• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • TIPOS
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

STZ chce NTC Košice!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » STZ chce NTC Košice!

 
news img

  Rada STZ - najvyšší orgán zväzu - schválila na svojom zasadnutí v NTC 13. apríla 2019 dve kľúčové úlohy: pokračovanie výstavby NTC v Košiciach a na účel rozvoja talentovaných športovcov 1 231 177 eur, čo je o 343 719 eur viac ako predpisuje Zákon o športe (minimálne 20 percent z dotácie). Rada STZ schválila aj rozpočet STZ na rok 2019.

Na zasadnutí sa zúčastnilo podľa mandátovej správy 88 percent pozvaných delegátov. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž, hlavný bod programu predniesol prezident zväzu Tibor Macko. V správe o činnosti podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti za rok 2018. V rámci zasadnutia si prevzali ocenenia dlhoroční tenisoví činovníci Radovan Sloboda, Ľubomír Baran, Milan Mókuš.


Uznesenie zo zasadnutia Rady Slovenského tenisového zväzu zo dňa 13. 4. 2019 v Bratislave.

Rada STZ volí:

1. Pracovné predsedníctvo.
2. Mandátovú komisiu v zložení: Vladimír Gerhart (predseda), Robert Mokráň, Milan Mókuš.
3. Návrhovú komisiu v zložení:  Radomír Ledník (predseda), Matej Stanko, Marián Uhrík, Radovan Sedláček.

Rada STZ berie na vedomie:

1. Správu o činnosti STZ za rok 2018
2. Správu o hospodárení STZ, STZ Marketing, s.r.o. a NTC, a.s. za rok 2018
3. Výročnú správu STZ za rok 2018
4. Dodatky k výročnej správe STZ za roky 2016 a 2017
5. Rozpočet NTC, a.s. na rok 2019
6. Správu kontrolóra STZ
7. Informáciu o aktuálnom stave realizácie projektu výstavby športoviska Národné tenisové centrum Košice, vrátane zamietavého stanoviska mestského zastupiteľstva Mesta Košice k organizácii podujatia EYOF 2021.
8. Odovzdanie ocenení
9. Príspevky, ktoré odzneli v diskusii

Rada STZ konštatuje:

1. že projekt výstavby športoviska NTC Košice, ktoré bude slúžiť na športovú prípravu talentovanej mládeže, na usporiadanie zápasov tenisovej reprezentácie (Davis Cup, Fed Cup) a ako tenisové a športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia je naďalej v zmysle schválenej Koncepcie rozvoja tenisu na roky 2018-2022 investičnou prioritou STZ a je za pokračovanie jeho realizácie.

Rada STZ schvaľuje:

1. Program rokovania Rady v zmysle pozvánky,
2. Rokovací poriadok Rady STZ,
3. Rozpočet STZ a STZ Marketing, s.r.o. na rok 2019
4. Kritériá, účel  a rozdelenie 20% podielu z príspevku uznanému športu pre STZ na účel rozvoja talentovaných športovcov na rok 2019

Rada STZ ukladá:

1. VV STZ, aby prostredníctvom svojich zástupcov v orgánoch NTC Košice, a.s. pripravil návrh nového modelu realizácie optimalizovaného projektu NTC Košice vrátane finančného krytia a predložili ho na schválenie na najbližšie zasadnutie Rady STZ.
Zodpovedný : VV STZ

 

 

Fotogaléria


 •  

 • Michal Sihelník, správa o hospodárení

   Michal Sihelník, správa o hospodárení

 • Tibor Macko, správa o činnosti

   Tibor Macko, správa o činnosti

 • Vladimír Gerhart, správa mandátovej komisie

   Vladimír Gerhart, správa mandátovej komisie


 •  


 •  


 •  

 • Ocenenie si prevzali Radovan Sloboda, Ľubomír Baran, Milan Mókuš, na snímke vľavo Tibor Macko, vpravo Milan Baláž

   Ocenenie si prevzali Radovan Sloboda, Ľubomír Baran, Milan Mókuš, na snímke vľavo Tibor Macko, vpravo Milan Baláž


 •  


 •  

 
 
Vložené: 13. 04. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová s najcennejším titulom

Kristína Kučová ako kvalifikantka triumfovala na zelenej antuke 80-tisícového turnaja ITF v americkom Dothane. Vo finále zdolala šiestu nasadenú Lauren Davisovú z USA 3:6, 7:6 (9), 6:2 a získala svoj najcennejší titul na turnajoch ITF, celkove jedenásty, prvý po štyroch rokoch. V tajbrejku odvrátila 28-ročná Slovenka mečbal. V rebríčku sa posunula o 83 priečok na 196. miesto.

21. 04. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Cibulkovej víťazná rozlúčka

Slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine Pohára federácie. V dueli o účasť medzi druhou najlepšou osmičkou vyhrali na antuke v bratislavskom NTC nad Brazíliou už 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postarala Dominika Cibulková, ktorá v poslednom fedcupovom zápase v kariére v súboji tímových jednotiek zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 7:6 (3), 6:0. V prvom sete otočila z 3:5.

21. 04. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Dominika rozdá autogramy

Veľkonočná nedeľa bude dňom reprezentačnej rozlúčky Dominiky Cibulkovej. V AXA aréne NTC dnes o 13.00 nastúpi proti Brazílčanke Beatriz Haddadovej Maiovej v súboji tímových jednotiek za stavu 2:0 na zápas, v ktorom môže rozhodnúť o víťazstve Slovenska a jeho zotrvaní medzi 16 elitnými krajinami Pohára federácie. Po zápase bude Cibulková, najúspešnejšia hráčka slovenskej tenisovej histórie, vo vestibule NTC vo svojom stánku rozdávať autogramy.

21. 04. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Horanský i Kovalík prehrali v kvalifikácii

Jozef Kovalík prehral v prvom kole kvalifikácie turnaja ATP v Barcelone s najvyššie nasadeným Diegom Schwartzmanom  4:6, 4:6. Filip Horanský (na obr.) nepostúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP v Budapešti. V sobotňajšom zápase prehral so šiestym nasadeným Nemcom Matthiasom Bachingerom 1:6, 4:6.

20. 04. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Stopbaly zabrali, SR vedie 2:0

Pred začiatkom antukovej sezóny sa slovenská tenistka Viktória Kužmová rozhodla zaradiť do svojho repertoára stopbaly. Vo fedcupovom súboji proti Brazílii sa ukázalo, že to môže byť jej veľká zbraň. Precíznymi dropšotmi neraz zaskočila jednotku juhoamerického tímu Beatriz Haddadovú Maiovú a v AXA aréne bratislavského NTC získala pre Slovensko druhý bod.

20. 04. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kučová vo finále, Morvayová prehrala v semifinále

Kristína Kučová sa na 80-tisícovom turnaji ITF v americkom Dothane po výhre nad Austrálčankou Kimberley Birellovou 7:6(1), 6:3 a nad Franciscou Di Lorenzovu z USA 7:6(3), 7:5, prebojovala do finále. Viktória Morvayová na 15-tisícovom turnaji v Káhire dosiahla svoje prvé semifinále na ženskom turnaji, ale v ňom podľahla Despine Papamichailovej z Grécka 6:3, 5:7, 1:6.

20. 04. 2019
Aktuality Více zde