• TIPOS
  • AXA

Tri Slovenky v stovke

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Tri Slovenky v stovke

Skokankou týždňa sa po víťazstve v Bogote stala Karolína Schmiedlová, ktorá si zlepšila rebríček o 48 priečok na aktuálne 84. miesto! Slovensko má tak tri zástupkyne vo svetovej stovke, medzi mužmi ani jedného. Schmiedlová sa do elitnej spoločnosti vracia po poldruha roku. Bývalá 26. hráčka sveta (na konci roka 2015) počas hernej krízy klesla vlani v januári až na 273. miesto.

Kužmová už v 3. kole

Viktória Kužmová zdolala v piatkovom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Miami Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú za 154 minút 6:7 (5), 6:4, 7:5. Kužmová viedla 5:1 a set stratila napokon v tajbrejku. V druhom dejstve zobrala súperke trikrát podanie, zatiaľ čo sama oň prišla dva razy. O osude tretieho setu rozhodol jediný brejk, ktorý dosiahla Slovenka v dvanástej hre. V ďalšom zápase ju čaká Holanďanka Kiki Bertensová.