• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Prehľad účasti a výsledkov Slovákov na OH

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Prehľad účasti a výsledkov Slovákov na OH

 
news img

Slovensko má dovedna v ére samostatnosti 21 tenisových olympionikov (11 mužov, 10 žien).  V Tokiu budú reprezentovať slovenský tenis Norbert Gombos a Lukáš Klein vo dvojhre a Filip Polášek, Lukáš Klein vo štvorhre. Olympijský tenisový turnaj v Tokiu sa uskutoční v areáli Ariake Tennis Park od 24. júla do 1. augusta. 

Najďalej – do osemfinále (3. kolo) - sa vo dvojhre na OH dostali zo slovenských tenistov v ére samostatnosti Habšudová, Hantuchová, Cibulková a Martin. Vo štvorhre má Slovensko jedno olympijské štvrťfinále dvojice Kučera, Hrbatý zo Sydney 2000.

Slovenskí tenisoví olympionici na OH 1996 - 2020

Muži

Karol Beck

Norbert Gombos

Dominik Hrbatý

Lukáš Klein

Martin Kližan

Ján Krošlák

Karol Kučera

Lukáš Lacko

Andrej Martin

Filip Polášek

Igor Zelenay

Ženy

 Dominika Cibulková

Karina Habšudová

Daniela Hantuchová

Janette Husárová

Ľubomíra Kurhajcová

Henrieta Nagyová

Karolína Schmiedlová

Katarína Studeníková

Martina Suchá

Radka Zrubáková

Poznámka: usporiadanie je podľa abecedy.

Výsledky slovenských tenistov na OH v ére samostatnosti 1996 - 2016

ATLANTA, 1996 (počet slovenských tenistov: 5)

Muži, dvojhra: Karol Kučera – 2. kolo, Ján Krošlák – 1. kolo. Štvorhra: Karol Kučera, Ján Krošlák – 1. kolo.

Ženy, dvojhra: Karina Habšudová – 3. kolo, Radka Zrubáková – 2. kolo, Katarína Studeníková – 1. kolo. Štvorhra: Karina Habšudová, Radka Zrubáková – 1. kolo.

SYDNEY, 2000 (počet slovenských tenistov: 5)

Muži, dvojhra: Karol Kučera – 2. kolo, Dominik Hrbatý – 1. kolo. Štvorhra: Karol Kučera, Dominik Hrbatý – štvrťfinále.

Ženy, dvojhra: Karina Habšudová – 3. kolo, Henrieta Nagyová – 1. kolo. Štvorhra: Karina Habšudová, Janette Husárová – 2. kolo.

ATÉNY, 2004 (počet slovenských tenistov: 6)

Muži, dvojhra: Dominik Hrbatý – 2. kolo, Karol Beck – 1. kolo, Karol Kučera – 1. kolo. Štvorhra: Dominik Hrbatý, Karol Beck – 1. kolo.

Ženy, dvojhra: Daniela Hantuchová – 2. kolo, Martina Suchá – 1. kolo, Ľubomíra Kurhajcová – 1. kolo. Štvorhra: Daniela Hantuchová, Janette Husárová – 1. kolo, Martina Suchá, Ľubomíra Kurhajcová – 1. kolo.

PEKING, 2008 (počet slovenských tenistov: 4)

Muži, dvojhra: Dominik Hrbatý – 2. kolo. Ženy, dvojhra: Dominika Cibulková – 3. kolo, Daniela Hantuchová – 2. kolo. Štvorhra: Daniela Hantuchová, Janette Husárová – 1. kolo.

LONDÝN, 2012 (počet slovenských tenistov: 4)

Muži, dvojhra: Lukáš Lacko – 1. kolo, Martin Kližan – 1. kolo. Štvorhra: Lukáš Lacko, Martin Kližan – 1. kolo. Ženy, dvojhra: Dominika Cibulková – 1. kolo, Daniela Hantuchová 3. kolo (osemfinále). Štvorhra: Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová – 1. kolo.

RIO DE JANEIRO, 2016 (počet slovenských tenistov: 3, štartu sa vzdali Kližan pre ziku a Cibulková pre zranenie)

Muži, dvojhra: Andrej Martin - 3. kolo (osemfinále). Štvorhra: Andrej Martin, Igor Zelenay - 1. kolo. Ženy, dvojhra: Karolína Schmiedlová - 2. kolo.

NAJLEPŠIE VÝSLEDKY na turnajoch OH v ére samostatnosti

Dvojhra, 3. kolo (osemfinále)

Atlanta, 1996               Karina Habšudová

Sydney 2000                Karina Habšudová

Peking, 2008                Dominika Cibulková

Londýn, 2012                Daniela Hantuchová

Rio de Janeiro 2016     Andrej Martin

Štvorhra, štvrťfinále

Sydney, 2000               Karol Kučera, Dominik Hrbatý

 

 

 

Vložené: 20. 07. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová hrá o titul v Gdyni

Kristína Kučová sa prvý raz v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA Tour. V semifinále antukového podujatia v poľskej Gdyni deklasovala Nemku Tamaru Korpatschovú 6:0, 6:3. V dueli o titul nastúpi v nedeľu proti Maryne Zanevskej z Belgicka.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin a Kovalík v Kitzbüheli víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Jozef Kovalík postúpili do finále kvalifikácie dvojhry na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. Martin v 1. kole v pozícii nasadenej dvojky zvíťazil nad Belgičanom Zizouom Bergsom 6:4, 6:3, Kovalík zdolal Švajčiara Leandra Reidiho 6:2, 6:4.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová bronzová na ME

Renáta Jamrichová, zverenka Jána Matúša v NTC, získala na ME jednotlivcov do 14 rokov v Moste bronzovú medailu vo dvojhre. V semifinále prehrala s najvyššie nasadenou Ruskou Alinou Kornejevovou 4:6, 7:5, 3:6. Jamrichová je členkou bronzového tímu Slovenska z ME družstiev 2021.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v Cary dohral v semifinále štvorhry

Lukáš Lacko po boku Inda Ramkumara Ramanathana dohral v americkom Cary v semifinále štvorhry. Lacko na challengeri 80 (dotácia 50 080 USD) vypadol v dvojhre už v prvom kole, ale vo štvorhre sa kurióznym spôsobom po dvoch postupoch bez boja dostal do semifinále, v ktorom s partnerom podľahli najvyššie nasadenému domácemu páru Christian Harrison, Dennis Novikov 5:7, 3:6.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá SR do 12 rokov opäť vyhrali, zajtra hrajú o postup na ME

Tenisti do 12 rokov rozohrali vo štvrtok kvalifikačné skupiny ME tímov. Chlapci SR v českom Rakovníku zdolali vo štvrtok vo svojej B-skupine Turecko 2:1 a v sobotu s Poľskom prehrali 1:2. Dievčatá v talianskom Rezzate vo svojej A-skupine zdolali Taliansko i Fínsko 3:0 a v nedeľu sa stretnú s Portugalskom o postup medzi 8 najlepších tímov Európy.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

OH: trio Slovákov v nedeľu

Norbert Gombos, aktuálne 98. v rebríčku ATP, sa vo svojej olympijskej premiére v Tokiu stretne s Američanom Marcosom Gironom (64. ATP) a Lukáš Klein (246.) s Austrálčanom Jamesom Duckworthom (77.). Neľahký žreb majú Slováci vo štvorhre mužov: Filip Polášek s Lukášom Kleinom nastúpia v prvom kole proti štvrtému nasadenému páru Rusom Daniil Medvedev, Aslan Karacev. Slovensko v súťažiach žien nemá zastúpenie. Turnaj v Ariaki Tennis Parku štartuje 24. júla o 11.00 miestneho času (u nás o 7 hodín menej). Všetci traja Slováci sa predstavia v nedeľu - Klein na dvorci č. 9 v prvom zápase (4.00 u nás), na tom istom dvorci je naplánovaná v poradí ako tretí zápas aj jeho štvorhra s Poláškom. Gombos hrá tretí zápas na štvorke, čo je asi o 7.30 až 8.00 nášho času.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde