• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Strieborný tím už doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Strieborný tím už doma

 
news img

Slovenské tenistky do 18 rokov Viktória Morvayová, Romana Čisovská a Michaela Kadlečková považujú zisk striebra na ME vo francúzskom Granville za veľký úspech, no finále proti Bielorusku ich stále škrie. K titulu na kontinentálnom šampionáte im chýbala jediná loptička. Slovenky postúpili z kvalifikačnej skupiny z druhého miesta. Vo finálovej skupine zdolali Maďarsko 2:1, v semifinále Veľkú Britániu 2:1, vo finále podľahli Bieloruskám 1:2, keď v rozhodujúcej štvorhre nevyužili tri mečbaly. Strieborný tím Slovenska privítal v piatok na pôde STZ generálny sekretár Igor Moška.

"V skupine hrali dievčatá dobre, prehrali sme iba s Francúzkami, ale v tom zápase nám už o nič nešlo. Finále sme prehrali smolne, hralo sa o každú loptu. Vo štvorhre sme nezvládli supertajbrejk, ale taký je šport," povedal na piatkovej tlačovej konferencii kapitán tímu Ján Sabovčík.
      Na finálové dvojhry nastúpili členky NTC Viktória Morvayová a Romana Čisovská. Morvayová prehrala v tesnom zápase s Annou Kubarevovou 4:6, 7:5, 5:7. Slovenské nádeje oživila jednotka Romana Čisovská, ktorá vybojovala pre Slovensko bod po víťazstve 6:2, 2:6, 7:5 nad Viktorijou Kanapackou a vyrovnala stav stretnutia na 1:1. O všetkom rozhodovala záverečná štvorhra, do ktorej Sabovčík nominoval obe singlistky. Zápas dospel až do supertajbrejku, v ktorom mali Slovenky za stavu 9:6 tri mečbaly. Bielorusky Kanapacká s Kubarevovou sa však nevzdali a otočili stav vo svoj prospech. "Striebro je dobré, nikto to nečakal, ale chýbala nám jedna lopta a to nás mrzí. Ale inak sme so ziskom striebra spokojné," povedala pre TASR Čisovská.
      Úspech slovenských dievčat vyzdvihol aj Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ). V ére samostatnosti sa slovenské dievčatá predstavili vo finále ME družstiev do 18 rokov šiestykrát. V roku 2012 sa zo zisku zlatých medailí tešilo družstvo v zložení Anna Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová, Natália Vajdová. Z celkového triumfu sa Slovenky tešili aj v roku 1996, keď bola líderkou tímu Ľudmila Cervanová. "Teší ma, že sme tento úspech získali v najviac cenenej kategórii do 18 rokov, pretože odtiaľ je to už len krôčik k veľkému tenisu. Dievčatá získali vďaka tomu potrebné sebavedomie," uviedol Moška.
      Hráčky však úspech nepreceňujú. Vedia, že ich ešte čaká tvrdá drina. "Sebavedomie je väčšie, ale neberiem to teraz tak, že sa budem chváliť a chodiť s nosom hore. Samozrejme, teraz viem, že môžem hrať veľké zápasy, ale beriem to s rezervou. Hrala som dobre celý turnaj, najviac ma teší môj výkon proti Maďarsku, kde som zdolala hráčku, ktorá je vyššie v renkingu ako ja, navyše som v jednom sete triumfovala 6:1," uzavrela Čisovská. (tasr)
      
      Juniorky SR 18 vo finále ME v ére samostatnosti:
      1996 Granville SR - Španielsko 2:1 (Cervanová, Váleková, Válkyová)
      1999 Lerida SR - Španielsko 0:3 (Hantuchová, Hrozenská, Bašternáková)
      2007 Lleida SR - Rusko 0:2 (K. Kučová, Juríková, Boczová)
      2008 Granville SR - Rusko 0:3 (Juríková, Boczová, Luknárová)
      2012 Granville SR - Rusko 2:1 (Uberalová, Anna Karolína Schmiedlová, Natália Vajdová)
      2019 Granville SR - Bielorusko 1:2 (Čišovská, Morvayová, Kadlečková)
      

 

Fotogaléria

 • Viktória Morvayová

   Viktória Morvayová

 • Romana Čisovská

   Romana Čisovská

 • Ján Sabovčík, Michaela Kadlečková

   Ján Sabovčík, Michaela Kadlečková

 
 
Vložené: 09. 08. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Finále turnaja NTC

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) vyvrcholil v piatok tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý zorganizoval Slovenský tenisový zväz. Spomedzi šestnástich žien sa najviac darilo Anne Karolíne Schmiedlovej (na snímke), ktorá si vo finále kontrolného turnaja poradila s Biancou Behúlovou 7:6, 6:4. V mužskom pavúku obstarali finále Lukáš Klein a Filip Horanský. V záverečnom zápase  bol úspešnejší Klein, ktorý zdolal Horanského 6:2, 4:6, 6:3.

FOTO: Dušan Barbuš

29. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Bratislava Open s domácou elitou

Hoci pre pandémiu koronavírusu museli zrušiť júnový mužský challenger Bratislava Open, slovenskí tenisoví fanúšikovia nevyjdu naprázdno. V termíne 17. - 20. júna sa v hlavnom meste uskutoční podujatie s rovnakým názvom, na ktorom sa zúčastní domáca elita. Predstaví sa na ňom šestnásť najlepších slovenských hráčov a hráčok. Hosťom bude aj držiteľka voľnej karty do hlavnej súťaže Belinda Benčičová, ktorá má slovenské korene a  momentálne sa zdržiava v Bratislave.

29. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kvitová víťazkou turnaja v Česku

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka Petra Kvitová sa stala víťazkou turnaja o pohár prezidenta Českého tenisového zväzu. V pražskom finále dvojhry zdolala vo štvrtok Karolínu Muchovú 6:3, 6:3. Išlo o prvé české tenisové podujatie po koronakríze. Zápas medzi Kvitovou a Muchovou na hodinu a pol prerušili pre dážď. Favoritke nevyšiel úvod, prehrávala 1:3, no potom získala osem hier za sebou a otočila nepriaznivý vývoj. Medzi mužmi zvíťazil Michael Vrbenský po triumfe 6:4, 6:7 (5), 10:8 nad Zdeňkom Kolářom. (tasr)

28. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde