• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

US Open v pôvodnom termíne

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » US Open v pôvodnom termíne

 
news img

Tenisový US Open v New Yorku sa uskutoční v pôvodnom termíne (31. augusta - 13. septembra). Newyorský guvernér Andrew Cuomo dal grandslamovému turnaju zelenú. Podujatie sa bude konať bez prítomnosti fanúšikov, v stredu organizátori zverejnia detaily.

Cuomo v utorok oznámil, že koncom augusta príde k uvoľneniu opatrení prijatých na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. V štáte New York sa tak budú môcť konať veľké športové podujatia vrátane US Open. Oficiálne stanovisko, či sa turnaj uskutoční, mali organizátori a následne aj mužské a ženské tenisové asociácie ATP a WTA oznámiť 17. júna.

"Sme nadšení, že v New Yorku sa od 31. augusta do 13. septembra bude môcť uskutočniť US Open. Turnaj sa bude konať bez divákov, no fanúšikovia ho uvidia v televízii a to je lepšie ako nič. Tenisové orgány budú musieť prijať výnimočné bezpečnostné a hygienické opatrenia," citovala agentúra AP slová Cuoma, ktoré odzneli na brífingu v meste Albany.

Na vyhlásenie Cuoma zareagoval generálny riaditeľ Americkej tenisovej asociácie (USTA) Mike Dowse. Potvrdil, že do newyorského centra Billie Jean Kingovej presunú aj tradičný augustový turnaj WTA a ATP v Cincinnati. "Cítime obrovskú zodpovednosť za to, že usporiadame jedno z prvých globálnych športových podujatí v čase pandémie koronavírusu. Verím, že tieto výzvy zvládneme," uviedol Dowse.

Mnoho hráčov zaujalo k usporiadaniu US Open v čase pandémie koronavírusu negatívny postoj. Nevôľu štartovať na ňom prejavili líder svetového rebríčka ATP Srb Novak Djokovič, obhajca titulu Španiel Rafael Nadal i ženská svetová dvojka Rumunka Simona Halepová. Organizátori navrhujú zaviesť prísne hygienické opatrenia, ktoré zahŕňajú každodenné testy na COVID-19, či účasť iba jedného člena realizačného tímu. (tasr)

 

Vložené: 16. 06. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Žreb mužov a žien do 23 rokov

Okrem hlavných kategórií fedcupových a daviscupových stretnutí tímov Slovenska a Česka vyžrebovali v piatok aj stretnutia mužov a žien do 23 rokov. Stretnutie mužov sa odohrá v Bratislave na vonkajších kurtoch NTC od 10.30 h, stretnutie žien sa hrá na pražskej Sparte od 14.00 h. Slovenskou jednotkou medzi mužmi je Alex Molčan, dvojkou Tomáš Líška. Ženská jednotka je Viktória Morvayová, ako dvojka sa predstaví Romana Čisovská.

03. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Plán stretnutí SR - ČR

Už cez víkend (4. - 5. júla 2020) sa uskutočnia priateľské medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom o Pohár priateľstva. Sily si zmerajú výbery do 14, 16, 18 a 23 rokov a taktiež daviscupové a fedcupové tímy. Stretnutia sa uskutočnia v Prahe a v Bratislave. V hlavnom meste Slovenska sa diváci môžu tešiť na stretnutie fedcupových tímov, mužov do 23 rokov a  juniorov a junioriek do 16 rokov.

30. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Nominácie proti Česku

Kvarteto slovenských tenistiek Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Katarína Kužmová figuruje v nominácii na medzištátny fedcupový zápas s Českom. Hrať sa bude 4. - 5. júla v bratislavskom NTC. V Prahe sa v rovnakom termíne uskutoční daviscupový duel, slovenskú päticu tvoria Andrej Martin, Norbert Gombos, Filip Horanský, Lukáš Klein, Igor Zelenay. Kapitán českého fedcupového tímu Petr Pála nominoval na federálne derby o Pohár priateľstva trojicu Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová.

30. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Vyšiel elektronický časopis E-ŠPORTINFORM 2/2020

Národné športové centrum (NŠC) vydáva elektronický časopis E-ŠPORTINFORM, v ktorom možno nájsť informácie užitočné pre športové hnutie na Slovensku. V druhom tohtoročnom čísle sa dočítate, ako koronakríza poznačila šport, prečo je dánsky systém športu jedinečný v Európe a aké boli výsledky testovania pohybových predpokladov žiakov prvých ročníkov. Nájdete v ňom aj rozhovor s Ivanom Husárom, štátnym tajomníkom pre oblasť športu a množstvo iných zaujímavých tém. Čítajte E-ŠPORTINFORM...

29. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Nominácie ostatných kategórií

Prvý júlový víkend (4. - 5. 7.2020) sú v Bratislave a v Prahe na programe priateľské medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom. Uskutočnia sa v piatich kategóriách - do 14, 16, 18, 23 rokov a sily si zmerajú taktiež daviscupové a fedcupové tímy. Nominácie v mládežníckych kategóriách a v kategórii do 23 rokov si môžete pozrieť tu: SLOVENSKO      ČESKO

27. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Vstupenky na SR - ČR

Spestrením pozastavenej tenisovej sezóny budú divácky atraktívne priateľské stretnutia Slovenska s Českom. Tie sú naplánované na 4. - 5. júla, bratislavské NTC bude dejiskom duelu fedcupových tímov. Predpredaj vstupeniek na toto stretnutie už začal, zakúpiť si ich môžte v sieti ticketportal.sk alebo na recepcii v NTC.

23. 06. 2020
Aktuality Více zde