• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Winter Cup 2013 – dievčatá do 12 rokov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Winter Cup 2013 – dievčatá do 12 rokov

 
news img

Kvalifikačná skupina Winter Cupu dievčat do 12 rokov sa hrala 25. – 27. januára v tureckom Izmire. Slovenský tenis reprezentovali Viktória Morvayová, Veronika Nicolette Festenburg a Natália Schwarcová. Tímu sa napriek bojovným výkonom nepodarilo postúpiť zo skupiny.

V úvodnom stretnutí podľahli slovenské hráčky Poľsku 1:2. Súper podal veľmi dobrý výkon. Naša hráčka č. 2 Schwarcová prehrala v prvom stretnutí proti Wierbowskej, ktorá mala väčšiu istotu v hre a robila menej chýb. V súboji jednotiek narazila Morvayová na Swiatekovú, ktorá bola fyzicky veľmi vyspelá a v zápase jej vychádzalo takmer všetko. Hrala mimoriadne agresívne. Jediný bod získala dvojica Morvayová, Schwarcová vo štvorhre.
V súbojoch o 5. – 7.miesto naše hráčky najskôr zdolali po spoľahlivých výkonoch Holandsko 3:0, keď vo dvojhrách bodovali Morvayová a Festenburgová, vo štvorhre Morvayová, Schwarcová. V našom záverečnom stretnutí sme nastúpili proti Malte, ktorej sme podľahli 1:2, a tak obsadili konečné 6. miesto. Náš jediný bod získala Morvayová po víťazstve nad Curmiovou 6:2, 6:3. Festenburgová podľahla Pelicanovej 5:7, 3:6 a vo štvorhre Morvayová, Schwarcová páru Pelicanová, Curmiová 6:0, 3:6, 4:10.
Objektívne treba dodať, že sme mali nepriaznivé vylosovanie, pretože dolná časť pavúka , v ktorej sme boli, bola oveľa silnejšia (tímy Poľska, Turecko – neskorší víťaz) ako horná. Oporou nášho tímu bola Morvayová. Vyhrala dve dvojhry a podľahla iba mimoriadne disponovanej a fyzicky vyspelej Swiatekovej z Poľska. Schwarcová podávala snaživý výkon, s Morvayovou vyhrali dve štvorhry. Festenburgová po dobrom výkone vyhrala jednu dvojhru proti Holandsku, v druhej proti Malte prehrala.
Verím, že konfrontácia našich dievčat s kvalitnými súperkami prispeje k ich ďalšiemu rastu a povzbudí ich do ďalšej činnosti.
Ladislav Macko, kapitán družstva SR

 

 

Vložené: 31. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde