• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kapitán pozýva do NTC

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Kapitán pozýva do NTC

 
news img

,,Chceme vám ukázať, že si zaslúžime vašu oddanosť," prihovára sa tenisovým fanúšikom Dominik Hrbatý, kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie, pred víkendovým stretnutím 2. kola euro-africkej zóny proti Bosne a Hercegovine. Nový kapitán verí, že diváci sa spolu s našimi reprezentantmi postarajú o pripomenutie atmosféry, ktorú sme zažívali v NTC v najlepšom období tímu, keď bol Hrbatý ako hráč lídrom a Slovensko to v roku 2005 dotiahlo až do finále najslávnejšej tímovej tenisovej súťaže. Pozrite si pozvánku 40-ročného slovenského daviscupového rekordéra Dominika Hrbatého.

 

Vložené: 03. 04. 2018       Kategória: Davis Cup
 
news img

SR vycestuje do Holandska

Slovenskí tenisti zabojujú o budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára na pôde Holandska. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage, počas ktorého figurovali medzi nenasadenými tímami. Hrať sa bude 3. - 4. alebo 4. - 5. februára 2023, postup si zabezpečia víťazi dvanástich kvalifikačných duelov. S Holanďanmi majú Slováci priaznivú bilanciu 1:0. V roku 2005 ich zdolali vo štvrťfinále svetovej skupiny v NTC 3:2 a napokon postúpili až do finále, v ktorom prehrali s Chorvátmi 2:3.

Najlepší holandský singlista je momentálne Botic Van de Zandschulp, ktorý figuruje vo svetovom rebríčku ATP na 35. mieste. Tallon Griekspoor je 96., Tim van Rijthoven 115.

27. 11. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř: Mladá krv oživila tím

Pre Miloslava Mečířa bolo daviscupové stretnutie Slovenska proti Rumunsku prvé v pozícii prezidenta Slovenského tenisového zväzu. Bývalý dlhoročný kapitán daviscupového tímu si bol vedomý dôležitosti stretnutia a postup do februárovej kvalifikácie o finálový turnaj 2023 ho veľmi potešil.

18. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria postupu

Národné tenisové centrum zažilo v sobotu veľkú postupovú radosť. V stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Rumunskom pridala druhý bod na stranu domácich deblová dvojica Lukáš Klein, Igor Zelenay a Slovensko sa dostalo do výhody. Rozhodujúci tretí bod získal po veľmi dobrom výkone Alex Molčan. Pri oboch zápasoch bol objektív Romana Benického.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: V tíme je skvelá chémia

Alex Molčan bol po víťaznom zápase s Rumunskom spokojný, že vo dvojhrách splnil dvojbodovú misiu. Priznal však, že ho najviac ohúril výkon daviscupového debutanta Lukáša Kleina, ktorý na antuke v bratislavskom NTC získal po boku Igora Zelenaya dôležitý druhý bod.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko zvíťazilo!

Slovenskí tenisti sa po štvrtý raz za sebou prebojovali do kvalifikácie o finálový turnaj Davisovho pohára. V dueli I. svetovej skupiny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Rumunskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek po koncentrovanom výkone deklasoval Nicholasa Davida Ionela 6:1, 6:1.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko po debli vedie

Slovenskí tenisti vedú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára nad Rumunskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Victor Vlad Cornea, Marius Copil 7:6(4), 6:2.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde