• PEUGEOT
 • COOP JEDNOTA
 • J&T BANKA
 • JANDL

TEJM: Krajčí získal striebro!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » TEJM: Krajčí získal striebro!

 
news img

Michal Krajčí získal striebro na turnaji Tennis Europe Junior Masters, vrcholnom podujatí juniorskej sezóny, ktoré spája najlepších osem chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov. Štvrtý nasadený hráč nestačil vo finále na Marka Maksimoviča z Bosny a Hercegoviny a podľahol mu 5:7, 3:6 za 101 minút. Ziskom striebornej medaily zaknihoval doposiaľ svoj najväčší úspech.

"Som rád, že som mohol byť na takomto turnaji a na takom peknom mieste. Naozaj som si to užil. Škoda finálového zápasu. Viem podať aj lepší výkon, možno by to dopadlo inak. Teraz s tým však už nič nespravím a ide sa ďalej," povedal po neúspešnom finále šestnásťročný Michal Krajčí, zverenec Martina Jedináka Františka Polyaka staršieho.

Medzi dievčatami v kategórii do 16 rokov skončila Karolína Krajmer na peknom šiestom mieste. V súboji o piatu priečku nestačila na Grékyňu Artemis Aslanisviliovú a podľahla jej 1:6, 2:6 za 68 minút. 

Juniorský Masters je vyvrcholením sezóny pre osem najlepších hráčov. Tento rok napísal už svoje 25. pokračovanie, prvý raz sa konal v Monte Carle. V jeho histórii sa šampiónmi stali neskoršie svetové jednotky Rafael Nadal či Kim Clijstersová, ale aj ďalší top hráči svetového formátu – Alexander Zverev a Belinda Benčičová.

 

Fotogaléria

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 • Karolína Krajmer

   Karolína Krajmer

 • Karolína Krajmer

   Karolína Krajmer

 • Karolína Krajmer

   Karolína Krajmer

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 
 
Vložené: 15. 10. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

ME U12: Slovenky majú zlato!

Slovenské dievčatá získali zlaté medaily na majstrovstvách Európy tímov do 12 rokov. Družstvo v zložení Sofia Rachel Kočišová, Viktória Nováková a Nina Košická pod vedením kapitána Juraja Nemčeka zvíťazilo vo veľmi vyrovnanom finále nad rovesníčkami z Rumunska 2:1.

Slovenky dostala do vedenia 1:0 Viktória Nováková, ktorá zdolala Mariu Valentinu Popovú 6:4, 6:4 a udržala si tak singlovú neporaziteľnosť počas celého turnaja. Na druhú dvojhru nastúpila Sofia Rachel Kočišová. S Andreeou Olariovou však prehrala 6:7(2), 2:6 a tak sa o majsterkách Európy muselo rozhodnúť vo štvorhre.

07. 08. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v singli bez hlavnej

Viktória Kužmová sa neprebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Bronxe (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Trinásta nasadená hráčka nestačila vo finále kvalifikácie na šestku eliminačného pavúka Anastasiu Gasanovovú z Ruska a podľahla jej 3:6, 2:6 za 81 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka pokračuje na turnaji ešte vo štvorhre. Spolu s Ukrajinkou Katerynou Baindlovou zabojujú proti ruskému tandemu Gasanovová, Selechmetevová.

16. 08. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová o hlavnú v Bronxe

Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Bronxe (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Trinásta nasadená hráčka si v úvodnom kole kvalifikácie poradila s Francúzkou Tessah Andrianjafitrimovou a zdolala ju 3:6, 6:1, 10-7 za 92 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si vo finále eliminácie zmeria sily so šestkou pavúka Anastasiou Gasanovovou z Ruska.

15. 08. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan v Cincinnati vypadol

Alex Molčan nepostúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati (6 971 275 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza nestačil v úvodnom kole na trinásteho nasadeného Argentínčana Diega Schwartzmana a prehral 7:5, 4:6, 2:6 za 157 minút.

15. 08. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v singli končí

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo Vancouveri (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nestačila v úvodnom kole na piatu nasadenú Švédku Rebeccu Petersonovú a podľahla jej 2:6, 2:6 za 91 minút.

15. 08. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Depešová s titulom z ITF J5 v Slovenskej Ľupči

Soňa Depešová získala svoj prvý titul na juniorskom okruhu ITF. Na turnaji v Slovenskej Ľupči nenašla vo dvojhre premožiteľku a vo finále zdolala Češku Kateřinu Hajnú 6:3, 6:2. Štrnásťročná talentovaná hráčka prešla celým turnajom bez straty jediného setu. Finále dievčenskej štvorhry bolo čisto slovenskou záležitosťou. Z titulu sa tešili Lilly Cvanciger s Ester Gonosovou, ktoré zdolali Ivanu Grešovú s Teréziou Perháčovou 4:6, 7:5, 10-3.

15. 08. 2022
Aktuality Více zde