• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

V utorok tenisové gala 2017

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » V utorok tenisové gala 2017

 
news img

Slovenský tenis zavŕši sezónu 2017 v utorok večer od 19.00 tradičným galavečerom v Národnom tenisovom centre. V rámci neho sa uskutoční vyhlásenie víťazov 24. ročníka ankety STZ Tenista roka 2017 a uvedenie Dominika Hrbatého a Henriety Nagyovej do Siene slávy slovenského tenisu. Pre tenisovú komunitu bude galavečer príležitosťou ešte raz zatlieskať Daniele Hantuchovej, ktorá v roku 2017 ukončila skvelú profesionálnu kariéru. Slávnosť moderuje Slavo Jurko, hudobným hosťom večera bude Celeste Buckingham.

Anketa STZ Tenista roka 2017, v ktorej hlasovali tréneri, funkcionári, novinári, členovia siene slávy, má 7 kategórií. Spoznáme víťazov medzi mužmi, ženami, juniormi a juniorkami, talent roka, tím roka a najpopulárnejšieho tenistu podľa internetového hlasovania fanúšikov. V doterajšej histórii najviac prvenstiev - zhodne po 7 - získali  v oficiálnej ankete STZ Karol Kučera, Dominik Hrbatý, Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková. Vlani vyhrali Martin Kližan a Dominika Cibulková. Sieň slávy tohto roku rozšíria dve ďalšie výrazné osobnosti slovenského tenisu. Po uvedení Hrbatého a Nagovej bude vo vstupnej hale NTC už 25 plakiet s menami členov siene, ktorú STZ založil v roku 2007. 

KTO BOL NAJČASTEJŠIE  TENISTA ROKA V ANKETE STZ OD ROKU 1994

Karol Kučera                           7
Dominik Hrbatý                       7
Daniela Hantuchová               7
Dominika Cibulková                7
Martin Kližan                           5
Karina Habšudová                  4
Henrieta Nagyová                   4
Lukáš Lacko                            2
Filip Polášek                            1
Michal Mertiňák                        1
Anna Karolína Schmiedlová     1

 

Vložené: 20. 11. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Morvayová vypadla v Káhire vo štvrťfinále

Viktória Morvayová prehrala vo štvrťfinále 15-tisícového turnaja ITF v Káhire s najvyššie nasadenou Egypťankou Sandrou Samirovou 7:5, 1:6, 6:7(4).

 

08. 12. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Rybáriková v TOP 10 v SR!

Magdaléna Rybáriková, semifinalistka Wimbledonu 2017, je v desiatke najúspešnejších športovcov Slovenska v tomto roku. Anketu Klubu športových redaktorov vyhlásia 22. decembra 2017 v novej budove SND. Priamy prenos zo slávnostného vyhlásenia desiatky jednotlivcov a troch kolektívov vysiela od 20.20 hod v priamom prenose RTVS.

07. 12. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Daniela zavesila raketu na kliniec

V tradícii slávnostného vešania staručkej drevenej rakety na kliniec po skončení kariéry pokračuje v slovenskom tenise Daniela Hantuchová. Tak ako pred tuctom rokov symbolicky prvý raz na vyhlasovaní ankety Tenista roka zavesil na kliniec raketu niekdajší šiesty hráč sveta Karol Kučera, teraz to urobila bývalá svetová päťka Daniela Hantuchová. Bodka za nádhernou kariérou... Veľa šťastia v novom živote!

21. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Horanský vypadol v 1. kole

Filip Horanský prehral v 1. kole challengeru s dotáciou 43-tisíc eur v talianskej Andrii s tretím nasadením Mirzom Bašičom z Bosny a Hercegoviny 1:6, 3:6.

21. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Lackov návrat do stovky

Lukáš Lacko sa vrátil po víťazstve na challengeri v Brescii do svetovej stovky - je 93. Zo slovenských žien uzavrú rok najvyššie 20. Magdaléna Rybáriková a 26. Dominika Cibulková. Svetovými jednotkami na konci roka sú Španiel Rafael Nadal a Rumunka Simona Halepová. Vo štvorhre je zo Sloveniek najvyššie 158. Chantal Škamlová, medzi mužmi je slovenskou deblovou jednotkou 105. Igor Zelenay.

20. 11. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko s 11. titulom z challengerov

Lukáš Lacko získal 11. challenegerový titul. Vo finále v talianskej Brescii ako štvrtý nasadený zvíťazil nad Litovčanom Laurynasom Grigelisom 6:1, 6:2. Lacko si zabezpečil hlavnú súťaž na Australian Open a vráti sa v pondelok po vyše roku do svetovej stovky.

19. 11. 2017
Aktuality Více zde