• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Molčan: Nepodarí sa to každý deň

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Molčan: Nepodarí sa to každý deň

 
news img

Na turnajoch už získal skalpy grandslamového šampióna Švajčiara Stana Wawrinku i Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea. Daviscupové víťazstvo nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom však označil slovenský tenista Alex Molčan za najväčšie v kariére: "Zdolať svetovú päťku v jeho rodných Aténach sa nepodarí každý deň, navyše som získal pre Slovensko rozhodujúci tretí bod. Som rád, že som mohol potešiť všetkých tenisových fanúšikov na Slovensku."

"Koncovku som zvládol naozaj ukážkovo. Bol by som rád, keby to tak bolo aj v iných zápasoch. Teší ma, že to prišlo práve teraz v daviscupovom stretnutí a že sme postúpili do kvalifikácie o finálový turnaj," doplnil dvadsaťpäťročný hráč Národného tenisového centra po životnom triumfe. (stz, tasr)

FOTO: Kostas Kominis

 

Vložené: 17. 09. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Na chalanov som veľmi hrdý

Tibor Tóth sedí na lavičke daviscupového tímu Slovenska od roku 2021. Tým, ako jednotlivé zápasy prežíva, si okamžite získal obľubu tenisových fanúšikov. K stretnutiam pristupuje so srdcom a z lavičky posiela hráčom množstvo dobrých rád a energie. Tentoraz sa však situácia zmenila. Tesne pred začiatkom stretnutia v Kraljeve ochorel a na lavičke ho musel zastúpiť Ľubomír Kurhajec. Tóth celé stretnutie sledoval iba z postele hotelovej izby a ako sám povedal, bolo to oveľa náročnejšie ako množstvo výskokov a krokov na kurte.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Zelenay: Motivácia potiahnuť to do septembra

V Davisovom pohári debutoval už v apríli 2003 v Luxembursku, no vrchol zažil ako 41-ročný. Slovenský tenista Igor Zelenay považuje postup do skupinovej fázy finálového turnaja za top zážitok, ktorý ho motivuje pokračovať v kariére. Deblový špecialista získal po boku Lukáša Kleina v Srbsku rozhodujúci tretí bod.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko dobylo srbskú pevnosť

Pre srbských daviscupových reprezentantov bolo Kraljevo nedobytnou pevnosťou. Slovenskí tenisti však v hale Ibar uštedrili piatemu tímu rebríčka jednu z najkrutejších domácich prehier. Po triumfe 4:0 si premiérovo zahrajú v skupinovej fáze finálového turnaja, Srbov čaká v septembri baráž o udržanie sa v prvej svetovej skupine.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 so Slovenskom

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 s tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára:

Blic: "Srbi utrpeli v dueli proti Slovensku v Kraljeve debakel. Natíska sa otázka, čo by bolo so srbským tenisom, keby nemal Novaka Djokoviča. Podľahnúť 0:4 tímu, ktorý nemá ani jedného hráča v prvej svetovej stovke, je blamáž."

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde