• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

VIDEO: Tenisová škola Mateja Liptáka by Peugeot

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » VIDEO: Tenisová škola Mateja Liptáka by Peugeot

 
news img

Aký je rozdiel medzi tenisovým tréningom dievčat a chlapcov? Čo všetko treba trénovať pri rozohrávke, aby bola hlavná časť tenisového tréningu čo najefektívnejšia? Pozrite si, čo považuje Matej Lipták na tréningu za kľúčové. Človek, ktorý priviedol Dominiku Cibulkovú na vrchol jej tenisovej kariéry, má možno dobré tipy aj pre vás.

Pokračovanie videoprojektu „Tenisová škola Mateja Liptáka“ vzniklo opäť v spolupráci so značkou Peugeot, ktorá je dlhoročným partnerom slovenského tenisu. Kým prvá časť bola zameraná na začínajúcich malých tenistov, jeho pokračovanie sa zaoberá efektívnejším využitím jednotlivých častí tréningu a rozdielmi pri tréningoch chlapcov a dievčat.

Všetci priaznivci tenisu tak môžu získať cenné rady, na čo sa pri tréningoch zamerať, a tak sa rýchlo zlepšovať. Dozviete sa napríklad, čo všetko sa dá trénovať pri rozohrávke, na ktoré údery by sa mal klásť väčší dôraz, ale aj zaujímavé špecifiká dievčenského a chlapčenského prístupu k tenisu, a to nielen čo sa týka hry samotnej, ale aj taktiky a komunikácie.

 

Fotogaléria

  • Tenisová škola M. Liptáka by Peugeot

     Tenisová škola M. Liptáka by Peugeot

 
 
Vložené: 09. 09. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

V Paríži denne 5 000 divákov

V hľadisku zápasov grandslamového tenisového turnaja Roland Garros v Paríži bude môcť byť počas jedného dňa maximálne 5000 divákov. K redukcii počtu návštevníkov pristúpila Francúzska tenisová federácia (FFT) po konzultácii s miestnymi orgánmi. FFT pôvodne plánovala umožniť sledovať zápasy naživo až 11.500 divákom.

18. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaje v Moskve zrušené

Tenisové turnaje ATP a WTA v Moskve sa v tomto roku neuskutočnia. Dôvodom je zvyšujúci sa počet nakazených novým koronavírusom v ruskej metropole. Informovala o tom agentúra AP. Muži mali byť v akcii od 19. októbra, ženský turnaj sa mal začať o týždeň neskôr. V Rusku evidovali v piatok ráno takmer 1,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 19.000 mŕtvych. (tasr)

18. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Polášek s Dodigom vypadli

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v prvom kole turnaja Masters 1000 v Ríme (3 854 000 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený pár nestačil na chorvátsko-brazílsku dvojicu Mate Pavič, Bruno Soares a podľahol mu hladko 1:6, 3:6 za rovnú hodinu. Po prestávke zavinenej koronakrízou je to pre Poláška s Dodigom už tretia prehra v úvodnom kole. Ďalej sa prebojovali iba minlý týždeň na turnaji v rakúskom Kitzbüheli, kde vypadli v semifinále. 

16. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Lazarčík druhý v debli na Luka Koper Open

Markus Lazarčík získal druhé miesto v debli na turnaji kategórie TE do 16 rokov v Slovinsku. Spolu s Rakúšanom Tobiasom Leitnerom v pozícii najvyššie nasadeného páru prehrali vo finále s dvojkami pavúka Francescom Xavierom Ferollom a Pietrom Augustom Lavoratorim z Talianska 2:6, 2:6. Lazarčík bol jednotkou aj v singli, v ktorom vypadol vo štvrťfinále.

15. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Drugdová druhá v Radomlje a víťazka debla s Chudejovou

Salma Drugdová získala druhé miesto na turnaji kategórie ITF 4 v slovinskom Radomlje. Ôsma nasadená nestačila vo finále na Rusku Milanu Žabrajlovovú a podľahla jej 4:6, 5:7. Spolu s Miou Chudejovou získala Drugdová titul vo štvorhre. Vo finále ako tretí nasadený pár zdolali domácu dvojicu Laniseková, Sulinová 7:5, 6:1.

14. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

ATP a WTA: Poradie Slovákov

V prvej svetovej stovke po skončení US Open figuruje zo slovenských tenistov vo dvojhre iba Viktória Kužmová. Hráčka NTC, zverenka trénera Tomáša Hrunčáka, figuruje aktuálne na 89. priečke rebríčka WTA. Vo štvorhre jej patrí 29. pozícia. Medzi mužmi je najvyššie Andrej Martin na 102. mieste rebríčka ATP. V debli je na tom zo Slovákov najlešie Filip Polášek na 9. priečke. Lídrami svetových rebríčkov sú Srb Novak Djokovič a Austrálčanka Ashleigh Bartyová.

14. 09. 2020
Aktuality Více zde