• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

DC: Slovensko bez Madridu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Slovensko bez Madridu

 
news img

Slovenskí tenisti zostali po druhý raz za sebou pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Podľa slov kapitána Dominika Hrbatého však boli k postupu do Madridu bližšie ako vlani, keď na antuke v bratislavskom NTC prehrali s Kanadou 2:3. Andrej Martin mal v prvom federálnom derby s Českom veľkú šancu vyrovnať na 2:2, proti Jiřímu Veselému však nepremenil mečbal a Norbert Gombos sa tak nedostal k tomu, aby sa v záverečnej dvojhre pokúsil zavŕšiť dokonalý obrat.

Slováci v daviscupovej histórii ešte nikdy neotočili zápas, v ktorom po prvom dni prehrávali 0:2. "Po štvorhre, v ktorej boli Filip Polášek s Igorom Zelenayom o triedu lepší ako Jonáš Forejtek so Zdenkom Kolářom, sme sa dostali psychicky na koňa. Myslím si, že toto stretnutie sme prehrali o jednu loptičku, Madrid nám ušiel o vlások. Ak by Andrej Martin vyhral, Noro Gombos by mal obrovskú šancu zdolať Lukáša Rosola. Andrej bol v prvých dvoch setoch lepší hráč. Veselý na konci druhého dejstva trochu pritvrdil, začal byť aktívnejší. Andrej za stavu 5:3 trochu zvoľnil. V treťom sete však opäť vystupňoval svoj výkon a dostal sa k mečbalu, ktorý však nepremenil a koncovku zvládol lepšie Veselý," uviedol sklamaný Hrbatý.

Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 mohli opäť hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj. Súpera spoznajú v piatok 13. marca, keď je na programe žreb. Hrbatý nevylúčil, že to bude jeho derniéra na kapitánskej lavičke. Ako možného nástupcu by si vedel predstaviť Mariána Vajdu - trénera mužskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča. "Dal som si za cieľ v priebehu troch rokov postúpiť do Madridu, no ten sa nám splniť nepodarilo. Možno nie som až taký dobrý kapitán ako som si myslel. Možno aj moje chyby sa podpísali pod to, že sme nepostúpili na finálový turnaj. Možno som mal Andrejovi zakričať, aby si pri mečbale kryl forhend, no nechcel som, aby to Česi počuli. Kapitánska funkcia je náročná, na kurte som denne strávil 12 hodín. Prvý som vstával a posledný išiel spať. Robím to z lásky k tenisu, finančne je to slabo ohodnotené. Teraz sa treba zachrániť a potom uvidíme, možno to ešte prehodnotím alebo chalani budú trvať na tom, aby som zostal. Marošovi Vajdovi som už naznačil, či by to nechcel prebrať. Jeho skúsenosti by nám mohli pomôcť dostať sa do Madridu. Možno by vedel dať chalanom to, čo ja im dať neviem."

Hrbatý sa napriek prehre s Českom snažil nájsť aj pozitíva. Za najväčšiu devízu považuje to, že v tíme sa vytvorila skvelá partia. "Po prvom dni sme boli v zložitej situácii, no tím sa dal dohromady, zabojoval a takmer sme to otočili. Za tri roky sme toho veľa urobili. Chalani si navzájom fandia a na tréningy chodia aj tí, ktorí nefigurujú v nominácii. Lukáš Lacko teraz chodil trénovať debla a snažil sa pomôcť. Táto partia chalanov má niečo do seba a posúva ich to aj v individuálnej kariére. Prajem im, aby im to vydržalo. Každý rok sme bližšie a bližšie k Madridu. Jojo Kovalík sa vracia po zranení, Andrej Martin sa vrátil do elitnej svetovej stovky. Tvrdím, že pre Nora Gombosa budú najbližšie dva-tri roky najúspešnejšie v kariére a v rebríčku ATP bude okolo 60.-70. miesta. Ak sa Filip s Igorom budú v debli ešte dva roky motať na okruhu, budeme mať silný tím, ktorý môže pomýšľať na postup na finálový turnaj." (tasr)

FOTO: Roman Benický

 

Fotogaléria


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  


 •  

 
 
Vložené: 08. 03. 2020       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Zmeny okolo Madridu

Finálový turnaj Davisovho pohára sa v tomto roku odohrá až počas jedenástich dní. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predĺžila podujatie z pôvodných siedmich dní a zvažuje, že ho usporiada v troch mestách namiesto jedného dejiska v Madride. Zúčastní sa na ňom osemnásť krajín v termíne od 25. novembra do 5. decembra 2021.

18. 01. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Proti Čile v septembri

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok rozhodla, že daviscupové stretnutie Slovenska proti Čile sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii prekladá na september. Pôvodný marcový termín bol stále ohrozený kvôli pretrvávajúcej vážnej situácii spôsobenej ochorením Covid-19. Nový termín stretnutia je 17. – 18. september 2021 v AXA aréne NTC.

15. 01. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci prehrali 2:3

Slovenskí tenisti prehrali v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa zaslúžil Jonáš Forejtek, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:4, 6:4. V záverečnej štvorhre zvíťazili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom nad párom Jiří Veselý, Lukáš Rosol 2:6, 6:2, 11:9.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Martin prehral, Česi vedú 2:1

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:2. O druhý bod pre domáce farby sa postaral Zdeněk Kolář, ktorý na antuke Sparty deklasoval Andreja Martina 6:0, 6:2. V záverečnom singli si zmerajú sily Jonáš Forejtek a Filip Horanský.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Gombos vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni priateľského stretnutia daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal českú dvojku Lukáša Rosola hladko 6:3, 6:2. V úvodnej dvojhre zvíťazil Jiří Veselý nad Lukášom Kleinom 7:5, 3:6, 7:5.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Klein na úvod prehral

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 0:1. O úvodný bod pre domáce farby sa postaral Jiří Veselý, ktorý na antuke Sparty zdolal slovenskú dvojku Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:5, 3:6, 7:5. V druhom singli si zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde