« 123456789 .. 10 »   4/737

Klein v Braunschweigu vypadol

Lukáš Klein sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Braunschweigu (148 625 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil v druhom kole na najvyššie nasadeného Španiela Roberta Carballesa Baenu a podľahol mu 2:6, 4:6 za 94 minút.

10. 07. 2024

Wimbledon: Jamrichová víťazne

Renáta Jamrichová (na snímke) suverénne postúpila do osemfinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu v pozícii nasadenej jednotky zvíťazila v druhom kole nad Noemi Basilettiovou z Talianska 6:2, 6:1. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa vyzve v súboji o štvrťfinále Sonju Žijenbajevovú z Kazachstanu.

V slovenskom derby vyhral Klein

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Braunschweigu (148 625 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v úvodnom kole nad krajanom Jozefom Kovalíkom a zdolal ho 6:7(3), 7:6(3), 6:1 za 146 minút. Jeho ďalším súperom bude najvyššie nasadený Španiel Roberto Carballes Baena.

09. 07. 2024

Schmiedlová v Bastade ďalej

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom kole nad Ruskou Jekaterinou Makarovovou a zdolala ju 6:2, 7:5 za 87 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s Ukrajinkou Katarinou Zavackou.

Wimbledon: Pohánková vyhrala

Mia Pohánková postúpila do druhého kola dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Úspešná kvalifikantka zdolala v prvom kole hlavnej súťaže Američanku Shannon Lamovú 6:2, 6:3 a v treťom zápase (vrátane kvalifikácie) za sebou nestratila ani set. Zverenku trénera Róberta Gašparetza v Národnom tenisovom centre čaká v ďalšom kole Britka Flora Johnsonová.

08. 07. 2024

Kajka: OH boli jeden z cieľov

Slovensko bude mať na OH 2024 v Paríži zastúpenie v tenise vďaka Anne Karolíne Schmiedlovej. Tá sa na dvorcoch Rolanda Garrosa predstaví v ženskej dvojhre. Schmiedlová bola k 10. júnu vo svetovom rebríčku WTA, na základe ktorého sa prideľujú miestenky na Hry XXXIII. olympiády, na 80. mieste. Právo štartu podľa rebríčka má 56 tenistiek. A tak Schmiedlová do poslednej chvíle nevedela, či sa vďaka pravidlu, že z jednej krajiny môže štatovať maximálne štyri tenistky, napokon do pavúka dostane alebo nie.