• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Stop turnajom ATP, WTA, ITF, TE

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Stop turnajom ATP, WTA, ITF, TE

 
news img

Asociácia profesionálnych tenistov (ATP) zrušila všetky turnaje mužov na najbližších šesť týždňov. Dôvodom je epidémia koronavírusu. Rušia sa tak všetky turnaje minimálne do 20. apríla (vrátane toho týždňa). Opatrenia sa týkajú napríklad antukových turnajov v Barcelone či Monte Carle. Podujatia v amerických mestách Indian Wells a Miami už predtým zrušili miestne úrady. Podľa stanoviska sa nedohrajú ani tohtotýždňové challengerové turnaje v kazašskom Nur-Sultane a juhoafrickom Potchefstroome.

„Nebolo to ľahké rozhodnutie. Je to veľká strata pre turnaje, hráčov, fanúšikov. Sme však presvedčení, že je to nevyhnutné a zodpovedné opatrenie, ktorého cieľom je ochrana zdravia,“ píše sa vo vyhlásení Taliana Andreu Gaudenziho, šéfa ATP.

Vyhlásenie ATP

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) prijíma taktiež preventívne opatrenia a momentálne ruší všetky udalosti pod hlavičkou ITF na najbližších šesť týždňov. Týka sa to podujatí mužov i žien, juniorských podujatí, turnajov organizovaných pre tenistov na vozíku, plážového tenisu a rovnako turnajov pre seniorov. Na Slovensku sa to týka mužského turnaja ITF s dotáciou 15.000 USD v Trnave a juniorského turnaja ITF 2 U18 v Piešťanoch.

Vyhlásenie ITF

Z rovnakého dôvodu sa momentálne rušia aj turnaje pod hlavičkou Tennis Europe vo vekových kategóriách do 12, 14 a 16 rokov. Na Slovensku už bol zrušený turnaj TEJT 3 do 16 rokov s názvom School Lobik 2020 v Trenčianskych Tepliciach, po dnešných udalostiach sa pridal aj TEJT 2 U14 v Trnave. Na tomto okruhu sú všetky turnaje momentálne zrušené do 20. apríla (vrátane tohto týždňa).

Vyhlásenie TE

Ženská tenisová asociácia (WTA) zverejnila zrušenie nadchádzajúcich podujatí v Miami, Bogote, Charlestone a Guadalajare.

Vyhlásenie WTA ohľadom Miami

Vyhlásenie WTA ohľadom turnajov v Bogote a Guadalajare

 

Vložené: 12. 03. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Turnaje zrušené do 13. júla

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zrušila všetky turnaje do 13. júla 2020. Dôvodom je šíriaca sa pandémia koronavírusu po celom svete. Týka sa to tenisových podujatí mužov, žien, juniorov, vozíčkarov, plážových tenistov i seniorov pod hlavičkou ITF. Rovnako sa pozastavujú turnaje ATP, WTA a TE.

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

US Open zatiaľ podľa plánu

Grandslamový tenisový turnaj US Open by mal odštartovať v pôvodnom termíne 31. augusta. Uviedli to organizátori podujatia vo Flushing Meadows krátko po tom, ako prišlo k zrušeniu Wimbledonu. "Americká tenisová asociácia hodlá zorganizovať US Open v pôvodnom termíne. Pozorne monitorujeme situáciu súvisiacu s pandémiou koronavírusu, ktorá sa rýchlo mení. Sme pripravení na všetko," uvádza sa v stanovisku USTA. (tasr)
      

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon tento rok zrušený

Grandslamový turnaj tenistov vo Wimbledone sa v tomto roku neuskutoční. Organizátori ho v stredu zrušili pre pandémiu nového koronavírusu. Pôvodne sa na trávnatých dvorcoch All England Clubu v Londýne malo hrať od 29. júna do 12. júla. Presun prestížneho podujatia na neskorší termín nebol možný pre špecifickosť povrchu, kompetentní vylúčili aj možnosť odohrať ho bez prítomnosti divákov.

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Bratislava Open 2020 nebude

Mužský tenisový turnaj Bratislava Open sa v roku 2020 pre pandémiu koronavírusu neuskutoční. Na facebooku o tom informoval riaditeľ turnaja Branislav Stankovič (na snímke). Podujatie zo série ATP Challenger Tour sa vlani na kurtoch v Bratislave konalo od 17. do 23. júna, bol to už 17. ročník. Triumfoval na ňom slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos. Najväčší antukový turnaj na Slovensku sa predtým hral v Poprade a v Košiciach, vlani do hlavného mesta zavítal po prvý raz.
    

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Vyšiel elektronický časopis E-ŠPORTINFORM 1/2020

Národné športové centrum (NŠC) vydáva elektronický časopis E-ŠPORTINFORM, v ktorom možno nájsť informácie užitočné pre športové hnutie na Slovensku. Prvé tohtoročné číslo sa venuje novému Domu športu, slovenským športoviskám určeným na vrcholné podujatia, oceneniu úspešných športovcov NŠC za rok 2019 aj ročnému odkladu OH v Tokiu. Nájdete v ňom rozhovor s Ivanom Šulekom, prezidentom Slovenskej plaveckej federácie a množstvo iných zaujímavých tém. Čítajte E-ŠPORTINFORM...

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Pracovníci STZ od 1. apríla opäť v normálnom režime

Slovenský tenisový zväz (STZ) začína od 1. apríla 2020 pracovať po trojtýždňovej karanténe v normálnom režime. To znamená, že pracovníci už nepracujú v tzv. home office režime, ale budova NTC je pre administratívu otvorená. Stránky však nevybavujú osobne, kontaktovať ich môžete telefonicky alebo mailom podľa tu uvedených kontaktov.

31. 03. 2020
Aktuality Více zde