• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Smutný deň tenisu – opustil nás Walter Siebenstich

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Smutný deň tenisu – opustil nás Walter Siebenstich

 
news img

Walter Siebenstich, jeden z najobetavejších činovníkov slovenského tenisu, niekoľko desaťročí mimoriadne aktívny v tenisovom hnutí, nás opustil vo štvrtok večer vo veku 76 rokov. Rozlúčka s mužom, ktorého poznali a vážili si všetky tenisové generácie, bude vo štvrtok 14. 9. 2017 o 13.15 hod. v bratislavskom krematóriu.

Ešte do lanskej jesene pracoval Walter Siebenstich ako prevádzkár v Národnom tenisovom centre. Z každodenného tenisového kolotoča ho vytrhla choroba. Bojoval s ňou celý rok. Svoj boj, žiaľ, včera prehral.
Vo svojej práci sa vždy pohyboval na víťaznej vlne. Dokázal vyriešiť všetko. Tenis opantal Waltera, jeho synov, celú jeho rodinu. Po dobrovoľnej funkcionárskej práci ho angažoval zväz do svojich služieb. Bol to jeden z najlepších angažmánov slovenského tenisu v jeho samostatnej ére a trval viac ako štvrťstoročie. Na Waltera Siebensticha budú tréneri, hráči, rozhodcovia, všetci ľudia okolo tenisu, spomínať ako na ozajstného muža činu. Jeho prítomnosť na podujatiach slovenského tenisu bude veľmi chýbať.
  

 

 

Vložené: 08. 09. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Daniela zavesila raketu na kliniec

V tradícii slávnostného vešania staručkej drevenej rakety na kliniec po skončení kariéry pokračuje v slovenskom tenise Daniela Hantuchová. Tak ako pred tuctom rokov symbolicky prvý raz na vyhlasovaní ankety Tenista roka zavesil na kliniec raketu niekdajší šiesty hráč sveta Karol Kučera, teraz to urobila bývalá svetová päťka Daniela Hantuchová. Bodka za nádhernou kariérou... Veľa šťastia v novom živote!

21. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Horanský vypadol v 1. kole

Filip Horanský prehral v 1. kole challengeru s dotáciou 43-tisíc eur v talianskej Andrii s tretím nasadením Mirzom Bašičom z Bosny a Hercegoviny 1:6, 3:6.

21. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

V utorok tenisové gala 2017

Slovenský tenis zavŕši sezónu 2017 v utorok večer od 19.00 tradičným galavečerom v Národnom tenisovom centre. V rámci neho sa uskutoční vyhlásenie víťazov 24. ročníka ankety STZ Tenista roka 2017 a uvedenie Dominika Hrbatého a Henriety Nagyovej do Siene slávy slovenského tenisu. Pre tenisovú komunitu bude galavečer príležitosťou ešte raz zatlieskať Daniele Hantuchovej, ktorá v roku 2017 ukončila skvelú profesionálnu kariéru. Slávnosť moderuje Slavo Jurko, hudobným hosťom večera bude Celeste Buckingham.

20. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Lackov návrat do stovky

Lukáš Lacko sa vrátil po víťazstve na challengeri v Brescii do svetovej stovky - je 93. Zo slovenských žien uzavrú rok najvyššie 20. Magdaléna Rybáriková a 26. Dominika Cibulková. Svetovými jednotkami na konci roka sú Španiel Rafael Nadal a Rumunka Simona Halepová. Vo štvorhre je zo Sloveniek najvyššie 158. Chantal Škamlová, medzi mužmi je slovenskou deblovou jednotkou 105. Igor Zelenay.

20. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko s 11. titulom z challengerov

Lukáš Lacko získal 11. challenegerový titul. Vo finále v talianskej Brescii ako štvrtý nasadený zvíťazil nad Litovčanom Laurynasom Grigelisom 6:1, 6:2. Lacko si zabezpečil hlavnú súťaž na Australian Open a vráti sa v pondelok po vyše roku do svetovej stovky.

19. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Juhászová získala tretí titul

Vivien Juhászová vyhrala na turnaji ITF v španielskom Benicarle (15 000 USD, antuka vonku), keď vo finále zdolala Ines Ibbouovú z Alžírska 6:1, 6:2 a získala tak tretí titul na tejto úrovni. Juhászová je aktuálne 411. v rebríčku.

19. 11. 2017
Aktuality Více zde