• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Tóth o DC aj o Gombosovi

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Tóth o DC aj o Gombosovi

 
news img

Nový slovenský daviscupový kapitán Tibor Tóth chce zostaviť najsilnejší možný tím. Osloví všetkých hráčov vrátane deblového špecialistu Filipa Poláška, ktorý po marcovej prehre s tenistami Česka oznámil ukončenie daviscupovej kariéry.  "Chcem sa porozprávať s každým jedným hráčom. Pre mňa je to veľká česť viesť daviscupový tím, zároveň je to veľmi zaväzujúce. Nie je to každodenná záležitosť. Daviscupové zápasy sú raz alebo dvakrát do roka a sú veľmi sledované. Je to výrazne iné ako individuálne trénovať nejakého hráča," uviedol Tóth, ktorý je osobný kouč slovenskej mužskej jednotky Norberta Gombosa.

Daviscupovú atmosféru dobre pozná, veď tri roky pôsobil ako tréner tímu, ktorý viedol Dominik Hrbatý. "Rozmýšľal som nad touto ponukou a rozhodol som sa ju prijať. Volal som aj s Dominom Hrbatým, bavili sme sa o vzniknutej situácii. Mojou úlohou je pripraviť tím čo najlepšie na budúcoročný domáci súboj proti Čile. Čaká nás veľmi náročný súper. Ich lídrom je Cristian Garin a k dispozícii by mali mať už aj Nicolasa Jarryho, ktorému vypršal dopingový dištanc. Pevne však verím, že Čiľanov zdoláme. Uvidíme, či sa bude hrať v marci alebo v septembrovom termíne. Bolo by skvelé, keby v hľadisku bratislavského NTC mohli byť aj slovenskí fanúšikovia," zaželal si Tóth.

Nový šéf daviscupovej lavičky dúfa, že hráči budú v čase konania zápasu v optimálnej forme. Gombos sa v tejto sezóne pod jeho vedením vrátil do elitnej svetovej stovky a v rebríčku ATP mu patrí 88. miesto. "Už začiatok sezóny mal Noro úspešný, kvalifikoval sa do hlavnej súťaže na Australian Open a darilo sa mu aj na turnajoch ATP pred daviscupovým duelom s Českom. Potom ho pribrzdila koronapauza. Po reštarte sezóny sa mu podarilo nadviazať na kvalitné výkony. Podľa môjho názoru stabilne patrí do prvej stovky a má predpoklady na to, aby sa ešte posúval vyššie. Ideálne by bolo, keby sa dostal v rebríčku niekde okolo 60. priečky a mohol pravidelne hrávať veľké turnaje. Challengre totiž dosť vyšťavujú."

Tóthovi Gombos svojou usilovnosťou a pracovitosťou pripomína Hrbatého, ktorého v minulosti trénoval. "Noro urobil v tomto roku veľký progres. Pripisujem to tomu, že začal na kurte ináč rozmýšľať. ináč riešiť krízové situácie. Je pokojnejší a rozhodnejší, celkovo zmenil pohľad na tenis. Zdolal desiatich hráčov z Top 100, čo určite nie je náhoda. Zdvihlo mu to sebavedomie. Utvrdil sa v tom, že môže hrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími." (tasr)

 

Vložené: 10. 11. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Jamrichová: Užívam si to

Renáta Jamrichová sa po úspešnom ťažení na grandslamovom Australian Open prvý raz stretla s novinármi na tlačovej konferencii v Národnom tenisovom centre. Spolu so svojím trénerom Jánom Matúšom odpovedali na množstvo zvedavých otázok novinárov. Juniorská grandslamová šampiónka vo štvorhre sa vďaka výborným januárovým výsledkom posunula už na 15. miesto rebríčka ITF, najvyššie spomedzi všetkých slovenských junioriek.

08. 02. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Mečíř na stretnutí so zástupcami značky Joma

Prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř sa v utorok v Bratislave stretol so zástupcami značky Joma, ktorá je novým partnerom zväzu. Dodáva reprezentačné oblečenie pre slovenské výbery vo všetkých vekových kategóriách. Na medzinárodnej scéne sa v ňom ako prví predstavili hráči daviscupového tímu počas kvalifikačného stretnutia Holandsko - Slovensko. 

08. 02. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Winter Cup: Dievčatá SR U16 postúpili na finálové vyvrcholenie

Cez víkend odštartovali kvalifikačnými bojmi zimné ME mládeže. Slovenské dievčatá do 16 rokov v zložení Mia Pohánková, Lucia Hradecká a Kiara Žabková pod vedením kapitána Jaroslava Balaša postúpili na finálový turnaj Winter Cupu, keď v skupine C vo Švédsku obsadili druhé miesto. Chlapcov v rovnakej vekovej kategórii čakajú kvalifikačné boje od 10. - 12. februára v anglickom Sunderlande.

Nedarilo sa slovenským tímom v kategórii do 14 rokov, chlapci ani dievčatá sa na finálovom turnaji majstrovstiev Európy nepredstavia.

06. 02. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Linzi prehrala

Viktória Kužmová nezabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 250 v rakúskom Linzi (259 303 USD, tvrdý povrch v hale). V úvodnom kole kvalifikácie nestačila na Rusku Anastasiju Pavľučenkovovú, ktorej podľahla 3:6, 4:6 za 70 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa predstaví v Linzi aj vo štvohre. Spolu s Gruzínkou Natelou Dzalamidzeovou nastúpia proti tretiemu nasadenému ruskému páru Kamilla Rachimovová, Jana Sizikovová.

05. 02. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová s Daubnerovou v Burnie vypadli

Úspešné kvalifikantky Renáta Jamrichová (na snímke) a Nikola Daubnerová nepostúpili do druhého kola hlavnej súťaže na ženskom medzinárodnom turnaji ITF WWT W60 v austrálskom Burnie. Jamrichová v úvodnom kole nestačila na domácu hráčku Alexandru Bozovicovú (304. WTA), ktorej podľahla 2:6, 2:6 za 65 minút. Nad sily Daubnerovej bola štvrtá nasadená Japonka Mai Hontamová (208. WTA). Zverenka Martina Zathureckého prehrala 1:6, 4:6 za 73 minút.

01. 02. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Thajsku končí

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v thajskom meste Hua Hin (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom maratónskom zápase nestačila na Rusku Anastasiju Zacharovovú a podľahla jej 6:3, 5:7, 3:6 za 189 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza vyhrávala v druhom sete 5:3, no sľubný náskok nevyužila a nakoniec ťahala v zápase za kratší koniec.

FOTO: fb/WTAThailandOpen

31. 01. 2023
Aktuality Více zde