• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Zrubáková o striebornom tíme

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Zrubáková o striebornom tíme

 
news img

Strieborný tím slovenských tenistiek do 14 rokov na Winter Cupe viedla ako kapitánka Radka Zrubáková, bývalá úspešná profesionálka a neskôr aj fedcupová kapitánka. O vystúpení družstva v zložení Romana Čisovská, Nina Stankovská a Anika Jašková (dcéra Zrubákovej) nám napísala: ,,Po postupe z kvalifikačnej skupiny sme sa na finálovú skupinu vracali na známe miesto do Rakovníka. Dievčatá si dokonca dohodli tie isté izby, takže sme sa veľmi tešili. Podľa papierových umiestnení sme síce nepatrili medzi favoritov, ale zmeranie si síl s najlepšími v Európe bola krásna odmena za vydretý postup.

Systém žrebovania nám veľa možností na výber súperov nedával. Tímy z jednej kvalifikačnej skupiny nemôžu byť v jednej polovici pavúka a vždy musí hrať víťaz skupiny s druhým v inej skupine. Nakoniec nám vyšli do prvého kola Nemky a v polovici sme boli s Ruskom a nie s obávanou Ukrajinou.
Po zvážení som sa rozhodla  prvý deň nasadiť Ninu ako dvojku, nakoľko som verila, že ako staršia a skúsenejšia zvládne lepšie tlak vyplývajúci z našej dobrej šance na víťazstvo proti Nemecku.

Po kostrbatom začiatku sa Nina rozohrala a tretí set už mala pod kontrolou. Aj Romana na pozícii jednotky potvrdila svoje kvality. Zápas mala cely čas pod kontrolou a po jej víťazstve sme boli v semifinále. Vo štvorhre som dala príležitosť Anike s Ninou, po vyrovnanom prvom sete, ktorý naše dievčatá prehrali, už im Nemky nedali šancu. Veľkým prekvapením bola prehra druhého najlepšieho tímu Ruska so Slovinskom, a tak sa nám opäť otvorila cestička ďalej.

Víťaznú zostavu som nemenila, a napriek jednoznačným výsledkom, zápasy boli veľmi kvalitné, ale jednoznačne v náš prospech a my sme boli po dvojhrách vo finále! V ňom nás čakali prvé nasadené Ukrajinky, ktoré sú v rebríčku TE na 1. resp. 3. mieste. Váhala som, či Ninu nešetriť na možnú štvorhru, ale bola dobre rozohraná a nikto dopredu nemohol tušiť, že nakoniec štvorhra rozhodne. Nina odohrala veľmi dobrý zápas proti neštandardne hrajúcej Snigurovej. Škoda zopár momentov, v ktorých urobila sled ľahkých chýb. Súperka sa vždy pozviechala, po prehratom prvom sete sa dokázala opäť vzchopiť a vyhrala druhý set. Ale na začiatku tretieho, po niekoľkých chybách už mala súperka zápas pod kontrolou.

Romana nastúpila proti neoficiálnej prvej hráčke sveta veľmi agresívne, vytvárala si víťazné príležitosti, ktoré aj využívala. Na 14-ročné dievčatá sa hral fantastický tenis. Zápas plný emócií na jednej aj druhej strane, nakoniec vyhrala Romana 7:5 v treťom sete, a tak bola pred nami rozhodujúca štvorhra. Do nej som postavila Romanu s Ninou, súperi vynechali Snigurovú a postavili o rok mladšiu Lopateckú, ktorá hrala aj všetky štvorhry predtým. Naše dievčatá začali veľmi dobre, za stavu 5:3 mali setbal, no pri systéme no-ad to bol zároveň aj gembal pre súperky a po dlhej výmene bolo 5:4.

V tom momente sa ukrajinská jednotka prebrala, hrala snáď trištvrte kurtu a úplne ovládla hru na dvorci. Kým sa naše dievčatá spamätali, bolo 5:6, a nedokázali odolať veľkému tlaku oboch Ukrajiniek. Po prehratom prvom sete na Romanu doľahla únava zo zápasu dvojhry, do ktorej dala úplne všetko. Naopak, fyzicky veľmi dobre pripravená Kosťuková chcela odčiniť svoju prehru z dvojhry, a už sa našim nepodarilo nakopnúť na víťaznú vlnu.

Keby niekto pred tohtoročným Winter Cupom povedal, že budeme druhí, tak by sme to brali všetkými desiatimi. Boli sme však veľmi blízko zlata, a to mrzí. Na záver by som chcela poďakovať dievčatám, že utvorili výborný tím, podporovali sa navzájom a ťahali za jeden koniec. Aj preto sa určite dostavil úspech."

 

 

 

Vložené: 22. 02. 2016       Kategória: Aktuality
 
news img

Šramková končí aj vo štvorhre

Rebecca Šramková (na snímke) spolu s Poľkou Magdou Linetteovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Ríme (6 009 593 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase nestačili na austrálsku dvojicu Storm Hunterová, Ellen Perezová a podľahli jej 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Vo dvojhre skončila zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza v druhom kole, keď prehrala so sedemnástou nasadenou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 6:1, 4:6, 3:6.

10. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Prahe o titul nezabojuje

Lukáš Klein (na snímke) nezabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). V semifinále nestačil na Rakúšana Filipa Misolica a podľahol mu 6:7(4), 2:6 za 97 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v prvom sete vedenie 5:2. Vďaka semifinálovej účasti sa Klein vráti do druhej stovky rebríčka ATP, v jeho onlanj vydaní mu aktuálne patrí 186. miesto. Od pondelka bude opäť slovenskou mužskou singlovou jednotkou, na tomto poste vystrieda Jozefa Kovalíka.

FOTO: pragueopen/Martin Sidorják

10. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Kubalová s dvomi titulmi na TEJT 2 do 14 rokov v Subotici

Lilien Kubalová získala titul vo dvojhre aj štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčok do 14 rokov v srbskej Subotici. V pozícii štvrtej nasadenej hráčky zvíťazila v singlovom finále nad trojkou pavúka Sofiou Lomakinovou z Ruska a zdolala ju 4:6, 6:4, 7:5. Spolu s Nelou Ščibranovou tvorili tretí nasadený pár vo štvorhre. Vo finále vyhrali nad srbsko-ruskými jednotkami pavúka Minou Bačaninovou s Melitinou Kotljarovovou 6:3, 6:4. 

Pre trinásťročnú Kubalovú sú to premiérové tituly na okruhu Tennis Europe vo vekovej kategórii do 14 rokov, štrnásťročná Ščibranová sa rovnako tešila po prvý raz.

10. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Prahe už do semifinále

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradil s francúzskym kvalifikantom Maxime Chazalom a zdolal ho 7:6(4), 6:3 za 131 minút. Ďalším súperom dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra bude Rakúšan Filip Misolic.

09. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Ríme prehrala

Tereza Mihalíková (na snímke) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Ríme (6 009 593 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase nestačili na štvrtú nasadenú taiwansko-lotyšskú dvojiu Su-Wei Hsieh, Jelena Ostapenková a podľahli jej hladko 1:6, 2:6 za 65 minút. V talianskej metropole sa zo Sloveniek predstaví vo štvorhre ešte Rebecca Šramková po boku Poľky Magdy Linetteovej.

09. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Karol do semifinále štvorhry

Miloš Karol (na snímke) postúpil do semifinále štvorhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). Spolu s Rakúšanom Neilom Oberleitnerom zdolali vo štvrťfinále domácu dvojicu štartujúcu na voľnú kartu Hynek Bartoň, Jakub Nicod 7:6(2), 6:1 za 68 minút. V súboji o postup do finále si zmerajú sily s ukrajinsko-českým párom Denys Molčanov, Matej Vocel.

08. 05. 2025
Aktuality Více zde