• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Z Nitry na MS v plážovom tenise

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Z Nitry na MS v plážovom tenise

 
news img

V talianskej Cervii sa 31. 7. - 4. 8. uskutočnia majstrovstvá sveta v plážovom tenise. Zastúpenie na nich bude mať aj Slovensko. Na šampionát sa chystajú Andrea Hradecká s Alenou Benčovou z Nitry.

„Zatiaľ sme schopní postaviť medzinárodne konkurencieschopný tím iba u žien. Andrea Hradecká s Alenou Benčovou napriek tomu, že zatiaľ nemajú vhodný sparing na tréning, sa udržujú vo forme a zápasovú prax hľadajú na zahraničných turnajoch ITF. V tomto roku boli už tiež v Nemecku i Rakúsku,“ prezrádza Radovan Laco, prezident Beachtennis Slovakia.
Obe pochádzajú z Nitry, obe sú bývalé tenistky, Andrea Hradecká (predtým Šebová) dodnes trénuje. „V Nitre máme vďaka klubu 1. ABC Nitra ideálne podmienky, škoda len, že sa zatiaľ nechytilo viac dievčat. Neraz musím lanáriť svoje zverenky alebo kamarátky, aby sme si s Alenou vôbec zahrali. Pritom je to veľmi zaujímavý a zábavný šport,“ hovorí Andrea, úradujúca majsterka SR. Jej slová potvrdzuje aj Laco: „Zatiaľčo u mužov už ľudia za plážovým tenisom dokonca dochádzajú, u žien sa trošku trápime. Myslím si však, že je len otázka času, kedy sa plážový tenis dostane viac do povedomia verejnosti. Možno to bude práve vďaka Benčovej s Hradeckou. Veď dostať sa medzi 32 dvojíc z 21 krajín, ktoré sa budú uchádzať o titul majsteriek sveta, to už predsa nie je maličkosť. A my túto možnosť ponúkame všetkým. Na Slovensku je tento šport stále nový, nikto v ňom výrazne nevyniká, nikto nezmeškal vlak,“ hádže rukavicu do ringu jeden zo zakladajúcich členov združenia 1. ABC Nitra, ktoré organizuje so súhlasom Slovenského tenisového zväzu oficiálne majstrovstvá Slovenska v tomto športe. Viac o plážovom tenise nájdete na webstránke www.plazovytenis.sk.
Ak sa chcete stať oficiálnym partnerom majstrovstiev SR v plážovom tenise, medzinárodného ITF turnaja v Nitre (august), alebo len podporiť výjazd sympatických reprezentantiek SR na MS do Talianska, dajte o sebe vedieť! Kontakt: rado@plazovytenis.sk, 0905 246 741

 

 

Vložené: 16. 07. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

RG: Schmiedlová končí v 1. kole

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) neobháji vlaňajšie osemfinále na grandslamovom turnaji Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V prvom kole prehrala s talianskou kvalifikantkou Sarou Erraniovou hladko 3:6, 2:6 za 87 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si ani raz v zápase neudržala podanie. Posledným slovenským želiezkom v singli na parížskej antuke tak zostal Jozef Kovalík, ktorého v druhom kole čaká osemnásty nasadený Rus Karen Chačanov.

28. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Kovalík premiérovo do 2. kola

Jozef Kovalík sa prebojoval do druhého kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V pozícii lucky losera vyradil v úvodnom kole Američana Marcosa Girona, ktorého zdolal 7:6(3), 6:4, 3:6, 7:6(5) za 202 minút. Jeho ďalším súperom bude osemnásty nasadený Rus Karen Chačanov. Tridsaťjedenročný slovenský daviscupový reprezentant postúpil na desiaty pokus prvý raz do druhého kola jedného zo štyroch grandslamových turnajov.

27. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Šramková prehrala v 1. kole

Rebecca Šramková neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V pozícii kvalifikantky nestačila na Američanku Amandu Anisimovú a podľahla jej 6:7(6), 4:6 za 82 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nevyužila v tajbrejku setbal. Rovnako ako v roku 2022 pri premiére v hlavnej súťaži stroskotala Rebecca v Paríži na úvodnej prekážke.

26. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Repre výjazd do 12 rokov v Koperi, Janošková s titulom vo dvojhre

Alexandra Janošková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 12 rokov v slovinskom meste Koper. Vo finále si poradila s Rumunkou Ryanou Iancaovou, ktorú zdolala 6:3, 6:3. Zverenka trénera Adriána Partla sa spolu so Simonou Novákovou prebojovala aj do finále štvorhry, v tom však tesne podľahli rumunsko-talianskej dvojicu Iancaová, Scarpinová 7:6, 3:6, 8-10. Pre Janoškovú je to vôbec prvý singlový titul na okruhu Tennis Europe.

26. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Repre výjazd do 14 rokov v Budapešti, Masaryková s dvomi titulmi

Laura Masaryková získala titul vo dvojhre aj štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v Budapešti. V pozícii druhej nasadenej hráčky si vo finále poradila s domácou trojkou pavúka Emese Serkediovou a zdolala ju 7:6(5), 6:2. K singlovému titulu pridala po boku Viktórie Novákovej aj deblový, vo finále si hladko poradili s maďarskou dvojicou Laura Liza Fizelová, Panni Rekedtová-Nagyová 6:1, 6:4. Pre trinásťročnú zverenku trénera Juraja Dulíka je to tretí titul vo dvojhre a prvý vo štvorhre na okruhu Tennis Europe v kategórii do 14 rokov. Nováková sa v rovnakej vekovej kategórii teší vo štvorhre zo štvrtého turnajového víťazstva.

26. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Zelníčková s deblovým titulom z ITF WTT W35 v Srbsku

Radka Zelníčková (na snímke vľavo) získala deblový titul na turnaji ITF WTT W35 v srbskej Kursumlijskej Banji (25 000 USD, antuka vonku). Po boku Rusky Ksenie Laskutovovej si v pozícii tretieho nasadeného páru poradili vo finále s jednotkami pavúka Michaelou Bayerlovou z Česka a Liou Karatančevovou z Bulharska a zdolali ich 5:7, 7:6(3), 11-9 za 110 minút. Pre dvadsaťročnú Zelníčkovú je to jubilejný desiaty titul vo štvorhre na okruhu ITF, piaty v tomto roku.

25. 05. 2024
Aktuality Více zde