• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

TEJM: Krajčí získal striebro!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » TEJM: Krajčí získal striebro!

 
news img

Michal Krajčí získal striebro na turnaji Tennis Europe Junior Masters, vrcholnom podujatí juniorskej sezóny, ktoré spája najlepších osem chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov. Štvrtý nasadený hráč nestačil vo finále na Marka Maksimoviča z Bosny a Hercegoviny a podľahol mu 5:7, 3:6 za 101 minút. Ziskom striebornej medaily zaknihoval doposiaľ svoj najväčší úspech.

"Som rád, že som mohol byť na takomto turnaji a na takom peknom mieste. Naozaj som si to užil. Škoda finálového zápasu. Viem podať aj lepší výkon, možno by to dopadlo inak. Teraz s tým však už nič nespravím a ide sa ďalej," povedal po neúspešnom finále šestnásťročný Michal Krajčí, zverenec Martina Jedináka Františka Polyaka staršieho.

Medzi dievčatami v kategórii do 16 rokov skončila Karolína Krajmer na peknom šiestom mieste. V súboji o piatu priečku nestačila na Grékyňu Artemis Aslanisviliovú a podľahla jej 1:6, 2:6 za 68 minút. 

Juniorský Masters je vyvrcholením sezóny pre osem najlepších hráčov. Tento rok napísal už svoje 25. pokračovanie, prvý raz sa konal v Monte Carle. V jeho histórii sa šampiónmi stali neskoršie svetové jednotky Rafael Nadal či Kim Clijstersová, ale aj ďalší top hráči svetového formátu – Alexander Zverev a Belinda Benčičová.

 

Fotogaléria

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 • Karolína Krajmer

   Karolína Krajmer

 • Karolína Krajmer

   Karolína Krajmer

 • Karolína Krajmer

   Karolína Krajmer

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 • Michal Krajčí

   Michal Krajčí

 
 
Vložené: 15. 10. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

AO: Vyžrebovali kvalifikáciu

V nedeľu v Melbourne vyžrebovali kvalifikáciu prvého grandslamového turnaja roka Australian Open. Predstaví sa v nej sedem slovenských reprezentantov - piati muži a dve ženy. V mužskom pavúku to budú Andrej Martin, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Filip Horanský a Lukáš Lacko. Martinovi s Gombosom iba tesne ušla účasť v hlavnej súťaži, patria im prvé dve miesta pod čiarou. Zo žien budú o postup do hlavnej súťaže bojovať Viktória Kužmová a Rebecca Šramková.

Istú účasť v hlavnom pavúku majú zo Slovákov Alex Molčan, Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová.

09. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v Quimperi skončil

Lukáš Lacko sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 vo francúzskom Quimperi (45 730 EUR tvrdý povrch hala). V osemfinále nestačil na piateho nasadeného Kanaďana Vaseka Pospisila a podľahol mu 4:6, 3:6 za 71 minút. Tridsaťštyriročný rodák z Piešťan ťahal v súboli s Pospisilom za kratší koniec aj v druhom vzájomnom zápase.

27. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko ďalej, Horanský nie

Lukáš Lacko (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 80 vo francúzskom Quimperi (45 730 EUR tvrdý povrch hala). V úvodnom kole si poradil s Nemcom Matsom Moraingom a zdolal ho 6:3, 7:5 za 76 minút. Ďalším súperom tridsaťštyriročného rodáka z Piešťan bude nasadená päťka Vasek Pospisil z Kanady. 

25. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Reprezentačný výjazd hráčov do 14 rokov v Tarbes

Leon Sloboda sa prebojoval z trojkolovej kvalifikácie do hlavnej súťaže na turnaji hráčov do 14 rokov, ktorý nesie prívlastok Super Category. Vo francúzskom meste Tarbes ho počas kvalifikácie viedol reprezentačný tréner mládeže Rudolf Horváth. Okrem Slobodu sa v kvalifikácii predstavila aj Lea Belanská, ktorá sa však do hlavného pavúka neprebojovala.

25. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Polášek titul neobháji

Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom neuspeli vo štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Australian Open (75 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Ako turnajové päťky prehrali s tretím nasadeným španielsko-argentínskym párom Marcel Granollers, Horacio Zeballos 6:7(5), 4:6 za 108 minút. Slovensko tak prišlo v Melbourne aj o posledné želiezko. Polášek neobháji deblový titul z vlaňajška, keď triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga.

25. 01. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Kužmová v debli končí

Viktória Kužmová s Ruskou Verou Zvonariovovou neuspeli v osemfinále štvorhry na grandslamovom Australlian Open v Melbourne (75 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Napriek sľubnému úvodu prehrali ako turnajové šestnástky s druhým nasadeným japonským párom  Šuko Aojamová, Ena Šibaharová 6:1, 5:7, 3:6 za 128 minút.

24. 01. 2022
Aktuality Více zde