• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

 
news img

Tathiane Garbinovej po víťazstve talianskych tenistiek nad Slovenskom v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej spadol kameň zo srdca. Kapitánka hosťujúceho tímu priznala, že v sobotu mala v bratislavskom NTC malú dušičku a na lavičke zostarla o niekoľko rokov. Jej zverenky totiž takmer prehrali stretnutie, v ktorom po úvodnom dni viedli 2:0.

Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou napokon v rozhodujúcom sete štvorhry otočili z 3:5 a Talianky postúpili na finálový turnaj. Garbinovú potešilo, že jej tímu vyšla odplata za prehru 2:3 vo Forli v roku 2017. "V tom zápase som debutovala vo funkcii kapitánky a prehru som ťažko znášala. Som veľmi rada, že nám v Bratislave vyšla ´vendetta´. Sobota sa pre nás začala veľmi zle. Camila Giorgiová totiž pre zranenie kolena nemohla nastúpiť a musela som to celé úplne pomeniť. Na tretiu dvojhru som poslala na kurt Jasmine Paoliniovú, na štvrtú Elisabettu Cocciarettovú a Martinu Trevisanovú som si ušetrila na štvorhru," rozhovorila sa Garbinová o peripetiách s nomináciou na sobotňajšie duely

Vo štvorhre Talianky čelili Viktórii Hrunčákovej s Terezou Mihalíkovou, ktoré na turnajoch WTA hrávajú pravidelne debla a v rebríčku sú oveľa vyššie ako Trevisanová s Cocciarettovou. Na kurte to však nebolo vidieť. "Na dievčatá som veľmi hrdá. Ukázali všetkým, čo pre nich znamená hrať za azúrové farby v tímových súťažiach. Martina podala neuveriteľný výkon a postupne strhla aj Elisabettu. V závere boli obe ako v tranze a podaril sa im skvelý obrat."

Pred žrebom finálového turnaja Garbinová nemá žiadne špeciálne želanie: "Potešilo by ma, keby sme dostali súperky, cez ktoré sa dá postúpiť zo základnej skupiny do semifinále. Mojou výhodou je, že mám široký káder. Všetkých päť hráčok, ktoré boli v Bratislave, je v prvej svetovej stovke, majú potenciál sa naďalej zlepšovať a to je veľmi pozitívny signál." (tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Vložené: 15. 04. 2023       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

 
news img

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

 
news img

Lipták: Najťažší možný súper

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

 
news img

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

 
news img

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

 
news img

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.