• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Proti Taliansku na harde

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » Proti Taliansku na harde

 
news img

Slovenské reprezentantky nastúpia v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu Talianska. Stretnutie sa uskutoční 14. - 15. apríla 2023 na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre a jeho víťaz postúpi na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Hrať sa bude s loptičkami značky Dunlop Fort All Court TS. Časy zápasov zatiaľ nie sú definitívne stanovené, po ich potvrdení prinesieme informáciu na zväzových komunikačných kanáloch.

 

Vložené: 18. 01. 2023       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Lipták: Zdobí nás tímový duch

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták považuje postup na novembrový finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej za veľkú výzvu. Okrem tenistiek Slovenska si miestenku na majstrovstvá sveta družstiev v tenise zabezpečili v kvalifikácii Američanky, Nemky, Britky, Poľky, Rumunky, Japonky a Austrálčanky. Účasť medzi elitnou dvanástkou mali už v predstihu istú úradujúce šampiónky Kanaďanky, vlaňajšie finalistky Talianky, domáce Španielky a Češky ako držiteľky voľnej karty.

 
news img

Renča: Ďakujem za dôveru

Pred duelom proti Veronike Erjavečovej cítila väčšiu nervozitu ako vlani pri debute v Pohári Billie Jean Kingovej proti Nadii Podoroskej. Renáta Jamrichová totiž v prípade víťazstva mohla posunúť slovenské tenistky na finálový turnaj v Seville. Juniorská šampiónka Australian Open sa postupne rozohrala ku kvalitnému výkonu a slovinskú jednotku vyprevadila z kurtu v bratislavskom NTC s kanárom.

 
news img

BJKC: Ohlasy slovinských médií na prehru so Slovenskom

Ohlasy slovinských médií na prehru 0:4 s tenistkami Slovenska v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej v Bratislave:

Delo: "Slovinky neuhrali v Bratislave ani bod a na jeseň ich čakajú záchranárske práce. Slovenky potvrdili úlohu favoritiek a postúpili na finálový turnaj v Seville."
Dnevnik: "Bez Tamary Zidanšekovej a Kaji Juvanovej boli Slovinky bez šance. V Bratislave bolo vymaľované rýchlo, už po úvodnej sobotňajšej dvojhre."
Slovenske Novice: "Neúčasť dvoch najlepších slovinských hráčok sa v dueli so Slovenskom ukázala ako rozhodujúca."
STA: "Prekvapenie sa nekonalo, oslabené Slovinky v Bratislave nestačili na slovenské družstvo."

 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky sa prebojovali na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom stretnutí zdolali na domácej pôde tím Slovinska 4:0. Druhý hrací deň otvorila singlovým zápasom Renáta Jamrichová, ktorá v zápase proti Veronike Erjavečovej získala postupový bod. Za rozhodnutého stavu sa ešte hrala štvorhra, v ktorej víťazstvo Slovenska prikrášlili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.

FOTO: Roman Benický

 
news img

Mečíř: V tíme je dobrá chémia

Presvedčivé víťazstvo Slovenska nad Slovinskom a postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej potešil aj prezidenta Slovenského tenisového zväzu Miloslava Mečířa. Podľa olympijského šampióna vo dvojhre zo Soulu 1988 je to stimul pre celé slovenské tenisové hnutie. Okrem výkonov a výsledkov hráčok ho teší aj výborná chémia v tíme, ktorá v súťaži družstiev hrá rovnako veľkú rolu.

 
news img

Lipták: Postupom sme splnili cieľ

Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej v Seville. V kvalifikačnom dueli zdolali v bratislavskej Peugeot aréne NTC Slovinsko 4:0. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Renáta Jamrichová, ktorá v sobotňajšej dvojhre deklasovala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú 6:2, 6:0. V záverečnej štvorhre zvíťazili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou nad párom Lovričová, Miličová 6:1, 2:6, 10-6.