• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Z Nitry na MS v plážovom tenise

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Z Nitry na MS v plážovom tenise

 
news img

V talianskej Cervii sa 31. 7. - 4. 8. uskutočnia majstrovstvá sveta v plážovom tenise. Zastúpenie na nich bude mať aj Slovensko. Na šampionát sa chystajú Andrea Hradecká s Alenou Benčovou z Nitry.

„Zatiaľ sme schopní postaviť medzinárodne konkurencieschopný tím iba u žien. Andrea Hradecká s Alenou Benčovou napriek tomu, že zatiaľ nemajú vhodný sparing na tréning, sa udržujú vo forme a zápasovú prax hľadajú na zahraničných turnajoch ITF. V tomto roku boli už tiež v Nemecku i Rakúsku,“ prezrádza Radovan Laco, prezident Beachtennis Slovakia.
Obe pochádzajú z Nitry, obe sú bývalé tenistky, Andrea Hradecká (predtým Šebová) dodnes trénuje. „V Nitre máme vďaka klubu 1. ABC Nitra ideálne podmienky, škoda len, že sa zatiaľ nechytilo viac dievčat. Neraz musím lanáriť svoje zverenky alebo kamarátky, aby sme si s Alenou vôbec zahrali. Pritom je to veľmi zaujímavý a zábavný šport,“ hovorí Andrea, úradujúca majsterka SR. Jej slová potvrdzuje aj Laco: „Zatiaľčo u mužov už ľudia za plážovým tenisom dokonca dochádzajú, u žien sa trošku trápime. Myslím si však, že je len otázka času, kedy sa plážový tenis dostane viac do povedomia verejnosti. Možno to bude práve vďaka Benčovej s Hradeckou. Veď dostať sa medzi 32 dvojíc z 21 krajín, ktoré sa budú uchádzať o titul majsteriek sveta, to už predsa nie je maličkosť. A my túto možnosť ponúkame všetkým. Na Slovensku je tento šport stále nový, nikto v ňom výrazne nevyniká, nikto nezmeškal vlak,“ hádže rukavicu do ringu jeden zo zakladajúcich členov združenia 1. ABC Nitra, ktoré organizuje so súhlasom Slovenského tenisového zväzu oficiálne majstrovstvá Slovenska v tomto športe. Viac o plážovom tenise nájdete na webstránke www.plazovytenis.sk.
Ak sa chcete stať oficiálnym partnerom majstrovstiev SR v plážovom tenise, medzinárodného ITF turnaja v Nitre (august), alebo len podporiť výjazd sympatických reprezentantiek SR na MS do Talianska, dajte o sebe vedieť! Kontakt: rado@plazovytenis.sk, 0905 246 741

 

 

Vložené: 16. 07. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kajka: Bojovala som do konca

Anna Karolína Schmiedlová končí na tohtoročnom Roland Garros v osemfinále dvojhry. Vďaka tomuto výsledku zaknihovala svoj najlepší výsledok na niektorom z turnajov veľkej štvorky. Okrem dobrého výsledku sa môže tešiť z toho, že v Paríži predvádzala výborný tenis, hrala odvážne a sebavedomo. V úvodnom kole zdolala nasadenú jedenástku, v osemfinále potrápila svetovú šestku. A to všetko na jej obľúbenom podujatí vo francúzskej metropole.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová podľahla Gauffovej

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Coco Gauffovej podľahla 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza dosiahla na parížskej antuke napriek prehre životný úspech. Po prvý raz v kariére postúpila na niektorom z podujatí veľkej štvorky medzi elitnú šestnástku. Z francúzskej metropoly si odnáša 240 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom zaznamená výrazný posun dopredu. V jeho onlajn vydaní figuruje aktuálne na 74. mieste.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Jamrichová do druhého kola

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola dvojhry na juniorke druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom zápase nad americkou kvalifikantkou Tyrou Caterinou Grantovou, ktorú zdolala 6:4, 6:4 za 84 minút. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra odplatila Grantovej finálovú prehru spred dvoch týždňov na antukovom turnaji v Santa Croce.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk s dvomi finálovými účasťami na turnajoch ITF

Tomáš Masaryk si pripísal dve finálové účasti vo štvorhre na turnajoch ITF 1 vozíčkarov v kategórii quad. Na turnaji v Barcelone štartoval spolu s Čiľanom Franciscom Cayulefom a v súboji o titul tesne podľahli druhému nasadenému japonskému páru Daisuke Išito, Koji Sugeno 3:6, 7:6(4), 4-10. Jednoznačnejší priebeh malo finále vo Francúzsku, kde spolu s Chu-Yin Huang z Taiwanu hladko prehrali s čilskou dvojicou Cayulef, Diego Perez 2:6, 0:6. Na oboch turnajoch štartoval Masaryk aj v dvojhre a prebojoval sa do štvrťfinále.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková do hlavnej v Makarskej

Rebecca Šramková si zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA 125 v Makarskej (115 000 USD, antuka vonku). Druhá nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Ayline Samardžičovou, ktorú zdolala 6:2, 6:2 za 78 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily so Slovinkou Dalilou Jakupovičovou (203. WTA).

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Heilbronne vypadol, Kovalík pokračuje

Norbert Gombos (na snímke) sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Heilbronne (145 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole nestačil na piateho nasadeného Mattea Arnaboldiho z Talianska a podľahol mu 5:7, 3:6 za 84 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza sa na budúci týždeň predstaví na domácom challengeri Bratislava Open.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde