Šramková pokračuje víťazne

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Šramková pokračuje víťazne

Rebecca Šramková sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 v Makarskej (115 000 USD, antuka vonku). Úspešná kvalifikantka zvíťazila v druhom kole hlavnej súťaže nad štvrtou nasadenou Američankou Peyton Stearnsovou (69. WTA) a zdolala ju 6:3, 7:5 za 102 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do semifinále zmeria sily so šestkou pavúka Katerynou Baindlovou z Ukrajiny.

Vložené: 08. 06. 2023       Kategória: Aktuality

OH: Schmiedlová pozná súperku

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v prvom kole olympijského turnaja na dvorcoch areálu Rolanda Garrosa proti Britke Katie Boulterovej. Rozhodol o tom štvrtkový žreb. Schmiedlovej patrí v poslednom vydaní rebríčka WTA 70. priečka, jej súperka je na 34. pozícii. Dvadsaťdeväťročná hráčka Národného tenisového centra má s Boulterovou vyrovnanú zápasovú bilanciu 1:1. Na víťazku tohto súboja čaká v druhom kole lepšia z brazílsko-francúzskeho duelu medzi Beatriz Haddadovou Maiovou a Varvarou Gračevovou.

25. 07. 2024

Kočišová so singlovým titulom na TEJT 2 v Kufsteine

Sofia Rachel Kočišová získala singlový titul na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v rakúskom Kufsteine. V pozícii nasadenej jednotky zvíťazila vo finále nad Austrálčankou Pauline Maovou a zdolala ju 6:1, 0:6, 6:0. Pre štrnásťročnú Kočišovú je to prvý titul vo dvojhre vo vekovej kategórii do 14 rokov na okruhu Tennis Europe.