• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

DC: Slováci vycestujú do Srbska

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Slováci vycestujú do Srbska

 
news img

Slovenskí tenisti sa predstavia v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Davisovho Pohára 2024 v Srbsku. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 2. - 3. alebo 3. - 4. februára. Slovenský tím bol pred žrebom nenasadený a okrem Srbska ešte mohol dostať za súpera Kanadu, Chorvátsko, Nemecko, Holandsko, Česko, USA, Fínsko, Francúzsko, Kazachstan, Švédsko alebo Čile.

V skupinovej fáze finálového turnaja sa v septembri 2024 predstaví 16 krajín. Istú účasť už majú tohtoroční finalisti Taliansko s Austráliou a Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet. Vyvrcholenie prestížnej súťaže za účasti ôsmich najlepších tímov sa rovnako ako tento rok uskutoční v novembri v Malage.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška považuje Srbov za jasných favoritov. "Je veľká škoda, že Srbsko neprivítame doma. Pre slovenských fanúšikov by to bol veľký sviatok rovnako ako v roku 2008, keď prišiel do Bratislavy aj Novak Djokovič. Domáci budú jasní favoriti, naši chalani nemajú čo stratiť. Uvidíme, či Srbi nastúpia v najsilnejšom zložení aj s Djokovičom. Veľa bude záležať na tom, ako Novakovi vyjde Australian Open," uviedol Moška.

Slováci vo februári prehrali v kvalifikácii v holandskom Groningene 0:4. V septembri zvíťazili v Aténach nad domácim Gréckom vo svojom strede so Stefanosom Tsitsipasom 3:1 a v roku 2024 tak opäť zabojujú o finálový turnaj. Srbi boli na tohtoročnom finálovom turnaji blízko k postupu do boja o "šalátovú misu". Djokovič však v semifinále proti Talianovi Jannikovi Sinnerovi nevyužil tri mečbaly a následne neuspel ani vo štvorhre po boku Miomira Kecmanoviča. (stz, tasr)

 

Vložené: 26. 11. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Na chalanov som veľmi hrdý

Tibor Tóth sedí na lavičke daviscupového tímu Slovenska od roku 2021. Tým, ako jednotlivé zápasy prežíva, si okamžite získal obľubu tenisových fanúšikov. K stretnutiam pristupuje so srdcom a z lavičky posiela hráčom množstvo dobrých rád a energie. Tentoraz sa však situácia zmenila. Tesne pred začiatkom stretnutia v Kraljeve ochorel a na lavičke ho musel zastúpiť Ľubomír Kurhajec. Tóth celé stretnutie sledoval iba z postele hotelovej izby a ako sám povedal, bolo to oveľa náročnejšie ako množstvo výskokov a krokov na kurte.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Zelenay: Motivácia potiahnuť to do septembra

V Davisovom pohári debutoval už v apríli 2003 v Luxembursku, no vrchol zažil ako 41-ročný. Slovenský tenista Igor Zelenay považuje postup do skupinovej fázy finálového turnaja za top zážitok, ktorý ho motivuje pokračovať v kariére. Deblový špecialista získal po boku Lukáša Kleina v Srbsku rozhodujúci tretí bod.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko dobylo srbskú pevnosť

Pre srbských daviscupových reprezentantov bolo Kraljevo nedobytnou pevnosťou. Slovenskí tenisti však v hale Ibar uštedrili piatemu tímu rebríčka jednu z najkrutejších domácich prehier. Po triumfe 4:0 si premiérovo zahrajú v skupinovej fáze finálového turnaja, Srbov čaká v septembri baráž o udržanie sa v prvej svetovej skupine.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 so Slovenskom

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 s tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára:

Blic: "Srbi utrpeli v dueli proti Slovensku v Kraljeve debakel. Natíska sa otázka, čo by bolo so srbským tenisom, keby nemal Novaka Djokoviča. Podľahnúť 0:4 tímu, ktorý nemá ani jedného hráča v prvej svetovej stovke, je blamáž."

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde