• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Gombos: Dávam do toho maximum

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Gombos: Dávam do toho maximum

 
news img

Už pri daviscupovej premiére v dueli proti Rakúsku naznačil, že by raz mohol byť nástupcom Dominika Hrbatého. Norbert Gombos získal skalp vlaňajšieho šampióna US Open Dominica Thiema a dokázal strhnúť publikum v bratislavskom NTC. Po jeho dominantnom výkone a demontáži čilskej jednotky Cristiana Garina sa opäť vynorili spomienky na slovenského tenisového hrdinu.

"Dodo Hrbatý je daviscupová legenda. Do každého zápasu dával srdce i dušu a v tejto tímovej súťaži zdolal mnohých popredných svetových hráčov. Aj pre mňa bol veľká inšpirácia. Tiež sa snažím v každom dueli dať do toho maximum. Uvedomujem si, že hrám za Slovensko a reprezentujem svoju krajinu," uviedol Gombos, ktorý prispel k triumfu 3:1 nad silným juhoamerickým tímom dvoma bodmi.

Najlepší slovenský singlista vyzdvihol prínos nového daviscupového kapitána Tibora Tótha, ktorý zažil úspešnú oficiálnu premiéru v tejto funkcii. "Tibor vytvoril pohodu, čo je vždy veľmi dôležité. Tri roky pôsobil ako tréner v tíme, ktorý viedol Domino Hrbatý, podieľal sa na dôležitých rozhodnutiach. Jeho vymenovanie do funkcie kapitána bola správna voľba, čo potvrdil aj duel proti Čile," zdôraznil Gombos.

Tóth označil za kľúč k úspechu kvalitnú prípravu: "Dbali sme na to, aby chalani išli na zápasy dobre naladení, aby neboli prepálení. Už v utorok tri dni pred začiatkom duelu som oznámil, že vo dvojhrách nastúpia Noro s Alexom Molčanom, aby to chalani vstrebali. Ďalší kľúčový faktor bol návrat Filipa Poláška, s Igorom Zelenayom majú v Davis Cupe výbornú bilanciu. Obaja majú obrovské skúsenosti."

Šéf slovenskej lavičky chcel do debla pôvodne nasadiť Lukáša Kleina, napokon sa však rozhodol pre Zelenaya. "Lukáš má od trávnatého turnaja na Mallorke problémy so zápästím. Zlepšuje sa to, ale ešte stále nie je stopercentne fit. Som však presvedčený o tom, že aj on čoskoro dostane príležitosť. Snažíme sa do tímu postupne zapracovať mladých hráčov, ktorí majú perspektívu, je to správna cesta." (stz, tasr)

 

Vložené: 19. 09. 2021       Kategória: Davis Cup
 
news img

Slovensko privíta Rumunsko

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Rumunska. To je výsledok štvrtkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Slovensko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými tímami, Rumunsko bolo nenasadené. Hrať sa bude 16. - 17.  resp. 17. - 18. septembra 2022. Pôjde už o desiate stretnutie, ktoré Slovensko odohrá pred domácimi fanúšikmi, tretie pod taktovkou kapitána Tibora Tótha.

31. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: ITF oznámila dejiská finálových skupín

Hamburg bude 14.-18. septembra hostiť jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára. Nemeckí tenisti by sa mali v areáli Rothenbaum predstaviť v najsilnejšom zložení aj s Alexandrom Zverevom. Ako informovala agentúra DPA, práve olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu sa zasadzoval o to, aby sa jedna zo skupín hrala v Nemecku.

17. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku. Fotograf Samuel Benický takto zachytil rozhodujce momenty druhého hraciaho dňa.

06. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský prehral, stav 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal za 91 minút Filipa Horanského (na snímke) 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra, v ktorom doma vyzve Norbert Gombos hosťujúceho Lorenza Musettiho.

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko vedie 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6(3).

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého dňa

Slovenský daviscupový tím hrá po prvom hracom dni kvalifikačného stretnutia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s výberom Talianska nerozhodne 1:1. V úvodnom zápase podal výborný výkon Norbert Gombos, no napokon ťahal s jedenástym hráčom svetového rebríčka Jannikom Sinnerom za kratší koniec a v napínavom zápase prehral 4:6, 6:4, 4:6. Vyrovnávajúci bod pre slovenské farby získal v druhom singli Filip Horanský, ktorý dokonale zaskočil taliansku dvojku Lorenza Sonega a zvíťazil 7:6(2), 6:3. Prvý hrací deň zachytil objektív Samuela Benického.

04. 03. 2022
Davis Cup Více zde