Po prvom dni 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Po prvom dni 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni stretnutia o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára s Bieloruskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod hostí  sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil líder bieloruského tímu Jegor Gerasimov, ktorý zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa 3:6, 6:4, 6:4. Sobotňajší program otvorí o 13.00 h štvorhra, v ktorej by mali nastúpiť Martin Kližan s Filipom Poláškom proti páru Max Mirnyj, Andrej Vasilevskij.

Gombos nastúpil na súboj s Gerasimovom povzbudený triumfom Kližana nad Alexandrom Zgirovským. Zverenec trénera Ladislava Simona v prvom sete skvele podával a Kvalitnými returnami eliminoval Gerasimovov servis, ktorý je najväčšou zbraňou Bielorusa. Pri dlhších výmenách dokázal Gombos súpera rozbehať, jeho údery mali potrebnú razanciu i optimálnu dĺžku. Za stavu 1:1 prelomil Gerasimovovo podanie, rovnaký kúsok sa mu podaril aj v deviatom geme a prvý set získal vo svoj prospech.
      V druhom dejstve Gerasimov zlepšil returny a pridal na agresivite. Za stavu 2:2 prvýkrát v zápase Gombosa brejkol, hoci slovenský reprezentant viedol 40:15 a v ďalšom priebehu setu mu stačilo držať si servis. Za stavu 4:5 síce čelil brejkbalu, no potom mu trikrát zafungovalo prvé podania a vynútil si tretí set. O jeho osude rozhodol gem za stavu 3:3, v ktorom Gerasimov využil štvrtý brejkbal a zobral Gombosovi servis. V desiatom geme premenil Bielorus hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Gombosom na 2:0. V roku 2015 ho zdolal v NTC na challengeri Slovak Open, ktorý napokon vyhral.
   Gombosa prehra veľmi mrzela. "Som veľmi sklamaný, lebo celý zápas som hral dobrý tenis. Rozhodlo pár lôpt. V prvom sete som podal nadštandardný výkon. V druhom sete som mal milimetrové auty. Robil som čo som mohol, ale nevyšlo to. Gerasimov sa postupne rozohral a dostal sa na koňa. Výborne servoval, pri jeho podaní som sa ťažko dostával k brejkbalom. Opäť som prehral tesný zápas. Veľmi som chcel vyhrať. Po skončení duelu sa ma zmocnila obrovská frustrácia, bol som dosť nahnevaný," priznal Gombos.

"Bol to vynikajúci zápas, obaja hrali dobrý tenis. Noro bol v prvom sete excelentný. V druhom už prišli chyby. V treťom sete prišli opäť jedna-dve ľahké chyby a Gerasimov ich využil, dobre servoval. Bol to výborný zápas, niet čo ľutovať. Zajtra je ďalší deň, ale aspoň vieme čo na Gerasimova hrať. Sme tam, kde sme začali. Nie je to nič super, ani nič tragické. Trochu som dúfal, že Noro pridá druhý bod. Gerasimov však potvrdil, že je skúsený hráč," vyjadril sa kapitán SR Dominik Hrbatý.
      Gerasimov označil zápas s Gombosom za veľmi náročný. "Norbert hral veľmi dobre, ja som sa dlho nevedel dostať do správneho tempa. Snažil som sa však bojovať a počúvať rady nášho kapitána Vladimira Volčkova. To napokon prinieslo obrat v zápase a moje víťazstvo."

Volčkov ocenil výkony všetkých štyroch singlistov. "Mám z toho veľmi pozitívny dojem a som šťastný, že môžem byť súčasťou tohto zápasu. Všetci aktéri ukázali na dvorci veľké srdce. Kližan demonštroval, že je to dominantný hráč, Duel medzi Gerasimovom s Gombosom bol obrovskou bitkou, som veľmi rád, že so šťastným koncom pre Jegora."   (tasr)

O postup do svetovej skupiny Davisovho pohára:
      SLOVENSKO - Bielorusko 1:1 po prvom dni
      Martin Kližan - Alexander Zgirovskij 6:1, 6:4
      Norbert GOMBOS - Jegor Gerasimov 6:3, 4:6, 4:6

Vložené: 26. 10. 2018       Kategória: Davis Cup

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.