• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Slovenky privítajú Slovinky

 
news img

Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12. - 13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC. Slovenský tím figuroval pred žrebom ako nasadený, okrem Slovinska mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko alebo Japonsko.

Budúcoročný finálový turnaj sa opäť uskutoční v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, zdolané finalistky Talianky, domáce Španielky a Česky, ktorým udelili voľnú kartu.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku potešilo, že zverenky kapitána Mateja Liptáka budú hrať pred domácimi fanúšikmi. „Teším sa, že stretnutie opäť odohráme v domácom prostredí, v tímových súťažiach je to vždy veľká výhoda. Slovinky sú veľmi nebezpečný tím s dvomi mladými hráčkami, ktoré boli obe veľmi vysoko v rebríčku WTA. Tamara Zidanšeková bola na 25. priečke, Kaja Juvanová atakovala hranicu prvej päťdesiatky. Očakávam veľmi vyrovnané stretnutie a verím, že naše dievčatá budú tie šťastnejšie a postúpia medzi dvanásť najlepších tímov sveta."

Slovenkám v tomto roku tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď v apríli podľahli v Bratislave Taliansku 2:3. V novembri zdolali v NTC aréne Argentínu 3:1 a udržali sa v I. svetovej skupine. (stz, tasr)

Žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024:

Austrália - Mexiko
Švajčiarsko - Poľsko
Francúzsko - Veľká Británia
USA - Belgicko
Japonsko - Kazachstan
Brazília - Nemecko
SLOVENSKO - Slovinsko
Ukrajina - Rumunsko

 

Vložené: 26. 11. 2023       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

BJKC: Vstupenky sú už v predaji

V aprílovom kvalifikačnom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej nastúpi Slovensko proti Slovinsku. V Peugeot aréne Národného tenisového centra sa 12. a 13. apríla 2024 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC 2024 do španielskej Sevilly. Vstupenky na stretnutie si môžete už teraz zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk, www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

 
news img

Proti Slovinsku na harde v NTC

Slovenské tenistky odohrajú kvalifikačný duel Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinkám na harde v bratislavskom NTC. Zápas sa uskutoční 12. a 13. apríla, jeho víťaz postúpi na novembrový finálový turnaj v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, finalistky Talianky, domáce Španielky a Česky, ktorým udelili voľnú kartu.

 
news img

Hrunčáková bojuje o Srdce BJKC

Viktória Hrunčáková sa dostala do nominácie na "Srdce", ocenenie za skvelú reprezentáciu v Pohári Billie Jean Kingovej. Túto skutočnosť oznámila Slovenskému tenisovému zväzu Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Informáciu o nominovaných a samotnom fanúšikovskom hlasovaní nájdete na stránke Pohára Billie Jean Kingovej. O držiteľoch rozhoduje svojím hlasovaním tenisová verejnosť v termíne od 13. decembra - 18. decembra. Výsledky oznámi ITF 20. decembra.

 
news img

Lipták: Kvalitný, no hrateľný súper

Slovenský tím nastúpi v aprílovom kvalifikačnom stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej proti Slovinsku. Družstvo kapitána Mateja Liptáka figurovalo medzi nasadenými krajinami, dodatočný žreb rozhodol o tom, že Slovenky budú mať v stretnutí výhodu domáceho prostredia. Dlhoročný skúsený kapitán slovenského tímu si je vedomý kvality súperiek, no zároveň ich považuje za hrateľné.

 
news img

BJKC: Fotogaléria víťazstva SR

Slovenské tenistky zabojujú v apríli budúceho roka v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V barážovom stretnutí si v NTC aréne v Bratislave poradili s reprezentáciou Argentíny 3:1. Po piatku bol stav stretnutia nerozhodný 1:1. V sobotu priklonila misky váh na slovenskú stranu Renáta Jamrichová, ktorá pri svojom debute v ženskej tímovej súťaži presvedčivo zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú.

 
news img

BJKC: Slovensko do kvalifikácie!

Slovenské tenistky budú v apríli 2024 bojovať o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V dueli o účasť v I. svetovej skupine totiž zdolali Argentínu 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Juliu Rierovú 3:6, 6:4, 6:4.