• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Slováci na Winter Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Slováci na Winter Cup

 
news img

Až 176 reprezentačných tímov v troch kategóriách bude bojovať od tohto víkendu vo Winter Cupe hráčov do 12, 14 a 16 rokov. Ako prví nastupujú vo svojich kvalifikačných skupinách dvanásťroční. Dievčatá letia 24. januára do Izmiru, chlapci cestujú do Hrádka nad Nisou.

Družstvo chlapcov pod vedením trénera Jozefa Marasa st. v českom Hrádku nad Nisou nastúpi v A-skupine v zložení Lukáš Palovič, Minárik, Ivo Gondor (obaja TA Prešov), Krištof Minárik (TŠP-tenisová škola Petržalka). V skupine hrajú ešte Belgicko, Česko, Lotyšsko, Poľsko, Portugalsko, Švajčiarsko.
Dievčatá v tureckom Izmire v D-skupine povedie Ladislav Macko. Trojicu tvoria medailistky z halových majstrovstiev Slovenska Viktória Morvayová (Slovan Bratislava), Natália Schwarcová (Empire Trnava) a Veronika Festenburgová (Akademik Košice).
Z každej zo štyroch skupín postupujú víťazné a finálové tímy do finálového kola 8. – 10. februára. Chlapci hrajú v Rožnove pod Radhoštěm, dievčatá v Scheffielde.
Družstvá do 14 rokov a 16 rokov majú svoje kvalifikačné skupiny 1. – 2. februára.
 

 

Fotogaléria

 • Minárik, Palovič, Gondor, vzadu J. Maras

   Minárik, Palovič, Gondor, vzadu J. Maras

 • Schwarcová, Morvayová, Festenburgová, vzadu L. Macko

   Schwarcová, Morvayová, Festenburgová, vzadu L. Macko

 • Gondor, Palovič, Minárik

   Gondor, Palovič, Minárik

 
 
Vložené: 23. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde