• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX
  • Vodohospodárska výstavba

Alex: Povrch mi celkom vyhovuje

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Alex: Povrch mi celkom vyhovuje

 
news img

Slovenskí daviscupoví reprezentanti sa v čínskom Ču-chaji poctivo pripravujú na stretnutia skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. Jedným z pilierov tímu kapitána Tibora Tótha je už niekoľko rokov Alex Molčan. Ten sa počas prebiehajúcej sezóny trápil so zranením zápästia, ktoré mu napokon v júni operovali. Do turnajového kolotoča sa vrátil minulý týždeň na antukovom challengeri v Come, na ktorom sa mu podarilo postúpiť do semifinále.

Skupinová fáza finálového turnaja sa však hrá na tvrdom povrchu. „Prechod z antuky na hard mi nerobí problém, nie je to nič hrozné. Pol roka som na tvrdom povrchu síce nehral, ale pomerne rýchlo som si zvykol na tajming. Zápästie drží v pohode, nemám s ním žiaden problém, čo ma veľmi teší,“ povedal dvadsaťšesťročný hráč Národného tenisového centra, ktorý by aj napriek menšej zápasovej praxi určite rád zasiahol do hry.

Slováci v Ču-chaji trénujú od stredy, na zápasový dvorec sa prvý raz dostali v piatok. „Hrá sa na betóne, je to celkom rýchle, ale berie to aj spin. Je to klasický hard, aký je na väčšine turnajov, ktoré sa hrajú vonku. Tu sa hrá síce v hale, ale tá je zboku otvorená, takže je to rovnaké. Mne ten povrch celkom vyhovuje.“

V Číne je dôležité dobre sa aklimatizovať, keďže podmienky sú pomerne náročné. „Je to tu iné ako v Európe, teplo a vlhko je brutálne. Všetci sa extrémne potíme. Byť spotený pred prvou loptou síce nie je nič príjemné, ale v pohode si na to zvykáme.“

Slovenská výprava priletela do dejiska skupiny C už v utorok, no všetok čas trávi na kurtoch alebo v hoteli. „Čo sa týka nejakého výletu do okolia, nestihli sme ešte vôbec nič. Všetok čas venujeme príprave. Blízko hotela je nákupné stredisko, tam sme na chvíľu zašli, ale na nič iné sme zatiaľ nemali čas."

O postup z kvalifikácie na finálový turnaj sa slovenský daviscupový tím snažil niekoľko rokov. Prvý raz si na ňom zahrajú práve v Ču-chaji. Špeciálny stres alebo tlak však Alex nepociťuje: „Beriem to klasicky daviscupovo. Myslím si, že šance budú, hráme tri stretnutia, takže keď sa aj jeden deň nevydarí, stále sú ďalšie dva zápasové dni. Atmosféra je fajn, posledné roky sme vyhrávali aj vďaka tomu, že sme sa všetci dokázali navzájom podporovať, držali sme pokope a nikto nekazil atmosféru v kabíne.“

Družina kapitána Tibora Tótha pricestovala do Číny ako prvá zo všetkých tímov. "Prvé dni sme tu boli jediní, takže to bolo celkom vtipné. Nemci pricestovali v piatok, z Čiľanov som dnes videl trénovať Tabila. Američania tu ešte stále nie sú," doplnil na záver Molčan.

 

Vložené: 07. 09. 2024       Kategória: Davis Cup
 
news img

Mečíř spomína na finále DC 2005

Pre prezidenta Slovenského tenisového zväzu Miloslava Mečířa je daviscupové finále s Chorvátskom aj po 20 rokoch výnimočný zážitok. Štvrtého decembra 2005 bol v bratislavskom NTC v pozícii kapitána tímu blízko k zisku „šalátovej misy“. V dramatickom dueli jeho zverenci napokon prehrali 2:3, no dosiahli jeden z najväčších úspechov v ére samostatnosti Slovenska.

04. 12. 2025
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Proti Francúzsku v Le Portel

Slovenskí tenisti odohrajú zápas 1. kola kvalifikácie Davisovho pohára na pôde Francúzska na harde v Le Portel. Hrať sa bude 7. a 8. februára 2026 v hale Chaudron s kapacitou 3400 divákov, ktorá je domovským stánkom basketbalového klubu ESSM Le Portel. Informovala o tom Francúzska tenisová federácia na svojej oficiálnej webovej stránke.

03. 12. 2025
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko proti Francúzsku

Slovenskí tenisti sa predstavia v 1. kole budúcoročnej kvalifikácie Davisovho pohára na pôde Francúzska. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v talianskej Bologni. Hrať sa bude 6. a 7. alebo 7. a 8. februára 2026. Víťazi 13 duelov postúpia do septembrového 2. kola kvalifikácie, v ktorom sa bude bojovať o miestenky na finálový turnaj. Ten sa aj v ďalších dvoch rokoch uskutoční v Bologni. Slováci by sa v prípade úspechu v stretnutí s Francúzskom stretli s víťazom duelu medzi druhou nasadenou Kanadou a Brazíliou.

22. 11. 2025
Davis Cup Více zde
 
news img

Tibor Tóth: Odolali sme tlaku

Slovenskí tenisti počas uplynulých dvoch dní splnili svoj cieľ a vybojovali si účasť v budúcoročnej kvalifikácii o účasť na finálovom turnaji Davisovho pohára. Zverenci kapitána Tibora Tótha si v domácom prostredí poradili s Kolumbiou 3:1, pričom čerešničkou na torte bolo skvelé predstavenie skúseného Norberta Gombosa, ktorý bol po bezchybnom výkone strojcom rozhodujúceho bodu.

14. 09. 2025
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria postupu Slovákov

Bratislavské Národné tenisové centrum zažilo v sobotu veľkú postupovú radosť. V stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Kolumbiou pridala druhý bod na stranu domácich deblová dvojica Miloš Karol, Lukáš Klein a Slovensko sa dostalo do výhody. Rozhodujúci tretí bod získal po veľmi dobrom výkone Norbert Gombos. Pri oboch zápasoch bol objektív Romana Benického.

13. 09. 2025
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Hlasy Slovákov po rozhodnutí

Slovenskí daviscupoví reprezentanti zdolali v stretnutí I. svetovej skupiny reprezentáciu Kolumbie 3:1 a zabezpečili si postup do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj. Rozhodujúci bod získal Norbert Gombos, ktorý v súboji jednotiek nahradil pôvodne nominovaného Lukáša Kleina a lídra kolumbijskej lavičky Nicolasa Mejíu zdolal po výbornom výkone 6:4, 6:4.

13. 09. 2025
Davis Cup Více zde