• TIPOS
  • AXA

DC: Slovensko je nenasadené

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Slovensko je nenasadené

Pri žrebe stretnutí I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nebude Slovensko v stredu 6. februára nasadené. Znamená to, že v štyroch prípadoch by Hrbatého tím hral v septembri vonku (Švédsko, Rakúsko, Maďarsko, Portugalsko) a vo dvoch by o výhode domáceho prostredia rozhodol dodatočný žreb (Česko, Švajčiarsko). Slovensku patrí v najnovšom daviscupovom rebríčku 29. miesto.

Nenasadené krajiny I. skupiny euro-africkej zóny: Bielorusko, Bosna a Herzegovina, Fínsko, Iszrael, SLOVENSKO (29.), Ukrajina.

Stretnutia sa uskutočnia 13. a 14. alebo 14. a 15. septembra 2019. Víťazi postupujú do kvalifikácie vo februári 2020.

DC: Víťazstvo vo fotografiách

Slovenskí tenisti sa víťazstvom nad Švajčiarskom prebojovali do kvalifikácie Davisovho pohára o postup na finálový turnaj do Madridu 2020. Doležitý druhý bod pridali deblisti Filip Polášek s Igorom Zelayom, rozhodujúci tretí získal Norbert Gombos. Takto zachytil objektív Romana Benického druhý deň stretnutia.

15. 09. 2019
Davis Cup Více zde

Slovensko v marci o Madrid!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase I. skupiny euro-africkej zóny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.

14. 09. 2019

DC: Po štvorhre vedieme 2:1

Slovenskí tenisti vedú v stretnutí I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Švajčiarskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Henri Laaksonen, Jerome Kym za 80 minút 6:3, 6:3. Slováci sú tak bližšie k účasti v marcovej kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj v Madride.

DC: Štvorhra od 16.00

Daviscupové stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny medzi Slovenskom a Švajčiarskom pokračuje v sobotu v AXA aréne NTC štvorhrou a záverečnými dvoma dvojhrami. Program otvoria od 16.00 h deblisti Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí nastúpia proti Henrimu Laaksonenovi so Jeromom Kymom, ktorý vo švajčiarskej nominácii nahradil pôvodne nominovaného Marca-Andreu Hüslera. Po 30-minútovej prestávke by mal nasledovať súboj jednotiek Martina Kližana proti Henrimu Laaksonenovi a zápas dvojek Andreja Martina so Sandrom Ehratom.

Prvý deň vo fotografiách

Po piatkových úvodných dvojhrách stretnutia I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom je stav nerozhodný 1:1. O body sa zaslúžili dvojky oboch tímov - Švajčiar Sandro Ehrat a Slovák Andrej Martin. Pozrite si prvý deň stretnutia vo fotografiách Romana Benického.

DC: Martin vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni zápasu I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Andrej Martin, ktorý zdolal švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 6:2, 4:6, 7:5. Sobotňajší program otvorí o 16.00 h štvorhra, v ktorej by mali nastúpiť Filip Polášek s Igorom Zelenayom proti páru Marc-Andrea Hüsler, Laaksonen.