• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

DC: Obrat sa nepodaril

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Obrat sa nepodaril

 
news img

Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal. Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

Martin po prehre neskrýval sklamanie. "Mal som to celé vo vlastných rukách. V druhom sete som viedol 5:2, za stavu 5:4 v treťom sete som mal mečbal, no zápas som nedotiahol do úspešného konca, čo ma veľmi mrzí. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová po takomto zápase. Začal som horšie, no postupne som sa dostal na koňa a dominoval som, no rovnako ako proti Lukášovi Rosolovi som nezvldáol koncovky. Jirkov výkon sa naopak stuopňoval a na konci zápasu hral najlepší tenis."

Podľa slovenského kapitána Dominika Hrbatého boli všetky tri dvojhry ako cez kopírak. "Koncovky setov zvládli lepšie českí tenisti. Neviem, čím to bolo. Možno tým, že boli v minulosti v elitnej svetovej štyridsiatke a majú viac skúsenosti z náročných zápasoch. Našim chalanom chýbalo viac odvahy. Andrej Martin hral od stavu 1:3 v prvom sete veľmi dobre, no nedotiahol to. Chýbala jediná loptička. Pri mečbale Veselý zaservoval do inej strany, ako Andrej čakal. Ak by rozhodovala záverečná dvojhra, Noro Gombos by mal veľkú šancu zdolať Lukáša Rosola. Vo štvorhre boli Filip Polášek s Igorom Zelenayom o triedu lepší. V septembri urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili vo svetovej skupine. Možno to bude môj posledný zápas na kapitánskej lavičke. Dal som si za cieľ v priebehu troch rokoch postúpiť na finálový turnaj a ten sa nám splniť nepodarilo."  

Veselý označil zápas s Martinom za veľmi náročný. "Začal som veľmi dobre, viedol som 3:1, za stavu 3:2 som však pokazil ľahký volej a karta sa obrátila. Androz Martin začal hrať neuveriteľný tenis, všetko vybehal a dokázal zneškodniť moje podania. Aj za nepriaznivého stavu som však veril, že sa to ešte dá otočiť. V treťom sete môj servis začal viac písať, čo mi veľmi pomohlo. Dnes sme si zaslúžili vyhrať obaja, som rád, že aj s prispením šťastia sa to podarilo mne. Bol to môj najťažší daviscupový zápas v kariére."

Český kapitán Jaroslav Navrátil počítal s tým, že Slováci budú tvrdý oriešok. "Vedel som, že nás čaká veľmi náročný zápas. Po prvom dni vyzeralo všetko optimisticky, viedli sme 2:0. Upozorňoval som však, že Slováci budú ešte hrýzť. Priznám sa, že som nečakal, že Andrej Martin bude hrať taký kvalitný tenis. Klobúk dolu pred Jirkom, ako to dokázal otočiť. Dúfam, že v Madride dosiahneme solídny výsledok." (tasr)
        
Kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:
SLOVENSKO - Česko 1:3
Jozef Kovalík - Jiří Veselý 3:6, 5:7
Andrej Martin - Lukáš Rosol 4:6, 4:6
Filip Polášek, Igor Zelenay - Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář 6:4, 6:4
Martin - Veselý 6:4, 5:7, 5:7

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 07. 03. 2020       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Zmeny okolo Madridu

Finálový turnaj Davisovho pohára sa v tomto roku odohrá až počas jedenástich dní. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predĺžila podujatie z pôvodných siedmich dní a zvažuje, že ho usporiada v troch mestách namiesto jedného dejiska v Madride. Zúčastní sa na ňom osemnásť krajín v termíne od 25. novembra do 5. decembra 2021.

18. 01. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Proti Čile v septembri

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok rozhodla, že daviscupové stretnutie Slovenska proti Čile sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii prekladá na september. Pôvodný marcový termín bol stále ohrozený kvôli pretrvávajúcej vážnej situácii spôsobenej ochorením Covid-19. Nový termín stretnutia je 17. – 18. september 2021 v AXA aréne NTC.

15. 01. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci prehrali 2:3

Slovenskí tenisti prehrali v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa zaslúžil Jonáš Forejtek, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:4, 6:4. V záverečnej štvorhre zvíťazili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom nad párom Jiří Veselý, Lukáš Rosol 2:6, 6:2, 11:9.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Martin prehral, Česi vedú 2:1

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:2. O druhý bod pre domáce farby sa postaral Zdeněk Kolář, ktorý na antuke Sparty deklasoval Andreja Martina 6:0, 6:2. V záverečnom singli si zmerajú sily Jonáš Forejtek a Filip Horanský.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Gombos vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni priateľského stretnutia daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal českú dvojku Lukáša Rosola hladko 6:3, 6:2. V úvodnej dvojhre zvíťazil Jiří Veselý nad Lukášom Kleinom 7:5, 3:6, 7:5.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Klein na úvod prehral

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 0:1. O úvodný bod pre domáce farby sa postaral Jiří Veselý, ktorý na antuke Sparty zdolal slovenskú dvojku Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:5, 3:6, 7:5. V druhom singli si zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde