• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Šramková prvý raz v elitnej stovke

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Šramková prvý raz v elitnej stovke

 
news img

Rebecca Šramková (na snímke) sa prvýkrát v kariére prepracovala do prvej stovky rebríčka WTA. K posunu jej výrazne pomohlo skvelé ťaženie na tisíckovom turnaji v Ríme, kde sa z kvalifikácie prebojovala až do osemfinále dvojhry. V tom len tesne podľahla nasadenej deviatke Lotyške Jelene Ostapenkovej. Dvadsaťsedemročná hráčka Národného tenisového centra v rebríčku poskočila o 31 miest, aktuálne je na 89. pozícii. Slovenskou jednotkou naďalej zostáva Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa po triumfe na turnaji W125 v Parme posunula na 53. miesto. Tretia je Viktória Hrunčáková (141. WTA).

Šramková, zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza, sa stala v poradí deviatou hráčkou z NTC tímu, ktorej sa podarilo preniknút do elitnej ženskej stovky vo dvojhre. Pred ňou to boli Eva Fislová, Ľubomíra Kurhajcová, Jarmila Gajdošová, Magdaléna Rybáriková, Kristína Kučová, Jana Čepelová, Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Hrunčáková. Vo štvorhre sa do stovky dostali Tereza Mihalíková a Viktória Hrunčáková.

V mužskej zložke NTC tímu sa to podarilo Karolovi Beckovi, Lukášovi Lackovi, Martinovi Kližanovi, Andrejovi Martinovi, Jozefovi Kovalíkovi, Norbertovi Gombosovi a Alexovi Molčanovi.

FOTO: tenipo

 

Vložené: 19. 05. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Klein vypadol vo štvrťfinále

Lukáš Klein sa neprebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil vo štvrťfinále na siedmeho nasadeného Američana Zacharyho Svajdu a podľahol mu 4:6, 6:4, 1:6 za 96 minút. Dvadsaťšesťročný hráč Národného tenisového centra bude na budúci týždeň bojovať v kvalifikácii na trávnatý grandslamový turnaj Wimbledon.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ilkley po otočke ďalej

Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza otočil vývoj druhého kola proti kvalifikantovi Tomasovi Barriosovi Verovi z Čile, ktorého zdolal 2:6, 7:6(2), 6:4 za 116 minút. Jeho ďalším súperom bude siedmy nasadený Američan Zachary Svajda. Súboj by mali odohrať ešte vo štvrtok.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Košická s titulom vo dvojhre na turnaji TEJT 3 U14 v Celje

Nina Košická získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji Tennis Europe hráčok do 14 rokov v slovinskom meste Celje. Druhá nasadená hráčka si poradila vo finále s domácou trojkou pavúka Nikou Storovou a zdolala ju 6:2, 4:6, 6:1. Pre štrnásťročnú Košickú je to tretí singlový titul na okruhu TE v kategórii do 14 rokov.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová na stovke prehrala

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v britskom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku). Zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre nestačila v úvodnom kole na domácu kvalifikantku Ranah Stoiberovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:7(5) za 129 minút.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein na tráve v Ilkley víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Ryanom Penistonom a zdolal ho 6:3, 6:4 za 97 minút. Jeho ďalším súperom bude kvalifikant Tomas Barrios Vera z Čile.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Birminghame ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Birminghame (267 082 USD, tráva vonku). V úvodnom zápase si poradili s gruzínsko-ruskou dvojicou Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ju 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s americko-indonézskym párom Asia Muhammadová, Aldila Sutjadiová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

18. 06. 2024
Aktuality Více zde