• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

DC: Príprava v plnom prúde

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Príprava v plnom prúde

 
news img

Slovenský daviscupový tím čaká 17. - 18. septembra stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Čile. V oficiálnej nominácii kapitána Tibora Tótha figuruje pätica hráčov - Norbert Gombos, Alex Molčan, Lukáš Klein, Filip Polášek a Igor Zelenay. V príprave s tímom je aj Lukáš Lacko. Pre Tótha to bude premiéra na lavičke Slovenska, vo funkcii kapitána vystriedal Dominika Hrbatého. Trénermi sú Ľubomír Kurhajec a Tomáš Krupa. O kondičnú prípravu sa stará Dávid Olasz.

Oficiálne tréningy oboch družstiev sú v NTC aréne v Bratislave v plnom prúde. V dejisku je už kompletná zostava z Čile. Lídrom výberu kapitána Nicolasa Massúa je aktuálne sedemnásty hráč rebríčka ATP Cristian Garin, ďalej v nominácii figurujú Alejandro Tabilo, Marcelo Tomás Barrios Vera, Nicolás Jarry a Matias Soto.

Žreb stretnutia sa ukutoční vo štvrtok. V piatok sa odohrajú prvé dvojhry, v sobotu je na programe štvorhra a záverečné dvojhry.

FOTO: Roman Benický

 

Fotogaléria

 • Norbert Gombos

   Norbert Gombos

 • Alex Molčan

   Alex Molčan

 • Norbert Gombos

   Norbert Gombos

 • Norbert Gombos s Filipom Poláškom

   Norbert Gombos s Filipom Poláškom

 • Tomáš Krupa, Tibor Tóth

   Tomáš Krupa, Tibor Tóth

 • Igor Zelenay, Filip Polášek

   Igor Zelenay, Filip Polášek

 • Lukáš Klein

   Lukáš Klein

 • Ľubomír Kurhajec (druhý zľava)

   Ľubomír Kurhajec (druhý zľava)

 • Lukáš Klein

   Lukáš Klein

 • Cristian Garin

   Cristian Garin

 • Nicolás Massú

   Nicolás Massú

 • Cristian Garin, Nicolás Jarry

   Cristian Garin, Nicolás Jarry

 • Príprava čilského tímu

   Príprava čilského tímu

 • Príprava čilského tímu

   Príprava čilského tímu

 • Príprava čilského tímu

   Príprava čilského tímu

 
 
Vložené: 14. 09. 2021       Kategória: Davis Cup
 
news img

Ohlasy čilských médií na Garinovu prehru s Gombosom

Ohlasy čilských médií na prehru 1:3 so Slovenskom v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára tenisových družstiev v Bratislave: 

El Mercurio: "Garin inkasoval od 115. hráča svetového rebríčka ATP nečakaný debakel a Čile po prehre so Slovenskom prišlo o šancu bojovať o finálový turnaj Davisovho pohára."

El Tercera: "Po matnom výkone dostal Garin na frak a Čile bude bojovať iba o udržanie sa v 1. svetovej skupine."

Las Ultimas Noticias: "Namiesto zisku vyrovnávajúceho bodu pre Čile prišla tvrdá facka. Garin sa dušoval, že ho hladká prehra s Gombosom posilní."

La Cuarta: "Garin dostal studenú sprchu a Čile môže zabudnúť na postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride." (tasr)

FOTO: Roman Benický

19. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombos: Dávam do toho maximum

Už pri daviscupovej premiére v dueli proti Rakúsku naznačil, že by raz mohol byť nástupcom Dominika Hrbatého. Norbert Gombos získal skalp vlaňajšieho šampióna US Open Dominica Thiema a dokázal strhnúť publikum v bratislavskom NTC. Po jeho dominantnom výkone a demontáži čilskej jednotky Cristiana Garina sa opäť vynorili spomienky na slovenského tenisového hrdinu.

19. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Massú: Gombos hral famózne

Čilský kapitán daviscupového tímu Nicolas Massú i jednotka Cristian Garin sa netajili tým, že do Bratislavy prišli nad Slovenskom zvíťaziť. O to väčšie bolo ich sklamanie po fenomenálnom víťazstve Gombosa nad Garinom, ktoré znamenalo triumf Slovenska 3:1. Obaja sa však zhodli, že Gombos bol na kurte nezastaviteľný.

19. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Národné tenisové centrum zažilo v sobotu explóziu radosti. Druhý bod na stranu domácich pridala skúsená deblová dvojica Filip Polášek, Igor Zelenay a Slovensko sa dostalo do výhody. Rozhodujúci tretí bod pridal pre Slovensko po fantastickom výkone Norbert Gombos. Pri oboch zápasoch bol objektív Romana Benického.

18. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Moška: Fantastický úspech celého tímu

Generálny sekretár STZ Igor Moška neskrýval nadšenie z víťazstva daviscupového tímu Slovenska nad Čile: "Gratulujem celému tímu na čele s kapitánom Tiborom Tóthom k skvelému víťazstvu 3:1 nad reprezentáciou Čile! Úžasný výkon Norberta Gombosa v rozhodujúcom zápase proti svetovej sedemnástke Cristianovi Garinovi bol v NTC fantastický tenisový zážitok v skvelej atmosfére a znamenal víťazstvo Slovenska. Je to skvelý úspech celého tímu. Veľmi to chlapcom prajem."

18. 09. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombi: Bola to symfónia

Norbert Gombos mal po zisku rozhodujúceho bodu v daviscupovom stretnutí s Čile dvojnásobnú radosť. Súperovej jednotke Cristianovi Garinovi odplatil aj s úrokmi prehru z US Open a jeho osobný tréner Tibor Tóth tak zažil víťaznú premiéru na kapitánskej lavičke. Tridsaťjedenročný hráč NTC priznal, že ani vo sne mu nenapadlo, že by mohol sedemnástemu hráčovi svetového rebríčka ATP uštedriť debakel 6:0, 6:1.

18. 09. 2021
Davis Cup Více zde