• PEUGEOT
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA
 • ADIFEX

Tóth o DC: Môžeme prekvapiť

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Tóth o DC: Môžeme prekvapiť

 
news img

Norbert Gombos pre zranenie nenastúpi vo víkendovom kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára na pôde Holandska. V nominácii ho nahradí Lukáš Pokorný, informoval kapitán tímu Tibor Tóth. Okrem Pokorného bude mať Tóth k dispozícii kvarteto Alex Molčan, Jozef Kovalík, Lukáš Klein a Igor Zelenay. Holandsko vyrukuje s päticou Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor, Tim van Rijthoven, Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop.

"Noro sa potrebuje doliečiť, od Australian Open nehral. Nahradí ho Luky Pokorný," ozrejmil na úvod zmenu v pôvodnej nominácii kapitán Tibor Tóth.

"Pocestuje s nami aj Peter Benjamín Privara. Budeme hrať na harde, je to náter na drevo. Povrch je trochu iný ako v NTC, preto sme sa pripravovali na dvorcoch Slovana Bratislava. Od stredy budeme trénovať priamo v dejisku. Rebríčkové postavenie favorizuje Holandsko. Sledoval som zápasy ich hráčov, mali dobrý vstup do sezóny. Griekspoor vyhral turnaj ATP v Pune a Van de Zandschulp bol v semifinále. Davis Cup je však niečo iné ako turnaje. Verím, že môžeme prekvapiť a zvíťaziť," uviedol Tóth.

Šéf slovenskej lavičky už má predstavu o tom, kto by mohol okrem Molčana nastúpiť vo dvojhrách. "Rozhodnem sa medzi Jojom Kovalíkom a Lukim Kleinom. Uvídíme, ako im bude sedieť povrch v Groningene. Do štvorhry počítam s párom Klein, Zelenay. Holanďania majú skvelého debla, veď Koolhof je svetovou jednotkou a aj Middelkoop figuruje v elitnej dvadsiatke."

Slovenský líder bude Molčan, ktorý Holanďanov pozná. "S Griekspoorom som hral viackrát, všetky zápasy boli vyrovnané, ale prehral som. Van Zandschulpa som zdolal vlani na antuke v Marakeši. Obaja sú na harde silní, jednoduché to nebude. Verím však, že ak zvolíme správnu taktiku, môžeme uspieť." Pokorný sa teší na atmosféru v tíme: "Som veľmi rád, že som dostal túto príležitosť. Chcem sa poďakovať kapitánovi, že mi dal dôveru. Bude to pre mňa cenná skúsenosť." 

Úvodné sobotňajšie dvojhry sa začnú o 14.00 h. V nedeľu od 13.00 sú na programe štvorhra a záverečné dva single. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi dvanástich kvalifikačných duelov. Minuloroční finalisti Kanada a Austrália majú účasť zabezpečenú automaticky. Vďaka voľným kartám od Medzinárodnej tenisovej federácie ITF si na prestížnom podujatí zahrajú aj Španielsko a Taliansko.

Slováci trikrát za sebou neuspeli v kvalifikácii. Vlani v marci prehrali v bratislavskom NTC s favorizovaným Talianskom 2:3, v roku 2020 podľahli Česku 1:3 a v roku 2019 Kanade 2:3. S Holanďanmi majú priaznivú bilanciu 1:0. V roku 2005 ich zdolali vo štvrťfinále svetovej skupiny 4:1 a postúpili až do finále bojov o "šalátovú misu", v ktorom prehrali v NTC s Chorvátskom 2:3. (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Fotogaléria

 • Slovenský DC tím

   Slovenský DC tím

 • Alex Molčan

   Alex Molčan

 • Igor Zelenay

   Igor Zelenay

 • Lukáš Pokorný

   Lukáš Pokorný

 • Jozef Kovalík

   Jozef Kovalík

 • Peter Benjamín Privara

   Peter Benjamín Privara

 • Lukáš Klein

   Lukáš Klein

 
 
Vložené: 31. 01. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

Tóth: Veľmi ťažký súper

Slovenského kapitána Tibora Tótha výsledok štvrtkového žrebu stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára príliš nepotešil. Jeho tím pocestuje do Grécka, ktorého lídrom je svetová trojka Stefanos Tsitsipas. Tóth si uvedomuje silu tímu, pričom ťažšieho súpera by sme medzi nenasadnými tímami hľadali ťažko.

"Gréci vonku sú silní súperi. Majú vo svojom strede skvelého singlistu Tsitsipasa, ktorý hráva aj štvorhry. Budeme sa musieť na tento zápas veľmi dobre pripraviť," povedal na úvod Tóth.

09. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Slováci vycestujú do Grécka

Slovenskí tenisti sa v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára predstavia v Grécku, ktorého lídrom je finalista Australian Open Stefanos Tsitsipas. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 15. - 16. alebo 16. - 17. septembra. Víťaz zápasu zabojuje v roku 2024 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj.

"Je to veľmi ťažký žreb," reagoval generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

09. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko pri žrebe nasadené

Vo štvrtok 9. februára vyžrebujú na pôde Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) dvojice barážových stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára. Slovensko bude pri žrebe figurovať medzi nasadenými krajinami, konkrétne na deviatom mieste. Žrebovanie je naplánované na 12.00 h SEČ. Súperom Slovenska v septembrovom dueli bude jedna z nenasadených krajín, medzi ktorými sú Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Taiwan, Dánsko, Grécko, Izrael, Litva, Peru, Portugalsko, Turecko, Ukrajina a Uzbekistan.

08. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Privara: Obohacujúci týždeň

Úplným nováčikom v slovenskom daviscupovom tíme bol v stretnutí proti Holandsku Peter Benjamín Privara. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra sa do nominácie kapitána Tibora Tótha dostal po tom, ako Igor Zelenay priamo v dejisku stretnutia ochorel a musel opustiť tím. Po skončení stretnutia v Groningene nám Privara porozprával, ako si celé stretnutie užil a čo mu táto nová skúsenosť priniesla.

07. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria stretnutia Holandsko - Slovensko

Slovenskí tenisti po štvrtý raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v holandskom Groningene nestačili na domácich reprezentantov a podľahli im 0:4. V prvý hrací deň podali výborné výkony Lukáš Klein i Alex Molčan, no maličkosti v zlomových momentoch rozhodli v prospech Holandska. Skúsený domáci deblový pár vedený svetovou jednotkou Wesley Koolhofom nedal na začiatku druhého hracieho dňa Slovákom šancu na dramatizáciu stretnutia a rozhodli tak o víťazstve Holandska už po troch zápasoch. Výsledok mohol skorigovať Jozef Kovalík, no ani jemu sa v elektrizujúcej atmosfére haly Martini Plaza nepodarilo zvíťaziť.

07. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř: Na chlapcov som hrdý

Na kvalifikačné stretnutie Davisovho pohára, ktoré Slováci odohrali na pôde Holandska, vycestoval aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. V Groningene pozorne sledoval výkony jednotlivých hráčov, no stihol absolvovať aj viaceré stretnutia s poprednými predstaviteľmi holandského zväzu. Po skončení stretnutia nám bližšie porozprával, aké obzory mu táto pracovná cesta otvorila a ako ju hodnotí.

06. 02. 2023
Davis Cup Více zde