« 123456789 .. 10 »   4/720

Šupová finalistkou dvojhry aj štvorhry na turnaji ITF WTT J60 v Nikózii

Kali Šupová sa prebojovala do finále dvojhry aj štvorhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF WTT J60 v cyperskej Nikózii. V pozícii nasadenej jednotky prešla bez straty setu do singlového finále, v ktorom nestačila na dvojku pavúka Dariu Kuznecovovú z Ruska a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 4:6, 6:3, 5:7. V debli nastupovala štrnásťročná hráčka Národného tenisového centra po boku Slovinky Naly Kovačičovej. V súboji o titul prehrali v tesnom zápase s cypersko-ruskou dvojicou Andronicová, Kuznecovová 4:6, 6:1, 3-10.

Zverenka trénera Mateja Liptáka má doposiaľ na svojom konte jeden singlový a jeden deblový titul z okruhu ITF hráčok do 18 rokov. Oba získala v tomto roku na turnaji v tureckej Antalyi.

24. 03. 2024

Masaryk vo štvrťfinále singla a finále debla na ITF 2 v Busane

Tomáš Masaryk sa prebojoval do finále štvorhry na medzinárodnom turnaji vozíčkarov ITF 2 v kategórii quad v kórejskom Busane. Po boku Brazílčana Ymanita Silvu nestačili vo finále v pozícii najvyššieho nasadeného páru na americké dvojky pavúka Bogdanova s Wagnerom a podľahli im 2:6, 3:6. V dvojhre ho vo štvrťfinále zastavil navyjššie nasadený David Wagner z USA, po veľkom boji Masaryk prehral 3:6, 6:7(4). Pre štyridsaťpäťročného Slováka to bol prvý zo šiestich turnajov na ázijskom turné, z Busanu sa najbližšie presúva do mesta Daegu.

23. 03. 2024

Kovalík v Zadare zabojuje o titul

Jozef Kovalík zabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 75 v chorvátskom Zadare (74 825 eur, antuka vonku). V semifinále si poradil s českým kvalifikantom Jonášom Forejtkom a zdolal ho 6:4, 6:3 za 75 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan si vo finále zmeria sily s Bulharom Adrianom Andrejevom. Pôjde o ich prvý vzájomný zápas. Kovalík sa v Zadare pokúsi získať svoj siedmy titul na challengerovom okruhu. Naposledy sa radoval v roku 2022 v Tullne.

Kovalík je v Zadare už v semifinále

Jozef Kovalík sa prebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 75 v chorvátskom Zadare (74 825 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále otočil vývoj zápasu s domácim držiteľom voľnej karty Ninom Serdarušičom a zdolal ho 3:6, 6:3, 7:6(4) za 144 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan si v súboji o postup do finále zmeria sily s víťazom zápasu medzi českým kvalifikantom Jonášom Forejtkom a Rakúšanom Lukasom Neumayerom.

22. 03. 2024

Hrunčáková v Maribore končí

Viktória Hrunčáková nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Maribore (60 000 USD, tvrdý povrch v hale). Nasadená osmička nestačila v druhom zápase na ruskú kvalifikantku Jekaterinu Maklakovovú a podľahla jej 3:6, 3:6 za 77 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka zostáva ešte v Slovinsku, na budúci týždeň sa predstaví na turnaji ITF WTT W50 Murskej Sobote.