• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Sústredenie reprezentantov roč. 2005 - 2007 a turnaj TE v Istanbule

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Sústredenie reprezentantov roč. 2005 - 2007 a turnaj TE v Istanbule

 
news img

Slovenský tenisový zväz organizoval v dňoch 21. - 26. marca 2021 reprezentačné sústredenie a prípravu na turnaj v tureckom Istanbule. Sústredenia sa zúčastnili reprezentanti Filip Poklemba, Filip Dráb, Daniel Balaščák, Matej Markovič, Lucia Hradecká, Kiara Žabková, Vanessa Nováková (ročník 2007),  Marek Naňo, Patrik Hulín, Samuel Melaga,Tamara Šramková, Natália Koppová (ročník 2006) a Petra Janigová (ročník 2005). Trénerské zabezpečenie na výjazde bolo v zložení Andrea Hradecká, Petr Lajkep, Matúš Béreš a Rudolf Horváth.

Všetci hráči si po sústredení zahrali na turnaji TE 3 vo vekovej kategórii do 16 rokov (kvalifikácia 27. - 28. marec, hlavná súťaž 29. marec - 4. apríl 2021). Hulín, Poklemba, Dráb, Balaščák, Markovič, Melaga, Janigová, Žabková, Novaková a Koppová bojovali v kvalifikácii. Naňo, Hradecká a Šramková v hlavnej súťaži.
Poklembovi, Balaščákovi a Koppovej sa podarilo prebojovať do hlavnej súťaže. Nováková sa do hlavného pavúka dostala ako lucky-loserka, rovnako tak deblový pár Janigová, Žabková.

Najlepšie výsledky slovenských hráčov na turnaji:

Lucia Hradecká: semifinále dvojhry a štvorhry (spolu s Tamarou Šramkovou)
Tamara Šramková: osemfinále dvojhry a semifinále štvorhry (spolu s Luciou Hradeckou)
Petra Janigová, Kiara Žabková: víťazky turnaja vo štvorhre
Marek Naňo: finále štvorhry (spolu s Turkom E. Kocu)

Rudolf Horváth
Reprezentačný tréner mládeže STZ

 

Fotogaléria

 • Výber dievčat v Istanbule

   Výber dievčat v Istanbule

 • Výber chlapcov v Istanbule

   Výber chlapcov v Istanbule

 • Kiara Žabková, Petra Janigová

   Kiara Žabková, Petra Janigová

 • E. Kocu (Tur.), Marek Naňo

   E. Kocu (Tur.), Marek Naňo

 • Lucia Hradecká, Tamara Šramková

   Lucia Hradecká, Tamara Šramková

 
 
Vložené: 07. 04. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Molčan postúpil do hlavnej

Alex Molčan (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 80 v talianskom Ríme (44 820 EUR, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie, ktoré bolo kvôli dažďu prerušené a natiahnuté do dvoch dní, si poradil s najvyššie nasadeným Uzbekom Denisom Istominom 6:3, 3:6, 6:1. Okrem Molčana sa v hlavnej súťaži dvojhry predstaví aj Filip Horanský, rovnako zverenec trénera Ladislava Simona v NTC. Siedmy nasadený si v prvom kole zmeria sily s Giustinom Lorenzom z Talianska.

20. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Vargová s titulom z ITF3 juniorov v Tunisku

Nina Vargová získala titul vo dvojhre na juniorskom turnaji ITF3 v tuniskom Megrine. Vo finále si poradila s Taliankou Carlottou Mocciovou hladko 6:3, 6:0. Pre pätnásťročnú zverenku trénera Martina Zathureckého je to druhý titul na juniorskom okruhu ITF vo dvojhre, prvý získala v roku 2020 v Budapešti. Na konte má aj jeden titul vo štvorhre. Ten vybojovala po boku Nikoly Daubnerovej v roku 2019 v Slovenskej Ľupči.

19. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Žabková víťazkou štvorhry, Bairo s Markovičom v semi

Kiara Žabková (na snímke) získala titul vo štvorhre na turnaji TE3 hráčov do 14 rokov v chorvátskom Vinkovci. Spolu s Češkou Alenou Kovačkovou v pozícii najvyššie nasadeného páru zdolali vo finále domáce trojky pavúka Biondičovú s Miškovičovou 1:6, 7:6(6), 13-11. Okrem titulu v debli si Žabková pripísala aj semifinále vo dvojhre. V tom nestačila na druhú nasadenú Nemku Nastasiju Nesterovicovú a prehrala 3:6, 2:6.

19. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Srbsku bez hlavnej

Jozef Kovalík nepostúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v srbskom Belehrade (711 800 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole eliminácie nestačil na siedmeho nasadeného Argentínčana Francisca Cerúndola a podľahol mu 5:7, 4:6 za 107 minút. Zverencovi Mateja Liptáka sa tak nepodarilo zopakovať výhru nad Cerúndolom z minulotýždňového prvého kola challengeru 125 v srbskej metropole, na ktorom napokon dokráčal až do semifinále.

18. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Krajčí po týždni opäť vo finále dvojhry

Michal Krajčí (na snímke vpravo) sa prebojoval do finále dvojhry na turnaji kategórie TE do šestnásť rokov v srbskom Pančeve. Siedmy nasadený hráč nestačil v súboji o titul na domácu jednotku pavúka Zorana Ludoského, ktorému podľahol 6:3, 4:6, 4:6. Šestnásťročný Košičan opäť potvrdil dobrú formu, minulý týždeň si zahral vo finále na turnaji v Novom Sade. Tam rovnako ťahal za kratší koniec až v zápase proti nasadenej jednotke.

18. 04. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan do finále kvalifikácie

Alex Molčan postúpil do finále kvalifikácie na challengeri 80 v talianskom Ríme (44 820 EUR, antuka vonku). V pozícii náhradníka si v prvom kole poradil s ôsmym nasadeným Teymurazom Gabašvilim z Ruska a zvíťazil 7:6(2), 6:1 za 92 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s nasadenou jednotkou Denisom Isťominom z Uzbekistanu.

18. 04. 2021
Aktuality Více zde