• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • TIPOS
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

STZ chce NTC Košice!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » STZ chce NTC Košice!

 
news img

  Rada STZ - najvyšší orgán zväzu - schválila na svojom zasadnutí v NTC 13. apríla 2019 dve kľúčové úlohy: pokračovanie výstavby NTC v Košiciach a na účel rozvoja talentovaných športovcov 1 231 177 eur, čo je o 343 719 eur viac ako predpisuje Zákon o športe (minimálne 20 percent z dotácie). Rada STZ schválila aj rozpočet STZ na rok 2019.

Na zasadnutí sa zúčastnilo podľa mandátovej správy 88 percent pozvaných delegátov. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž, hlavný bod programu predniesol prezident zväzu Tibor Macko. V správe o činnosti podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti za rok 2018. V rámci zasadnutia si prevzali ocenenia dlhoroční tenisoví činovníci Radovan Sloboda, Ľubomír Baran, Milan Mókuš.


Uznesenie zo zasadnutia Rady Slovenského tenisového zväzu zo dňa 13. 4. 2019 v Bratislave.

Rada STZ volí:

1. Pracovné predsedníctvo.
2. Mandátovú komisiu v zložení: Vladimír Gerhart (predseda), Robert Mokráň, Milan Mókuš.
3. Návrhovú komisiu v zložení:  Radomír Ledník (predseda), Matej Stanko, Marián Uhrík, Radovan Sedláček.

Rada STZ berie na vedomie:

1. Správu o činnosti STZ za rok 2018
2. Správu o hospodárení STZ, STZ Marketing, s.r.o. a NTC, a.s. za rok 2018
3. Výročnú správu STZ za rok 2018
4. Dodatky k výročnej správe STZ za roky 2016 a 2017
5. Rozpočet NTC, a.s. na rok 2019
6. Správu kontrolóra STZ
7. Informáciu o aktuálnom stave realizácie projektu výstavby športoviska Národné tenisové centrum Košice, vrátane zamietavého stanoviska mestského zastupiteľstva Mesta Košice k organizácii podujatia EYOF 2021.
8. Odovzdanie ocenení
9. Príspevky, ktoré odzneli v diskusii

Rada STZ konštatuje:

1. že projekt výstavby športoviska NTC Košice, ktoré bude slúžiť na športovú prípravu talentovanej mládeže, na usporiadanie zápasov tenisovej reprezentácie (Davis Cup, Fed Cup) a ako tenisové a športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia je naďalej v zmysle schválenej Koncepcie rozvoja tenisu na roky 2018-2022 investičnou prioritou STZ a je za pokračovanie jeho realizácie.

Rada STZ schvaľuje:

1. Program rokovania Rady v zmysle pozvánky,
2. Rokovací poriadok Rady STZ,
3. Rozpočet STZ a STZ Marketing, s.r.o. na rok 2019
4. Kritériá, účel  a rozdelenie 20% podielu z príspevku uznanému športu pre STZ na účel rozvoja talentovaných športovcov na rok 2019

Rada STZ ukladá:

1. VV STZ, aby prostredníctvom svojich zástupcov v orgánoch NTC Košice, a.s. pripravil návrh nového modelu realizácie optimalizovaného projektu NTC Košice vrátane finančného krytia a predložili ho na schválenie na najbližšie zasadnutie Rady STZ.
Zodpovedný : VV STZ

 

 

Fotogaléria


 •  

 • Michal Sihelník, správa o hospodárení

   Michal Sihelník, správa o hospodárení

 • Tibor Macko, správa o činnosti

   Tibor Macko, správa o činnosti

 • Vladimír Gerhart, správa mandátovej komisie

   Vladimír Gerhart, správa mandátovej komisie


 •  


 •  


 •  

 • Ocenenie si prevzali Radovan Sloboda, Ľubomír Baran, Milan Mókuš, na snímke vľavo Tibor Macko, vpravo Milan Baláž

   Ocenenie si prevzali Radovan Sloboda, Ľubomír Baran, Milan Mókuš, na snímke vľavo Tibor Macko, vpravo Milan Baláž


 •  


 •  

 
 
Vložené: 13. 04. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Kužmová proti Šarapovovej

Viktória Kužmová má pred sebou zaujímavú výzvu - prvý súboj s Mariou Šarapovovou, ktorá sa na tráve na Malorke vracia po zdravotných problémoch do kolotoča. Ruska nebola na turnajoch od februára, na Malorke, kde turnaju šéfuje Toni Nadal (obaja na snímke), štartuje na voľnú kartu. Víťazku tohto súboja čaká v osemfinále postupujúca zo súperenia najvyššie nasadenej Nemky Kerberovej s kvalifkantkou.

16. 06. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Martin s ďalším titulom

Andrej Martin vyhral vo finále kazašského challengeru v Šymkente nad Talianom Stefanom Travagliom 6:4, 6:4 a získal tretí tohtoročný challengerový titul, celkove dvanásty. V priebežnom rebríčku pre nasadzovanie sa posunul na 126. miesto, v live rebríčku race ho sumár tohtoročných získaných bodov posúva na 95. miesto do pozície najlepšieho Slováka (99. Kližan).

16. 06. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Sedem Slovákov v pavúku

Slovenská jednotka Martin Kližan je najvyššie nasadený v hlavnom turnaji Bratislava Open (bratislavaopen.com). Turnaj challengerovej série ATP na dvorcoch Slovana Bratislava sa začína v pondelok za účasti 7 slovenských tenistov. Z nich štyria sú nasadení - ako štvorka obhajca titulu Jozef Kovalík, päťka Andrej Martin a osmička Norbert Gombos. Nasadení majú v prvom kole voľno. Žreb na úvodné kolo určil ďalším trom Slovákom týchto súperov: Alex Molčan - Sebastian Fanselow (Nem.), Lukáš Klein - Vít Kopřiva (ČR), David Juras - Ben Patael (Izrael).

16. 06. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Polášek opäť vyhral

Filip Polášek vyhral v Lyone challengerový turnaj vo štvorhre a získal toho roku už šiesty titul na tejto úrovni. S rakúskym partnerom Philippom Oswaldom zdoalali. O finále taliansku dvojicu Simone Bolelli, Andrea Pellegrino 6:4, 7:6(2). Polášek sa posunul na priebežné 84. miesto deblového rebríčka.

15. 06. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Gálik a Novanský vyhrali štvorhru v Rumunsku

Matej Gálik (TK LOVE 4 tennis Bratislava) a Michal Novanský (OZ Slávia Trnava) vyhrali  v Rumunsku štvorhru na turnaji ITF 4.

14. 06. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Polášek dvakrát víťazne

Filip Polášek so svojím rakúskym partnerom Philippom Oswaldom na veľkom challengeri v Lyone (92 040 EUR +H, antuka vonku) v piatok odohrali štvrťfinále aj semifinále a oba zápasy vyhrali. V prvom zdolali dvojicu Nathaniel Lammons, Antonio Šančič 7:6(5), 7:5, v semifinále pár Philipp Oswald, FiliHugo Nys, Fernando Romboli 6:4, 6:1.

14. 06. 2019
Aktuality Více zde