• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Zasadala Rada STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Zasadala Rada STZ

 
news img

Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 19. júna 2021. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Hlavný bod programu predniesol prezident zväzu Tibor Macko. V správe o činnosti podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti za rok 2020. Rada STZ zároveň schválila aj rozpočet STZ na rok 2021.

V rámci zasadnutia si prevzali ocenenie za dlhodobú prácu v Slovenskom tenisovom zväze nasledovní dlhoroční tenisoví činovníci, ktorým bola odovzdaná pamätná madaila: Mgr. Ľubomír Kurek, Ing. Marcela Labašová, Ing. Pavol Matlák, Zoltán Kováč, PhDr. Patrícia Rogulski, PhD., Vavrinec Sedlák, František Polyak.

Uznesenie zo zasadnutia Rady Slovenského tenisového zväzu zo dňa 19. júna 2021

Rada STZ volí:

1. pracovné predsedníctvo v zložení: Tibor Macko, prezident STZ, Július Bacsó, viceprezident STZ, Pavel Páva, viceprezident STZ, Milan Baláž, predseda Rady STZ, Igor Moška, generálny sekretár, Juraj Valentýni, kontrolór STZ
2. mandátovú komisiu v zložení: Emil Vrábel (predseda), Matej Stanko, Ivan Zelenák
3. návrhovú komisiu v zložení: Radomír Ledník (predseda), Dagmar Regendová, Marián Uhrík

Rada STZ schvaľuje:

4. Program rokovania v zmysle pozvánky, doplnený o bod: 11b) Zaradenie do Siene slávy STZ
5. Rokovací poriadok Rady STZ, doplnený o Zaradenie do Siene slávy STZ
6. Rozpočet STZ a STZ Marketing, s.r.o. na rok 2021
7. Kritériá, účela rozdelenie 20% podielu z príspevku uznanému športu pre STZ na účel rozvoja talentovaných športovcov na rok 2022
8. Zaradenie Ľudmily Cervanovej, Petra Malovca a Michala Mertiňáka do Siene slávy STZ

Rada STZ berie na vedomie:
9.  Správu o činnosti STZ za rok 2020
10. Výročnú správu STZ za rok 2020
11. a) Správu o hospodárení STZ, STZ Marketing, s.r.o., NTC, a.s. za rok 2020
      b) Zaradenie do Siene slávy
12. Rozpočet NTC, a.s. na rok 2021
13. Správu kontrolóra STZ
14. Informáciu o aktuálnom stave realizácie projektu výstavby športoviska NTC Košice, vrátane odsúhlasených zmien Memoranda o spolupráci medzi STZ a Mestom Košice
15. Informáciu o hospodárení NTC Košice, a.s. za rok 2020 a plán na rok 2021
16. Príspevky, ktoré odzneli v diskusii

Rada STZ konštatuje, že:
17. uznesenie Rady STZ zo dňa 26. septembra 2020 pre VV STZ, aby prostredníctvom zástupcov STZ v orgánoch NTC Košice, a.s. pripravil návrh finančného krytia a predložili ho k schváleniu na zasadnutie Rady STZ sa priebežne zabezpečuje

Rada STZ ukladá :
18. VV STZ realizovať opatrenia navrhnuté kontrolórom STZ vo svojej správe

 

Fotogaléria

 • Tibor Macko, prezident STZ

   Tibor Macko, prezident STZ

 • Michal Sihelník, finančný riaditeľ STZ

   Michal Sihelník, finančný riaditeľ STZ

 • Juraj Valentýni, kontrolór STZ

   Juraj Valentýni, kontrolór STZ

 • Ivan Greguška, projektový manažér STZ

   Ivan Greguška, projektový manažér STZ

 • Igor Moška, generálny sekretár STZ

   Igor Moška, generálny sekretár STZ

 • Ocenení pamätnou medailou

   Ocenení pamätnou medailou

 • Milan Baláž, predseda Rady STZ

   Milan Baláž, predseda Rady STZ

 • Pamätné medaily pre ocenených

   Pamätné medaily pre ocenených

 
 
Vložené: 19. 06. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová hrá o titul v Gdyni

Kristína Kučová sa prvý raz v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA Tour. V semifinále antukového podujatia v poľskej Gdyni deklasovala Nemku Tamaru Korpatschovú 6:0, 6:3. V dueli o titul nastúpi v nedeľu proti Maryne Zanevskej z Belgicka.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin a Kovalík v Kitzbüheli víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Jozef Kovalík postúpili do finále kvalifikácie dvojhry na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. Martin v 1. kole v pozícii nasadenej dvojky zvíťazil nad Belgičanom Zizouom Bergsom 6:4, 6:3, Kovalík zdolal Švajčiara Leandra Reidiho 6:2, 6:4.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová bronzová na ME

Renáta Jamrichová, zverenka Jána Matúša v NTC, získala na ME jednotlivcov do 14 rokov v Moste bronzovú medailu vo dvojhre. V semifinále prehrala s najvyššie nasadenou Ruskou Alinou Kornejevovou 4:6, 7:5, 3:6. Jamrichová je členkou bronzového tímu Slovenska z ME družstiev 2021.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v Cary dohral v semifinále štvorhry

Lukáš Lacko po boku Inda Ramkumara Ramanathana dohral v americkom Cary v semifinále štvorhry. Lacko na challengeri 80 (dotácia 50 080 USD) vypadol v dvojhre už v prvom kole, ale vo štvorhre sa kurióznym spôsobom po dvoch postupoch bez boja dostal do semifinále, v ktorom s partnerom podľahli najvyššie nasadenému domácemu páru Christian Harrison, Dennis Novikov 5:7, 3:6.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá SR do 12 rokov opäť vyhrali, zajtra hrajú o postup na ME

Tenisti do 12 rokov rozohrali vo štvrtok kvalifikačné skupiny ME tímov. Chlapci SR v českom Rakovníku zdolali vo štvrtok vo svojej B-skupine Turecko 2:1 a v sobotu s Poľskom prehrali 1:2. Dievčatá v talianskom Rezzate vo svojej A-skupine zdolali Taliansko i Fínsko 3:0 a v nedeľu sa stretnú s Portugalskom o postup medzi 8 najlepších tímov Európy.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

OH: trio Slovákov v nedeľu

Norbert Gombos, aktuálne 98. v rebríčku ATP, sa vo svojej olympijskej premiére v Tokiu stretne s Američanom Marcosom Gironom (64. ATP) a Lukáš Klein (246.) s Austrálčanom Jamesom Duckworthom (77.). Neľahký žreb majú Slováci vo štvorhre mužov: Filip Polášek s Lukášom Kleinom nastúpia v prvom kole proti štvrtému nasadenému páru Rusom Daniil Medvedev, Aslan Karacev. Slovensko v súťažiach žien nemá zastúpenie. Turnaj v Ariaki Tennis Parku štartuje 24. júla o 11.00 miestneho času (u nás o 7 hodín menej). Všetci traja Slováci sa predstavia v nedeľu - Klein na dvorci č. 9 v prvom zápase (4.00 u nás), na tom istom dvorci je naplánovaná v poradí ako tretí zápas aj jeho štvorhra s Poláškom. Gombos hrá tretí zápas na štvorke, čo je asi o 7.30 až 8.00 nášho času.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde