• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

DC: Slovensko bez Madridu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Slovensko bez Madridu

 
news img

Slovenskí tenisti zostali po druhý raz za sebou pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Podľa slov kapitána Dominika Hrbatého však boli k postupu do Madridu bližšie ako vlani, keď na antuke v bratislavskom NTC prehrali s Kanadou 2:3. Andrej Martin mal v prvom federálnom derby s Českom veľkú šancu vyrovnať na 2:2, proti Jiřímu Veselému však nepremenil mečbal a Norbert Gombos sa tak nedostal k tomu, aby sa v záverečnej dvojhre pokúsil zavŕšiť dokonalý obrat.

Slováci v daviscupovej histórii ešte nikdy neotočili zápas, v ktorom po prvom dni prehrávali 0:2. "Po štvorhre, v ktorej boli Filip Polášek s Igorom Zelenayom o triedu lepší ako Jonáš Forejtek so Zdenkom Kolářom, sme sa dostali psychicky na koňa. Myslím si, že toto stretnutie sme prehrali o jednu loptičku, Madrid nám ušiel o vlások. Ak by Andrej Martin vyhral, Noro Gombos by mal obrovskú šancu zdolať Lukáša Rosola. Andrej bol v prvých dvoch setoch lepší hráč. Veselý na konci druhého dejstva trochu pritvrdil, začal byť aktívnejší. Andrej za stavu 5:3 trochu zvoľnil. V treťom sete však opäť vystupňoval svoj výkon a dostal sa k mečbalu, ktorý však nepremenil a koncovku zvládol lepšie Veselý," uviedol sklamaný Hrbatý.

Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 mohli opäť hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj. Súpera spoznajú v piatok 13. marca, keď je na programe žreb. Hrbatý nevylúčil, že to bude jeho derniéra na kapitánskej lavičke. Ako možného nástupcu by si vedel predstaviť Mariána Vajdu - trénera mužskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča. "Dal som si za cieľ v priebehu troch rokov postúpiť do Madridu, no ten sa nám splniť nepodarilo. Možno nie som až taký dobrý kapitán ako som si myslel. Možno aj moje chyby sa podpísali pod to, že sme nepostúpili na finálový turnaj. Možno som mal Andrejovi zakričať, aby si pri mečbale kryl forhend, no nechcel som, aby to Česi počuli. Kapitánska funkcia je náročná, na kurte som denne strávil 12 hodín. Prvý som vstával a posledný išiel spať. Robím to z lásky k tenisu, finančne je to slabo ohodnotené. Teraz sa treba zachrániť a potom uvidíme, možno to ešte prehodnotím alebo chalani budú trvať na tom, aby som zostal. Marošovi Vajdovi som už naznačil, či by to nechcel prebrať. Jeho skúsenosti by nám mohli pomôcť dostať sa do Madridu. Možno by vedel dať chalanom to, čo ja im dať neviem."

Hrbatý sa napriek prehre s Českom snažil nájsť aj pozitíva. Za najväčšiu devízu považuje to, že v tíme sa vytvorila skvelá partia. "Po prvom dni sme boli v zložitej situácii, no tím sa dal dohromady, zabojoval a takmer sme to otočili. Za tri roky sme toho veľa urobili. Chalani si navzájom fandia a na tréningy chodia aj tí, ktorí nefigurujú v nominácii. Lukáš Lacko teraz chodil trénovať debla a snažil sa pomôcť. Táto partia chalanov má niečo do seba a posúva ich to aj v individuálnej kariére. Prajem im, aby im to vydržalo. Každý rok sme bližšie a bližšie k Madridu. Jojo Kovalík sa vracia po zranení, Andrej Martin sa vrátil do elitnej svetovej stovky. Tvrdím, že pre Nora Gombosa budú najbližšie dva-tri roky najúspešnejšie v kariére a v rebríčku ATP bude okolo 60.-70. miesta. Ak sa Filip s Igorom budú v debli ešte dva roky motať na okruhu, budeme mať silný tím, ktorý môže pomýšľať na postup na finálový turnaj." (tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Fotogaléria


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  

 
 
Vložené: 08. 03. 2020       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: V singli Gombos a Klein

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos. V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Vo štvorhre počíta český kapitán Jaroslav Navrátil s tandemom Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý chce dať príležitosť dvojici Klein, Igor Zelenay.

03. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Hrbatého derniéra s Čechmi?

Na pondelkovej tlačovej konferencii k nomináciam Slovenska a Česka o Pohár priateľstva naznačil Dominik Hrbatý možnosť, že stretnutie v Prahe bude jeho posledným na daviscupovej kapitánskej stoličke. V septembri mal viesť tím v domácom dueli s Čile, no ten preložili kvôli nebezpečnej situácii spojenej s pandémiou koronavírusu na rok 2021.

29. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Aj Davis Cup až o rok

Finálový turnaj Davisovho pohára v Madride preložili na rok 2021. Informovala o tom investičná firma Kosmos a Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Pôvodne sa mal finálový turnaj uskutočniť od 23. do 29. novembra v Madride, ale zastavila ho koronakríza. Nový termín je 22. až 28. novembra 2021. Štartové pole 18-členného podujatia ani vyžrebovanie sa nezmenilo.

26. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko privíta Čile

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára Čile. To je výsledok piatkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe vo februári 2021. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Čile figurovalo na piatej pozícii medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 18. a 19. septembra 2020. Pôjde už o ôsme stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, šieste pod vedením kapitána Dominika Hrbatého.

13. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko nenasadené

Pri žrebe stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára nebude Slovensko v piatok 13. marca nasadené. Znamená to, že tím Dominika Hrbatého si zmeria sily s jedným z dvanástich nasadených tímov (Belgicko, Argentína, Japonsko, Holandsko, Čile, India, Uzbekistan, Brazília, Kórejská republika, Portugalsko, Bosna a Hercegovina, Izrael). Stretnutia sa uskutočnia 18. a 19. septembra 2020 a víťazi postúpia do kvalifikácie vo februári 2021. Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 31. miesto.

09. 03. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Obrat sa nepodaril

Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal. Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

07. 03. 2020
Davis Cup Více zde