• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Za Ladislavom Meruňkom

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Za Ladislavom Meruňkom

 

Vo veku 84 rokov zomrel 24. januára Ladislav Meruňka, výrazná osobnosť slovenskej tenisovej histórie.

Ako nádejný hráč tenisovo rástol na dvorcoch Lokomotívy v Bratislave. Absolvoval FTVŠ, trénersky pôsobil v Lokomotíve a v Interi Bratislava. Celý život sa venoval pedagogickej činnosti na Univerzite Komenského. Zakladal Sláviu Medik a bol spoluzakladateľ Slávie Právnik. Venoval sa výchove trénerov, vysokoškolskému tenisu i funkcionárskej práci. Bol členom výkonného výboru Československého tenisového zväzu a dlhé roky bol predsedom metodickej komisie Slovenského tenisového zväzu. Autorsky sa podieľal na metodických listoch a bol autorom prvej učebnice pre vzdelávanie tenisových trénerov na Slovensku.
Docent Meruňka bol mimoriadne plodným autorom. Napísal vyhľadávané publikácie o tenise, učebné texty pre trénerov, odborné knihy, encyklopédiu. Z jeho publikačnej činnosti sú známe tituly Útočný tenis, Ako hrajú majstri, Slovenský tenis doma a vo svete: od Hechta po Mečířa, Tenis pre každého a ďalšie.
Česť jeho pamiatke!
 

 

Vložené: 01. 02. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde