• PEUGEOT
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA
 • ADIFEX

Alex: Hrať doma by bola bomba

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Alex: Hrať doma by bola bomba

 
news img

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

"Bola by to bomba. Možno by tam bol väčší stres, no pre nás i pre slovenských tenisových fanúšikov by to bol obrovský zážitok," uviedol najlepší slovenský singlista. Aj Lukáša Kleina by potešilo, keby v septembri mohol hrať proti elitným svetovým tímom v Peugeot aréne Národného tenisového centra. "Bolo by skvelé dotiahnuť finálovú skupinu na Slovensko, ešte viac by nás to motivovalo."

V Srbsku dosiahol slovenský daviscupový tím jedno z najcennejších víťazstiev. Kapitán Tibor Tóth deň pred žrebom ochorel a v Kraljeve nemohol sedieť na lavičke. O to intenzívnejšie to prežíval v hotelovej izbe. "Ľubo Kurhajec ma výborne zastúpil, odviedol fantastickú prácu. Bolo to pre mňa ťažké. Keď človek pozerá zápas v televízii, cíti sa bezradný. Sú to väčšie nervy," zdôraznil Tóth, ktorý postup medzi 16 najlepších tímov sveta považuje za veľký úspech. "My sme za týmto výsledkom išli veľmi dlho. Hráči s celým realizačným tímom vynaložili veľké množstvo energie. Chalani dávajú Davis Cupu 150 percent. Súperov v skupinovej fáze si už moc nenavyberáme. Ale ak by sme hrali doma, to by bola veľká vec, splnil by sa mi sen."

Slováci si postupové oslavy užili, Kurhajec pri nich prišiel o fúzy. "Všetko sa začalo už po zápase na kurte, pokračovalo v šatni a vyvrcholilo v hoteli. Bolo to také milé. Igor Zelenay dvíhal hore hostesky, ktoré nám pridelili a súčasťou osláv bolo aj holenie mojich fúzov. Bolo to veselé, ale v rámci normy." (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Fotogaléria

 • Miloslav Mečíř

   Miloslav Mečíř

 • Tibor Tóth

   Tibor Tóth

 • Ľubomír Kurhajec

   Ľubomír Kurhajec

 • Alex Molčan

   Alex Molčan

 • Lukáš Klein

   Lukáš Klein

 • Igor Zelenay

   Igor Zelenay

 • TK s úspešnými tenistami

   TK s úspešnými tenistami

 
 
Vložené: 05. 02. 2024       Kategória: Davis Cup
 
news img

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde