• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Vstupenky sú v predaji

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Vstupenky sú v predaji

 
news img

V aprílovom kvalifikačnom stretnutí slovenskej reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej nastúpi Slovensko proti Slovinsku. V Peugeot aréne Národného tenisového centra sa 12. a 13. apríla 2024 rozhodne o tom, ktorý z tímov postúpi na finálový turnaj BJKC 2024 do španielskej Sevilly. Vstupenky na stretnutie si môžete už teraz zakúpiť v sieťach www.predpredaj.sk, www.ticketportal.sk a na recepcii NTC.

Pôjde vôbec o prvé vzájomné meranie síl týchto dvoch krajín. Kapitán Matej Lipták nominoval na stretnutie proti Slovinsku  líderku tímu Annu Karolínu Schmiedlovú, v súčasnosti pevne usadenú v prvej svetovej stovke rebríčka WTA, dvojkou je Rebecca Šramková atakujúca hranicu prvej stovky. V tíme sú ďalej Viktória Hrunčáková a Renáta Jamrichová, ktorá debut v prestížnej tímovej súťaži zažila v stretnutí proti Argentíne – víťazstvom nad jednotkou hostí Nadiou Podoroskou. Slovenskou deblovou jednotkou je Tereza Mihalíková, ktorá spolu s Viktóriou Hrunčákovou tvorí silný pár, čo sa vo viacerých prípadoch ukázalo ako kľúčové.

Slovinsko zatiaľ v Pohári Billie Jean Kingovej netriumfovalo. Vlani sa predstavilo na záverečnom turnaji v Seville a prebojovalo sa až do semifinále, v ktorom podľahlo Taliansku 0:2. Vo svetovej stovke nemá aktuálne žiadnu hráčku, no obe najlepšie singlistky figurujú tesne za ňou.

V aktuálnom rebríčku krajín v Pohári Billie Jean Kingovej figuruje Slovensko na 11. priečke, Slovinsko je o tri miesta nižšie.

CENY VSTUPENIEK SLOVENSKO – SLOVINSKO

PIATOK 12. apríla 2024, dve dvojhry, začiatok 15.00 h, cena 20 €

SOBOTA 13. apríla 2024, dve dvojhry a štvorhra, začiatok 12.00 h, cena 20 €

Prípadnú zmenu začiatkov oznámime na stránke www.stz.sk.

 

Vložené: 21. 02. 2024       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Lipták: Zdobí nás tímový duch

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták považuje postup na novembrový finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej za veľkú výzvu. Okrem tenistiek Slovenska si miestenku na majstrovstvá sveta družstiev v tenise zabezpečili v kvalifikácii Američanky, Nemky, Britky, Poľky, Rumunky, Japonky a Austrálčanky. Účasť medzi elitnou dvanástkou mali už v predstihu istú úradujúce šampiónky Kanaďanky, vlaňajšie finalistky Talianky, domáce Španielky a Češky ako držiteľky voľnej karty.

 
news img

Renča: Ďakujem za dôveru

Pred duelom proti Veronike Erjavečovej cítila väčšiu nervozitu ako vlani pri debute v Pohári Billie Jean Kingovej proti Nadii Podoroskej. Renáta Jamrichová totiž v prípade víťazstva mohla posunúť slovenské tenistky na finálový turnaj v Seville. Juniorská šampiónka Australian Open sa postupne rozohrala ku kvalitnému výkonu a slovinskú jednotku vyprevadila z kurtu v bratislavskom NTC s kanárom.

 
news img

BJKC: Ohlasy slovinských médií na prehru so Slovenskom

Ohlasy slovinských médií na prehru 0:4 s tenistkami Slovenska v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej v Bratislave:

Delo: "Slovinky neuhrali v Bratislave ani bod a na jeseň ich čakajú záchranárske práce. Slovenky potvrdili úlohu favoritiek a postúpili na finálový turnaj v Seville."
Dnevnik: "Bez Tamary Zidanšekovej a Kaji Juvanovej boli Slovinky bez šance. V Bratislave bolo vymaľované rýchlo, už po úvodnej sobotňajšej dvojhre."
Slovenske Novice: "Neúčasť dvoch najlepších slovinských hráčok sa v dueli so Slovenskom ukázala ako rozhodujúca."
STA: "Prekvapenie sa nekonalo, oslabené Slovinky v Bratislave nestačili na slovenské družstvo."

 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky sa prebojovali na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom stretnutí zdolali na domácej pôde tím Slovinska 4:0. Druhý hrací deň otvorila singlovým zápasom Renáta Jamrichová, ktorá v zápase proti Veronike Erjavečovej získala postupový bod. Za rozhodnutého stavu sa ešte hrala štvorhra, v ktorej víťazstvo Slovenska prikrášlili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.

FOTO: Roman Benický

 
news img

Mečíř: V tíme je dobrá chémia

Presvedčivé víťazstvo Slovenska nad Slovinskom a postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej potešil aj prezidenta Slovenského tenisového zväzu Miloslava Mečířa. Podľa olympijského šampióna vo dvojhre zo Soulu 1988 je to stimul pre celé slovenské tenisové hnutie. Okrem výkonov a výsledkov hráčok ho teší aj výborná chémia v tíme, ktorá v súťaži družstiev hrá rovnako veľkú rolu.

 
news img

Lipták: Postupom sme splnili cieľ

Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej v Seville. V kvalifikačnom dueli zdolali v bratislavskej Peugeot aréne NTC Slovinsko 4:0. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Renáta Jamrichová, ktorá v sobotňajšej dvojhre deklasovala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú 6:2, 6:0. V záverečnej štvorhre zvíťazili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou nad párom Lovričová, Miličová 6:1, 2:6, 10-6.