• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

VIDEO: Tenisová škola Mateja Liptáka by Peugeot

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » VIDEO: Tenisová škola Mateja Liptáka by Peugeot

 
news img

Aký je rozdiel medzi tenisovým tréningom dievčat a chlapcov? Čo všetko treba trénovať pri rozohrávke, aby bola hlavná časť tenisového tréningu čo najefektívnejšia? Pozrite si, čo považuje Matej Lipták na tréningu za kľúčové. Človek, ktorý priviedol Dominiku Cibulkovú na vrchol jej tenisovej kariéry, má možno dobré tipy aj pre vás.

Pokračovanie videoprojektu „Tenisová škola Mateja Liptáka“ vzniklo opäť v spolupráci so značkou Peugeot, ktorá je dlhoročným partnerom slovenského tenisu. Kým prvá časť bola zameraná na začínajúcich malých tenistov, jeho pokračovanie sa zaoberá efektívnejším využitím jednotlivých častí tréningu a rozdielmi pri tréningoch chlapcov a dievčat.

Všetci priaznivci tenisu tak môžu získať cenné rady, na čo sa pri tréningoch zamerať, a tak sa rýchlo zlepšovať. Dozviete sa napríklad, čo všetko sa dá trénovať pri rozohrávke, na ktoré údery by sa mal klásť väčší dôraz, ale aj zaujímavé špecifiká dievčenského a chlapčenského prístupu k tenisu, a to nielen čo sa týka hry samotnej, ale aj taktiky a komunikácie.

 

Fotogaléria

  • Tenisová škola M. Liptáka by Peugeot

     Tenisová škola M. Liptáka by Peugeot

 
 
Vložené: 09. 09. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Škamlová vo štvorhre ďalej

Chantal Škamlová postúpila do štvrťfinále štvorhry na turnaji ITF W60 v Starých Splavoch (60 000 USD, antuka vonku). Po boku Austrálčanky Destanee Aiavovej zvíťazili nad mladým domácim párom Nikola Bartúňková, Sara Bejlek 6:4, 3:6, 12-10 za 83 minút. Ich ďalšími súperkami bude druhá nasadená maďarsko-belgická dvojica Anna Bondarová, Kimberley Zimmermannová.

15. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v hlavnej úspešne

Lukáš Lacko zvíťazil v prvom kole dvojhry na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle (1 455 925 EUR, tráva vonku). Úspešný kvalifikant otočil vývoj zápasu s Argentínčanom Guidom Pellom a po výsledku 6:7(5), 7:5, 6:1 postúpil za 141 minút do osemfinále. V ňom sa stretne s Juhoafričanom Lloydom Harrisom.

15. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Klein aj Molčan víťazne

Lukáš Klein (na snímke) aj Alex Molčan postúpili do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v českom Prostějove (88 520 EUR, antuka vonku). Klein si v úvodnom zápase poradil s domácim Jiřím Lehečkom a zvíťazil 7:5, 7:5 za 98 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza odplatil Lehečkovi minulotýždňovú prehru z challengeru Kooperativa Bratislava Open. V ďalšom kole si zmeria sily s ôsmym nasadeným Slovincom Blažom Rolom.

15. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Chudá a Rogulski s titulmi z majstrovstiev Európy seniorov

Silvia Chudá aj Patrícia Rogulski sa stali majsterkami Európy na šampionáte seniorov v chorvátskom Umagu (7. - 13. jún 2021). Chudá nenašla premožiteľku v dvojhre vo vekovej kategórii 30+, Rogulski získala titul vo vekovej kategórii 45+. Rogulski si finálovým víťazstvom zároveň vybojovala pozíciu svetovej jednotky vo dvojhre vo vekovej kategórii 45+. Spolu si pripísali druhé miesto a zisk striebornej medaily v ženskej štvorhre v kategórii 35+.

15. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Na finále Wimbledonu bude plné hľadisko

Britská vláda informovala, že mužské a ženské finále grandslamového tenisového turnaja vo Wimbledone uvidí na centrálnom dvorci plný počet 15.000 divákov. Podujatie, ktoré bolo minulý rok zrušené pre pandémiu, sa začne 28. júna s polovičnou kapacitou. "Chceme zhromaždiť ďalšie dôkazy, že dokážeme bezpečne zorganizovať veľké podujatia," cituje agentúra AP slová ministra kultúry Olivera Dowdena. (tasr)
 

15. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Zimenová vo finále singla, Farkašová s Martinkovou víťazkami debla

Lujza Zimenová (na snímke vľavo) sa prebojovala do finále dvojhry dievčat na turnaji TEJT 2 do 12 rokov v Humennom. Vo finále bola nad jej sily Francúzka Elisa Rohrbachová, ktorej podľahla 1:6, 1:6. V semifinále singlovej časti malo Slovensko až trojnásobné zastúpenie, okrem Zimenovej bojovali o postup do finále aj Sofia Rachel Kočišová a Nikola Fedorová.

15. 06. 2021
Aktuality Více zde