• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

DC: Obrat sa nepodaril

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Obrat sa nepodaril

 
news img

Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal. Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

Martin po prehre neskrýval sklamanie. "Mal som to celé vo vlastných rukách. V druhom sete som viedol 5:2, za stavu 5:4 v treťom sete som mal mečbal, no zápas som nedotiahol do úspešného konca, čo ma veľmi mrzí. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová po takomto zápase. Začal som horšie, no postupne som sa dostal na koňa a dominoval som, no rovnako ako proti Lukášovi Rosolovi som nezvldáol koncovky. Jirkov výkon sa naopak stuopňoval a na konci zápasu hral najlepší tenis."

Podľa slovenského kapitána Dominika Hrbatého boli všetky tri dvojhry ako cez kopírak. "Koncovky setov zvládli lepšie českí tenisti. Neviem, čím to bolo. Možno tým, že boli v minulosti v elitnej svetovej štyridsiatke a majú viac skúsenosti z náročných zápasoch. Našim chalanom chýbalo viac odvahy. Andrej Martin hral od stavu 1:3 v prvom sete veľmi dobre, no nedotiahol to. Chýbala jediná loptička. Pri mečbale Veselý zaservoval do inej strany, ako Andrej čakal. Ak by rozhodovala záverečná dvojhra, Noro Gombos by mal veľkú šancu zdolať Lukáša Rosola. Vo štvorhre boli Filip Polášek s Igorom Zelenayom o triedu lepší. V septembri urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili vo svetovej skupine. Možno to bude môj posledný zápas na kapitánskej lavičke. Dal som si za cieľ v priebehu troch rokoch postúpiť na finálový turnaj a ten sa nám splniť nepodarilo."  

Veselý označil zápas s Martinom za veľmi náročný. "Začal som veľmi dobre, viedol som 3:1, za stavu 3:2 som však pokazil ľahký volej a karta sa obrátila. Androz Martin začal hrať neuveriteľný tenis, všetko vybehal a dokázal zneškodniť moje podania. Aj za nepriaznivého stavu som však veril, že sa to ešte dá otočiť. V treťom sete môj servis začal viac písať, čo mi veľmi pomohlo. Dnes sme si zaslúžili vyhrať obaja, som rád, že aj s prispením šťastia sa to podarilo mne. Bol to môj najťažší daviscupový zápas v kariére."

Český kapitán Jaroslav Navrátil počítal s tým, že Slováci budú tvrdý oriešok. "Vedel som, že nás čaká veľmi náročný zápas. Po prvom dni vyzeralo všetko optimisticky, viedli sme 2:0. Upozorňoval som však, že Slováci budú ešte hrýzť. Priznám sa, že som nečakal, že Andrej Martin bude hrať taký kvalitný tenis. Klobúk dolu pred Jirkom, ako to dokázal otočiť. Dúfam, že v Madride dosiahneme solídny výsledok." (tasr)
        
Kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:
SLOVENSKO - Česko 1:3
Jozef Kovalík - Jiří Veselý 3:6, 5:7
Andrej Martin - Lukáš Rosol 4:6, 4:6
Filip Polášek, Igor Zelenay - Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář 6:4, 6:4
Martin - Veselý 6:4, 5:7, 5:7

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 07. 03. 2020       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: V singli Gombos a Klein

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos. V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Vo štvorhre počíta český kapitán Jaroslav Navrátil s tandemom Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý chce dať príležitosť dvojici Klein, Igor Zelenay.

03. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Hrbatého derniéra s Čechmi?

Na pondelkovej tlačovej konferencii k nomináciam Slovenska a Česka o Pohár priateľstva naznačil Dominik Hrbatý možnosť, že stretnutie v Prahe bude jeho posledným na daviscupovej kapitánskej stoličke. V septembri mal viesť tím v domácom dueli s Čile, no ten preložili kvôli nebezpečnej situácii spojenej s pandémiou koronavírusu na rok 2021.

29. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Aj Davis Cup až o rok

Finálový turnaj Davisovho pohára v Madride preložili na rok 2021. Informovala o tom investičná firma Kosmos a Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Pôvodne sa mal finálový turnaj uskutočniť od 23. do 29. novembra v Madride, ale zastavila ho koronakríza. Nový termín je 22. až 28. novembra 2021. Štartové pole 18-členného podujatia ani vyžrebovanie sa nezmenilo.

26. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko privíta Čile

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára Čile. To je výsledok piatkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe vo februári 2021. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Čile figurovalo na piatej pozícii medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 18. a 19. septembra 2020. Pôjde už o ôsme stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, šieste pod vedením kapitána Dominika Hrbatého.

13. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko nenasadené

Pri žrebe stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára nebude Slovensko v piatok 13. marca nasadené. Znamená to, že tím Dominika Hrbatého si zmeria sily s jedným z dvanástich nasadených tímov (Belgicko, Argentína, Japonsko, Holandsko, Čile, India, Uzbekistan, Brazília, Kórejská republika, Portugalsko, Bosna a Hercegovina, Izrael). Stretnutia sa uskutočnia 18. a 19. septembra 2020 a víťazi postúpia do kvalifikácie vo februári 2021. Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 31. miesto.

09. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko bez Madridu

Slovenskí tenisti zostali po druhý raz za sebou pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Podľa slov kapitána Dominika Hrbatého však boli k postupu do Madridu bližšie ako vlani, keď na antuke v bratislavskom NTC prehrali s Kanadou 2:3. Andrej Martin mal v prvom federálnom derby s Českom veľkú šancu vyrovnať na 2:2, proti Jiřímu Veselému však nepremenil mečbal a Norbert Gombos sa tak nedostal k tomu, aby sa v záverečnej dvojhre pokúsil zavŕšiť dokonalý obrat.

08. 03. 2020
Davis Cup Více zde