulharka Rositsa Denčevová.

Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra vypadla vo štvorhre, v osemfinále po boku Japonky Eny Koikeovej nestačili v pozícii tretieho nasadeného páru na kažaskú dvojicu Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová a prehrali 2:6, 6:3, 6:10.

FOTO: itf

11. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Pohánková prehrala

Mia Pohánková sa neprebojovala do druhého kola štvorhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Po boku Američanky Christashy McNeilovej nestačili na tráve All England Clubu na kazašský pár Sonja Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:7(5), 6:7(3).

FOTO: Marleen Fouchier

 

10. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Bastade končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka, zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza, nestačila v druhom kole na Ukrajinku Katarinu Zavackú a podľahla jej 7:5, 2:6, 3:6 za 146 minút.

10. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Braunschweigu vypadol

Lukáš Klein sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Braunschweigu (148 625 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil v druhom kole na najvyššie nasadeného Španiela Roberta Carballesa Baenu a podľahol mu 2:6, 4:6 za 94 minút. 

10. 07. 2024
Aktuality Více zde