• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: SR v skupine C v Ču-chaji

 
news img

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

Slovenskí tenisti boli pred žrebom v treťom koši spoločne s Francúzmi, Britmi a Belgičanmi, s týmito tímami sa nemohli stretnúť. Z prvého koša im vytiahli Nemcov, z druhého Američanov a zo štvrtého Čile. Slováci sa prebojovali medzi elitnú 16-ku vďaka februárovému víťazstvu 4:0 nad domácim Srbskom na antuke v Kraljeve. Od vzniku nového formátu súťaže v roku 2019 sa im to podarilo prvýkrát.

S Nemcami má slovenský tím priaznivú bilanciu 1:0, v septembri 2003 ich zdolal v baráži o účasť vo svetovej skupine v bratislavskom NTC 3:2. S Američanmi prehral všetky vzájomné zápasy, naposledy na jeseň 2014 v Chicagu 0:5. Čiľanov zdolal v Tóthovej premiére na kapitánskej lavičke v septembri 2021 v Bratislave 3:1. Dva body vtedy získal Norbert Gombos, ktorý zvíťazil nad Nicolasom Jarrym a v dueli tímových jednotiek deklasoval Cristiana Garina. (stz, tasr)

Žreb skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára:
A-skupina (Bologna): Taliansko, Holandsko, Belgicko, Brazília
B-skupina (Valencia): Austrália, Česko, Francúzsko, Španielsko
C-skupina (Ču-chaj): Nemecko, USA, SLOVENSKO, Čile
D-skupina (Manchester): Kanada, Fínsko, Veľká Británia, Argentína 

 

Vložené: 19. 03. 2024       Kategória: Davis Cup
 
news img

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde